Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kingston MobileLite Wireless G2 - wsparcie dla smartfonów

Kingston MobileLite Wireless G2 - wsparcie dla smartfonów

sirmark 11 Czerwca 2014 10:46

3 1

Kingston wprowadza na rynek MobileLite Wireless G2. Urządzenie pozwala na rozszerzenie wbudowanej pamięci smartfonów i tabletów oraz dzielenie się plikami i multimediami z innymi osobami.



MobileLite Wireless G2 ma wymiary 129 x 79 x 19.3 mm i masę 171g. Pozwala na zwiększenie ilości pamięci dostępnej na urządzeniach mobilnych. Zamiast usuwać pliki ze smartfonu lub tabletu w celu zwolnienia miejsca, użytkownicy mogą bezprzewodowo przenosić zdjęcia, filmy lub muzykę na pamięć USB lub karty SD/microSD. Dane można udostępniać bezprzewodowo (WLAN 802.11 b/g/n) dla kilku urządzeń równocześnie.

kingston mobilelite wireless g2 kingston mobilelite wireless g2 kingston mobilelite wireless g2 kingston mobilelite wireless g2




Dodatkowo, zdjęcia oraz filmy mogą być wysyłane na portale społecznościowe bez konieczności podłączania urządzenia do komputera PC. Aplikacja obsługująca MobileLite Wireless będzie dostępna zarówno w Google Play (na urządzenia z Androidem), Apple App store i w Amazon store (Kindle, Kindle Fire).

Dzięki akumulatorowi o pojemności 4640 mAh 3.8v, MobileLite może pełnić funkcję powerbanku, przenośnego źródła zasilania dla urządzeń mobilnych. Jego w pełni naładowany akumulator umożliwia dwukrotne naładowanie większości smartfonów.

Wbudowany port Ethernet pozwala nowemu MobileLite'owi pełnić funkcję przenośnego routera, a gniazdo USB zapewnia obsługę modemów 3G

MobileLite Wireless G2 będzie dostępny w sprzedaży w drugiej połowie czerwca.

Źródło tekstu: Kingston, wł     

Dodaj do:

Tagi: kingston

w sumie: 13
  • 0

    1.  2014-06-11 10:55:45

    Genialne... Ja natomiast w korzystam z karty pamięci w takiej sytuacji.

  • 0

    2. ~pabloki  2014-06-11 10:57:29  host: ec2-54-236-254-161.compute-1.amazonaws.com

    rewolucji to nie robi , a co jak padnie bateria? ani dostepu do danych , ani dostepu do sieci.... z power banku tez nici. trzeba miec urzadzenie w zasiegu by pobrac dane. jestesmy tragazami? totalny absurd.

  • 0

    3. ~  2014-06-11 11:29:30  host: public-gprs515140.centertel.pl

    @2, tak, na plecach dziesięciokilowy akumulator zapewni Ci zasilanie wszystkich gadżetów przez tydzień.

  • 0

    4.  2014-06-11 12:00:03

    2@ Tu na 100% masz się czego bo bateria padnie. Co innego jest z akumulatorem. Ten zawsze możesz naładować.

  • 0

    5. ~  2014-06-11 12:12:07  host: public-gprs515140.centertel.pl

    @4, czepiasz się słówek. Wiadomo, że dziś na akumulator zamiennie mówi się bateria, również w oficjalnych komunikatach czy recenzjach.

  • 0

    6.  2014-06-11 12:22:55

    @4 poprawiasz innych a sam głupoty piszesz. Bateria to układ kilku identycznych elementów natomiast to o czym piszesz to OGNIWO. Ten błąd wziął się z dwóch źródeł: baterie 4.5V będące zespołem 3 ogniw po 1.5V oraz z języka angielskiego.

  • 0

    7.  2014-06-11 12:25:04

    Oczywiście może istnieć także coś takiego jak bateria akumulatorów. Np. w aparacie cyfrowym jeśli ktoś ma dwa akumulatorki to energia jest czerpana z baterii. Tylko w takim układzie to nie "baterie padły" a "bateria padła".

  • 0

    8.  2014-06-11 13:05:46

    5@ To jak się mówi potocznie na prawdziwą baterię? Bo jeśli dla Ciebie akumulutaror=bateria (potocznie) to Bateria=?

  • 0

    9. ~  2014-06-11 13:11:34  host: 5.172.252.94

    @up jak Już to nie bateria a ogniwo. Mówienie na ogniwo bateria to taki sam błąd co mówienie tak na akumulator

  • 0

    10. ~pabloki  2014-06-11 13:24:52  host: 46.205.169.103.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    chodziło mi o to co będzie jak skończy sie zasilanie tego urządzenia, tylko nie piszcie że można zawsze podładować bo nie o to chodzi. Ja mam myśleć gdzie gniazdko? Ja mam kontrolować kiedy naładować ? Przy wadze 171g? Taak włoże sobie te 171 g do spodni podepne jeszcze modem 3g i będę udostępniał koleżankom internet i moje zdjęcia. W dodatku będą mogły napisac do mnie na fejsbÓnia ,to nic że będę siedział obok nich.

    Chyba wole wysyłać na wirtualny dysk.

  • 0

    11.  2014-06-11 14:21:50

    @pabloki, a telefon masz? korzystasz z niego? i co robisz jak Ci padnie w nim bateria bo nie chciało Ci się "kontrolować kiedy naładować"? wpadasz w panikę bo nie chce Ci się "myśleć gdzie gniazdko"?
    Poza tym moim zdaniem urządzenie całkiem ciekawe (choć akurat mi się ono nie przyda) bo łączy w sobie takie urządzenia jak mobilny router, dysk sieciowy i do tego jeszcze power bank. Ciekawe tylko ile będzie kosztować.

  • 0

    12. ~pabloki  2014-06-11 16:04:18  host: 46.205.169.103.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @kamail86 mam telefon, hehehe. Do telefonu podchodze inaczej bo ma i modem i wifi i moge wysłać dane na dysk a tu musiałbym nosić- by mieć to samo -dodatkowe pudełko a i zapewne sowicie zapłacić za to pudełko.

  • 0

    13. ~dwdq  2014-06-12 16:42:30  host: apn-46-169-99-185.dynamic.gprs.plus.pl

    Bardzo ciekawe urządzenie, w sumie o czymś takim od dawna myślę z tym, żeby interface wifi był uzupełniony o "standard" Direct. No i dodatkowo powinno być zasilanie sieciowe skoro może chodzić jako router. Ciekawe jaka cena, obstawiam kilka stówek ok. 500 - taki kombajn multimedialny nie będzie tani, tym bardziej, że konkurencja śpi zamiast produkować sprzęt z istniejącym od ok. 2-3 lat standardem wifi direct który miażdży bezzębnego zęba "bluetootha".

Dodaj swoją opinię