Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kilka faktów o transmisji danych i usługach w Orange

Kilka faktów o transmisji danych i usługach w Orange

WitekT 14 Listopada 2006 11:36

0 0

Na dzisiejszej konferencji prasowej Jean-Marc Vignolles, prezes Centertela, podał kilka interesujących danych na temat transmisji danych w sieci Orange, szczególnie o rozliczanym czasowo streamingu wideo.



Najciekawszym, nowym elementem ma być wprowadzenie innego modeli opłat za streaming wideo i telewizji w Orange World - zamiast danych, liczony będzie czas. Do wyboru będzie albo opcja bez limitu czasu za 19 zł, albo minuta za 60 groszy.

HSDPA komercyjnie ruszy w grudniu w sieci 3G w Warszawie i Katowicach. W I kwartale przyszłego roku usługa ta powinna działać w całej sieci. Do końca 2007 roku w zasięgu HSDPA powinno być około 30% populacji.




W tej chwili w zasięgu EDGE znajduje się prawie 90% populacji.

Do końca I kwartału przyszłego roku, wideopołączenia w Orange będą kosztować tyle samo, co głosowe. W Orange Go pojawi się niedługo zestaw z telefonem 3G - Sagem my600X. Ma kosztować 649 zł brutto, zaś w ofercie ZetaFon przy umowie 24-miesięcznej - 399 zł.

Testy technologii UMA trwają, a jej wdrożenie planowane jest na I kwartał przyszłego roku. Co ciekawe, z usługi będzie można korzystać także na innych routerach WiFi niż Livebox. Więcej o UMA w Orange pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~wlo  2006-11-14 11:42:00  host: aog100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony!! 90% populacji! Nie uwierze, ze u Ciebie nie ma... ;-D

  • 0

    2.  2006-11-14 11:43:38

    Sagem... hymmm... najtanszy Sagem do 3G to my600X który nie ma 2 aparatu do prowadzenia rozmow 3G, nastepnie my800X ktory już jest w pełni funkcjonalny, my900C - najlepszy do tej pory telefon 3G Sagema z aparatem 2 mega, może pojawi się myW7 lub myW8 ?

  • 0

    3. ~wlo  2006-11-14 11:43:58  host: aog100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    30% w HSDPA! Jak sądzę nie na zadupiu, tylko w aglomeracjach? Masz więc szanse. Tyle, że znowu zmian sieci by Cię czekała ;-)

  • 0

    4. ~szalony  2006-11-14 11:54:28  host: asg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wlo- wlasnie mam edge Orange i nawet dobry zasieg ale jakos nie mam zaufania do "jakosci" Orange ;) ale tez juz trace zaufanie do Plusa :((( jakiego ja mam pecha ;) a co do stteamingu to fajna sprawa - szkoda ze Plus ma ten chory apn videoplus :/// 3gr za 10kB !!!

  • 0

    5.  2006-11-14 11:57:04

    kamil1221: my600X - już stosownie wiadomość uzupełniłem, także o ceny. ;)

  • 0

    6. ~Szalony  2006-11-14 11:58:37  host: asg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A na marginesie ciekawe czy doczekamy sie kiedys ze chocby 50% sieci Plus bedzie w edge ? Chyba nigdy - Plus juz bzdury pisal ze jego 50% bts dziala w edge tylko jakos ja w lodzkiem mam pecha i trafiam na bts z gprs ;)

  • 0

    7.  2006-11-14 12:01:09

    na szczęście nie mamy tylko plusa i orange w tym kraju.W dane orange e wierze, bo tak samo niby było z liczbą aktywnych kart sim u nich.GUS sprawdził, i wyszło, że era ma więcej.

  • 0

    8.  2006-11-14 12:02:51

    Szalony: prezes Bauc na konferencji na początku października mówił, że w Plusie w zasięgu EDGE jest 30coś% populacji (bodaj 36%).

  • 0

    9.  2006-11-14 12:05:17

    szalony: kup na allegro numer aktywowany w ofercie Jedna Idea, załaduj raz za 50zł, uruchom pakiet Świat Idei (50kB za 5gr), sprawdź jak działa EDGE Orange w Twojej lokalizacji, jak będzie działać, to po cholerę masz czekać niewiadomoile na EDGE Plusa. ATSD już nie mam siły czytać komentarzy pod newsami, bo za każdym razem pojawiasz się Ty z Twoim problemem... Ileż można? :)

  • 0

    10. ~szalony  2006-11-14 12:49:03  host: asg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Muddy- masz racje i zrobie test Orange u siebie :)a co do tego ile mozna to powiem Ci tyle ile bede mial sily ;) ale juz ja trace bo wiem ze Plus ma moje okolice w "nosie" i obiecuje ze wkrotce przestane plakac :) Witek czyli Plus z edge jest innn minus na dobre bo to znaczy ze potencjalnie 7mln jego abonentow nie ma nawet edge :) w tym i ja ;) ale mnie wkrotce nie bedzie w Plusie :)

  • 0

    11.  2006-11-14 12:50:34

    szalony: z tymi 7 mln to bałbym się tak uogólniać - różnie z tym być może. Albo więcej, albo mniej. ;)

  • 0

    12. ~szalony  2006-11-14 12:56:59  host: asg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek- masz racje bo co tu narzekac wystarczy przeciesz niech wszyscy pojada do Warszawy i 100% bedzie w edge - uuppps nie 100% bo nawet w Warszawie sa miejsca gdzie jest tylko gprs :/// Takie rzeczy to tylko w Plusie ;) Tak ogolnie to na 10 klientow Plusa w miejscu zamieszkania pewnie max 4 ma edge :/// Ten wskaznik na dzis w erze i orange pewnie oscyluje w granicach 7-8.

  • 0

    13.  2006-11-14 13:46:29

    szalony: gdzie mieszkasz?

  • 0

    14.  2006-11-14 14:07:31

    mov9k: 'szalony' mieszka na marsie, stad ma problemy z lacznoscia ;)

  • 0

    15. ~szalony  2006-11-14 14:07:40  host: asg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mov9k- w temacie o hsdpa Plusa masz mapke w 63 komentarzu ;)

  • 0

    16. ~  2006-11-14 14:10:03  host: chello062179028189.chello.pl

    CYTAT:"Do końca I kwartału przyszłego roku, wideopołączenia w Orange będą kosztować tyle samo, co głosowe." Czyli znając tą sieć, mózna sie domyślić ,że podrożeją głosowe.

  • 0

    17. ~  2006-11-14 14:13:53  host: chello062179028189.chello.pl

    Czyli: uciekaj z Orange, bo połączenia głosowe drożeją do poziomu połączeń wideo.

  • 0

    18. ~berdys  2006-11-14 14:58:02  host: beta.grybow.net.pl

    w HDSPA Katowicach.. co z tego jak zasieg maja zenujaco maly. Do roboty a nie konferencje zwolywac, i oglszac jednostronny sukces- bo tak najlatwiej. Sukcesem bedzie uznanie wsrod klientow a nie czcze gadanie ;/

Dodaj swoją opinię