Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KIGEiT protestuje przeciwko podwyżkom TP

KIGEiT protestuje przeciwko podwyżkom TP

WitekT 20 Września 2005 10:35

0 0

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) protestuje przeciwko planom Telekomunikacji Polskiej podwyższenia o ponad 100% cen połączeń z numerami rozpoczynającymi się od 0-708.

Obecnie abonenci TP mogą korzystać z połączeń z numerami 0-708-1, by realizować połączenia międzynarodowe, za które płacą mniej niż w taryfie połączeń międzynarodowych TP. Taką usługę na podstawie umowy z TP świadczą alternatywni operatorzy telekomunikacyjni, portale internetowe i małe firmy.

Jak poinformowali na poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciele KIGEiT, opłata wynosi obecnie 35 groszy brutto, a od 1. października TP chce ją podnieść do 71 groszy brutto za minutę. Oznacza to, że TP zamierza zlikwidować tanie połączenia międzystrefowe i międzynarodowe na numerach 0-708x, gdyż tak wysoka stawka sprawi, że będą one całkowicie nieatrakcyjne dla klientów - głosi KIGEiT w swoim stanowisku.
Jak informuje Izba, na początku września Netia, a w połowie września KIGEiT, złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o wstrzymanie tej podwyżki do czasu rozstrzygnięcia sprawy. Jak poinformował UOKiK 16. września, Urząd wszczął postępowanie przeciwko TP w tej sprawie.

TP przeprowadziła szczegółową analizę ekonomiczną kosztów połączeń do usług o podwyższonej płatności. Wynika z niej jednoznacznie, że przy dużym wzroście ruchu z wykorzystaniem najtańszej taryfy, koszty zdecydowanie przewyższają wpływy i TP ponosi straty. Podwyżka ceny spowoduje, że usługa będzie rentowna - stwierdza komunikat TP, który w całości został zamieszczony w tej wiadomości.

TP udzieli Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszystkich potrzebnych wyjaśnień w tej sprawie i udostępni wykonane przez siebie analizy i kalkulacje. Klienci zostali poinformowani o zmianie taryfy w newsletterze dołączonym od rachunków w sierpniu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet