Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kierowcy autobusów twierdzą, że komórki zakłócają pracę elektroniki

Kierowcy autobusów twierdzą, że komórki zakłócają pracę elektroniki

WitekT 15 Grudnia 2006 14:29

0 0

Telefony zakłócają pracę komputerów pokładowych, szwankują kasowniki, blokują się drzwi - wyjaśniają pracownicy MZK w Kędzierzynie Koźlu.




Kierowcy coraz częściej upominają pasażerów używających telefonów. Twierdzą, że komórki zakłócają pracę komputera, który steruje między innymi kasownikami, a także świetlnymi tablicami informującymi o numerze linii i trasie podróży. Tablice gasną albo pojawiają się na nich nieprawdziwe informacje o przebiegu trasy. Jak twierdzą kierowcy, czasami blokują się także drzwi wejściowe od autobusu. W niektórych pojazdach pojawiły się nawet tabliczki informujące o zakazie używania telefonów komórkowych.

Źródło tekstu: Nowa Trybuna Opolska     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~zdenerwowany  2006-12-16 14:09:50  host: 90-156-42-214.as.kn.pl

    A ja popieram Panów kierowców. Przez tych paplających w autobusach ludzi cały czas latem wysiada klimatyzacja, a zimą ogrzewanie. Co jest. Ja chce jeździć w komfortowych warunkach. A co gorsza ostatio byłem świadkiem jak przez gadającą Paniusię padła w autobusie plazma i nie mogłem do końca obejrzeć "DIE HARD 4".

  • 0

    25.  2006-12-16 19:29:40

    To może niech te cuda techniki zamienią na stare dobre ikarusy i autosany. Bez elektroniki, bez problemu. Albo niech każdy wsiadajacy z komórką do autobusu 3 razy splunie przez lewe ramię. To odczyni urok :)

  • 0

    26.  2006-12-16 19:31:20

    Jak panie wporowadzali automobile a wcześniej kolej żelazną, to krowy się zbiesiły i mleka dawać nie chciały. Dobrze że się przyzwyczaiły. Może i autobusy się do komórek przyzwyczają.

  • 0

    27. ~Piko  2006-12-16 19:44:23  host: 217.116.110.186

    Zdenerwowany ty chyba masz nie zarówno pod sufitem . Klimatyzacja wysiada dobre sobie , jej poprostu nie właczaja ze względów pewnie oszczędności .Padła plazma od komórki , ale sie umiałem hehehe . Ludzie byle mniej takich poglądów bo wstyd .

  • 0

    28.  2006-12-16 19:47:34

    Piko: Widzę, że nie czujesz ironi kolegi...

  • 0

    29. ~  2006-12-16 21:46:32  host: cjx76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lepszy numer bedzie wtedy, gdy na pokladach samolotow pozwola uzywac komorek, a w autobusach w Polsce zabronia;-) Takie rzeczy tylko w iv rp;-)

  • 0

    30. ~zdenerwowany  2006-12-17 03:37:16  host: 90-156-42-214.as.kn.pl

    Piko: Widac dziecko ze nie wiesz co to sarkazm. A co do klimatyzacji w autbusach komunikacji miejskiej to nie moga jej wylaczac, bo nie mozna wylaczyc czegos czego nie ma. Chyba ze u ciebie jezdza autobusy z klima to gratuluje, ale nie kazdy mieszka w MONACO głąbie.

  • 0

    31. ~dziobak  2006-12-17 03:39:30  host: apn-238-183.gprsbal.plusgsm.pl

    Piko: za inteligentny to ty nie jestes.

  • 0

    32. ~przemoo  2006-12-17 12:19:16  host: chello087207013250.chello.pl

    hehe dobre:) że też takie dziwy są tylko w Kędzierzynie

  • 0

    33. ~dobi  2006-12-17 13:41:05  host: w3cache.warpol.net

    a w stolycy jezdza prawie same 30 letnie ikarusy i im nawet bomba araba nic nie zaszkodzi:-)

  • 0

    34. ~Jac  2006-12-17 18:07:38  host: chello087206192201.chello.pl

    A kierowcy palący papierosy w czasie jazdy! W autobusach jest wyraźny zakaz, a kierowca i tak ma to w d...

  • 0

    35. ~r  2006-12-17 22:23:07  host: chello087206151164.chello.pl

    #34: bo kierowcom komórki zakłócają pracę mózgu i nie są w stanie pamiętać o zakazach. Ciesz się, że jeszcze są w stanie kręcić fajerą hehe

  • 0

    36. ~  2006-12-18 09:09:03  host: 195.189.142.165

    ikarus to prawie jak prom kosmiczny.... prawie :d

  • 0

    37. ~sympatyczny  2006-12-20 01:47:42  host: chello081018196007.chello.pl

    *dobi: w stolycy jest pelny miszmasz. od tych starych do tych nowych. w kilku klima faktycznie jest. szkoda tylko ze czasem taki tlok w nich wszytkich...

  • 0

    38. ~zolu  2006-12-22 11:47:02  host: uwm-a005-171.uwm.edu.pl

    Trudno rzec czy faktycznie tak czule urzadzenia stosuje sie w autobusach i to na dodatek w tych naszych? Faktem jest, ze kiedy w samochodzie zostawie komóre i aktywuje alarm, to za chwile zaczyna wyć. A co z osobowymi wypasionymi brykami, ktore sa naszpikowane elektronika? Jakos nic im nie siada, a przeciez ich wlasciciele raczej nie stronia od gadania w aucie :-P

  • 0

    39. ~mju  2006-12-23 14:17:25  host: dae162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    GSM może zakłócać elektronikę, zwłaszcza gdy loguje się do sieci lub odbiera/nawiązuje połączenie, bo wtedy nadaje impulsowo pełną mocą. Ale jesli jakaś elektronika na to reaguje to znaczy, że jest indolentnie skonstruowana! Bez ekranowania i dławików na obwodach zewnętrznych. Cudów i duchów nie ma, ale tandeta i ignorancja w technice, niestety tak.

  • 0

    40.  2006-12-24 22:59:15

    a ja powiem wulgarnie - panowie kierowcy z Kędzierzyna Pierdolą takie androny ze sie aż słuchać nie chce i tyle :/ gdzie w jakim autobusie cokolwiek przeszkadza ?? chyba im procesy mózgowe i tyle :? WitekT przepraszam za wulgaryzm ale silnie sie zdenerwowałem ;)

  • 0

    41.  2006-12-25 16:09:19

    O tym,co przeszkadza w autobusie a co nie,wie chyba najlepiej producent autobusu,panowie mądrale. Do nas nowe Many przychodziły z naklejkami ostrzegającymi o zakazie używania telefonów przy kabinie kierowcy.

  • 0

    42. ~obserwator  2006-12-25 16:18:43  host: aanw13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a jak reagują owe magiczne czułe wozy na rozmowy prowadzone przez kierowców??

  • 0

    43. ~r  2006-12-31 08:45:49  host: chello087206151164.chello.pl

    #42: czule pieszczą ich w poślady :D

Dodaj swoją opinię