Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kim jest nowy prezes Cyfrowego Polsatu?

Kim jest nowy prezes Cyfrowego Polsatu?

WitekT 19 Listopada 2014 09:42

3 11

Cyfrowy Polsat opublikował biogram swojego nowego prezesa, Tomasza Gillner-Gorywody. Szef największej platformy cyfrowej telewizji w Polsce z wykształcenia jest prawnikiem.

Gillner-Gorywoda jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów zarządzania Uniwersytetu Monash w Melbourne. Karierę zawodową rozpoczął w 1979 roku w pionie operacyjnym w spółce PLL LOT, gdzie pracował blisko 10 lat.




Później, w latach 1988-93 pracował w Kanadzie, a od 1993 roku w Australii. W krajach tych był członkiem zarządów lub dyrektorem zakładów w branży drzewnej i meblarskiej.

Po powrocie do Polski w 2008 roku, Gillner-Gorywoda pełnił funkcje zarządcze oraz działał w charakterze prokurenta w kilku spółkach. Między innymi, zajmował stanowisko prezesa zarządu w spółkach Laris Investments (2008-13) oraz Apena (2011-12). Od 2008 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu spółki PRN Polska. Działał również w charakterze prokurenta w spółkach SPV Grodzisk (2012-13), JK Project (2010-13) oraz 3G (od 2011 do chwili obecnej). Ponadto, w latach 2011-12 zajmował stanowisko członka rady nadzorczej spółki Tower-Service.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat     

w sumie: 34
  • 3

    18. ~Staszi  2014-11-19 12:43:36  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Ubek to ubek.

  • 0

    19. ~  2014-11-19 12:54:05  host: user-94-254-193-80.play-internet.pl

    @up głąb to głąb, co widać w twoim komentarzu haha

  • 0

    20. ~UGON  2014-11-19 13:02:58  host: 213.158.221.63

    AT12. ja twierdze ze to kolejny darmozjad poteznie wynagradzany. uwazam to za fakt. czyzbys czuł sie solidarny z tym darmozjadem witek? napisałem ze wg. mojej opini to darmozjad . to nie fala pomyj a co co imputujesz

  • -1

    21.  2014-11-19 13:08:59

    @12 - bo wylewanie jadu, to takie...polskie? ;]

  • 0

    22.  2014-11-19 13:12:01

    20 - jeśli właściciel firmy go zatrudnił... Nie on to inny by był - wtedy nie byłby darmozjadem? Pewnie wg Ciebie tak? Więc dyskusja jałowa. Prezesi to darmozjady - poprzestańmy na tym i już ;-)

  • 0

    23. ~  2014-11-19 13:21:35  host: aeai211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    20, "uważam to za fakt" - piękna kompromitacja. Fakty nie podlegają "uważaniu" i to by było tyle na temat traktowania cię jako istoty rozumnej.

  • 0

    24. ~pabloki  2014-11-19 13:36:15  host: 178.180.197.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    to nie jest wylewanie jadu. ktoś z Was przeanalizował te firmy w których pracował ostatnio?

  • 0

    25.  2014-11-19 13:38:57

    najciekawsze, że ci współcześni "wielcy" prywatni swoje dorobki zaczynali od dotowanych przez podatnika państwowych firmach... Dorobić w tym kraju jest się najprościej na budżetowym, a potem udawać, że jest się wielkim kimś z pracy własnych rąk i że zaczynało się od zera samemu bez wsparcia... Dziś mamy takich na pęczki. Dla mnie wielkim będzie ten kto zaczynał od początku u samego siebie pracować.

  • 0

    26. ~ziutasek  2014-11-19 14:26:58  host: abyf132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 WitekT
    Skąd tyle w Was jadu? Niestety z życiowych doświadczeń ... oczywiście nikt nie zabroni Ci myśleć że największe fortuny powstały poprzez uwłaszczenie się na społecznej własności tylko dzięki "niewidzialnej ręce rynku" a utrwalacze władzy ludowej okazali się najlepiej radzącymi sobie w "wolnej" Polsce biznesmenami.
    Teraz akurat ich następcy okazują się najzdolniejsi, najpracowitsi i najskuteczniejsi w całym społeczeństwie.

  • 0

    27.  2014-11-19 15:17:17

    Nic dodać, nic ująć. @26. Znam takie zdolniachy ze swojego podwórka. Tatuś dyrektor handlowy w firmie produkującej farby. Firma zostaje sprywatyzowana. Nowy, zagraniczny właściciel wymaga poprawy wskaźnika zwrotu na łebka. Firma korzysta z outsourcingu. Synkowie dyrektora handlowego zakładają firmę handlową. Tatuś zwalnia cały pion sprzedaży w firmie. Ilość pracowników znacznie maleje. Firma synków zatrudnia zwolnionych przedstawicieli handlowych. Tatuś przechodzi na emeryturę. Synkowie podpisują umowę z firmą na dystrybucję farb. Po 12 miesiącach dorobili się tak, że uruchamiają własny zakład. Zatrudniają technologów, operatorów, mistrzów i pion techniczny z firmy macierzystej. Know how za darmo. Przecież każdy wie jak się produkuje farby, prawda? Każdy sobie może założyć firmę jaką chce i produkować co chce. Prościzna. Firma stara, z tradycją ledwo zipie. Obok w ciągu kilku lat powstał gigant posiadający fabryki w kilku krajach. Nikt mi nie wmówi, że u nas jest możliwa kariera od pucybuta do milionera.

  • 0

    28.  2014-11-19 15:19:57

    krzysztof.ka - sam widzisz... ludziom trzeba płacić, żeby nie przechodzili do konkurencji ;-) A tu problem jest, ze ktoś zarabia ;-) Zdecydujcie się - albo się zarabia albo firma plajtuje bo nie płaci specjalistom ;-)

  • 0

    29. ~Paco  2014-11-19 15:34:27  host: 093105178157.unknown.vectranet.pl

    W sumie to, kto jest na stanowisku i jakim nie jest takie istotne. Byle tylko CP dalej był tanią platformą z ciekawą ofertą tv i usługami dodatkowymi typu net na wysokim poziomie. Poza tym mnie niewiele akurat obchodzi.

  • 0

    30.  2014-11-19 16:15:11

    nie można oddzielać tego kim się było lub jest w życiu prywatnym od tego co się robi zawodowo, taka podwójna mentalność, jeżeli dorobił się nieuczciwe (ja tego nie twierdzę), dzięki ukladom, dzięki kolegom towarzyszom, to trzeba to piętnować

  • 0

    31.  2014-11-19 16:18:36

    wlo. Mówisz jak Maria Antonina - niech firmy płacą ludziom, a nie zwalnia :) Wszyscy wymienieni ludzie zatrudnieni w nowej firmie zostali wcześniej zwolnieni z firmy macierzystej, z powodu restrukturyzacji.
    Fajnie lemingować i posyłać uśmieszki, jak tu widać jak na dłoni robi się prywatną prywatyzację i wyciąga ze spółki. Zagraniczniaki się nie połapali, że są dojeni, bo u nich w kraju to nie jest do pomyślenia.

  • 1

    32. ~jerzy  2014-11-19 16:20:05  host: 213.158.219.209.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    dziwne ,ze ta paskudna geba ze zdjecia wywołuje tu tyle komentarzy... . kazdy prezes, dyrektor czy inny manager to złodziej i krwiopijca robotniczej krwi. zerujac pyskiem i wyszczekaniem na innych sam dorabia sie kasy depczac proletariat.

  • -1

    33.  2014-11-19 16:39:39

    To znaczy, że restrukturyzacja była źle przeprowadzona, bez uwzględnienia ryzyka - a jak widać na przykładzie jaki podałeś - ryzyko było ;-) Śmieje się oczywiście, bo widzą c spece od planowania tej restrukturyzacji powinni beknąć? Nie sądzisz? A może po prosu za mało im zapłacono?

  • -1

    34.  2014-11-19 16:41:00

    wg4518 - jeśli dorobił się nieuczciwie, to prokuratura i sąd powinny się tym zająć. Jeśli się nie zajęły i gość pracuje a nie siedzi za kratami - wara od gościa ;-)

  • -1

    35.  2014-11-19 16:43:26

    Jeśli natomiast Ty wiesz, ze to bandyta... Czemu dowodów nie przedłożysz w prokuraturze? Jeśłi nie masz dowodów, ale podejrzewasz - zgłasza się podejrzenie... Czego się boisz skoro wiesz, ze to bandyta?

  • 0

    37. ~Mieeetek  2014-11-19 17:23:24  host: public-gprs516361.centertel.pl

    # 36 skoro tak to będzie otwierał salony na bazarach ;)

  • 0

    38. ~antyleming  2014-11-22 15:44:32  host: 87-206-166-204.dynamic.chello.pl

    @wlo - a ty wiesz w jakim żyjesz kraju, czy nie bardzo? Całe mnóstwo biznesmenów w tym kraju wywodzi się ze środowisk esbeckich lub mafjinych (wiedzą powszechnie znaną jest, że Pruszków również przebranżowił się na biznes), a mogli to zrobić wyłącznie ze względu na znajomości i układy wśród rządzących. Czy zatem naprawdę wierzysz, że prokuratura i sąd coś takim biznesmenom zrobią? A prokuratorzy i sędziowie skąd się wywodzą?

Dodaj swoją opinię