Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kiedy decyzja ws. przejęcia Polkomtelu? Kiedy tablety z LTE w Plusie?

Kiedy decyzja ws. przejęcia Polkomtelu? Kiedy tablety z LTE w Plusie?

Q! 19 Października 2011 10:39

0 0

Decyzja w sprawie przejęcia Polkomtelu przez Zygmunta Solorza-Żaka może zostać wydana jeszcze w 2011 roku - poinformowała Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, szefowa UOKiK-u. To pozwoliłoby na zaoferowanie przez Plusa tabletów z LTE - informuje Gazeta Prawna.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca Polkomtel został wykupiony przez Solorza-Żaka, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Aby transakcja doszła do skutku, niezbędne jest wydanie na to zgody przez UOKiK - wniosek w tej sprawie trafił już do Urzędu, a decyzja w tej sprawie jest rozpatrywana.

Według wcześniejszych informacji, UOKiK może zakończyć postępowanie w tej sprawie jeszcze w tym roku. Teraz prezes Urzędu potwierdziła, że prace nad decyzją są w końcowej fazie, a ich wynik może ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku - informuje Gazeta Prawna.




Jeśli Urząd zgodzi się na przejęcie Polkomtelu, to przyspieszy to budowę komercyjnej sieci LTE w Polsce. Koszty te oszacowano na 1 mld zł, jednak w przypadku braku przejęcia Polkomtelu - kwota ta uległaby podwojeniu.

Tymczasem Solorz-Żak zaprezentował najnowszy tablet Samsunga oferujący transmisję danych w technologii LTE. Zostały one zamówione przez spółki z Grupy Polsatu, które oferują transmisję danych w tej technologii. Jeśli Grupie udałoby się przejąć Polkomtel, to tablet ten pojawił by się również w jego ofercie - powiedział Solorz-Żak.

Źródło tekstu: gazeta prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 6

    1.  2011-10-19 10:54:16

    "Kiedy decyzja ws. przejęcia Polkomtelu? Kiedy tablety z LTE w Plusie?" Kiedy roczna ważność konta w Plusie? :P

  • -2

    3.  2011-10-19 11:02:16

    Niech dadzą CDMA na Kartę z minimalnym doładowaniem 30 zł i pozamiatane, jak Orange nie potrafi się obudzić w tym temacie.

  • 2

    4. ~Kamil_K  2011-10-19 11:06:45  host: pcs111.beuth-hochschule.de

    Nie będzie decyzji w sprawie przejęcia Polkomtelu póki Solorzu się nie ruszu i jej nie podejmu.

  • 4

    7. ~Longman  2011-10-19 11:30:10  host: abrg43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wydaje mię jednakowoż, że przejęcie Polkomtelu przez Solorzu nie wróżu najlepiej dla rynku. UOKiK mógłby się zgodzić ale po obwarowaniu stosownymi regulacjami. Hocki-klocki i kręcenia właścicielu widać było choćby po starcie bezpłatnegu dostępu do Internetu spółki Aeru 2.

  • 5

    8. ~Simplusowiec  2011-10-19 11:31:09  host: syd-eqx-122-200-59-85.pacificteleports.net

    Prezesi PolkomtelU, kiedy nowa taryfa w Simplusie? Mogę Wam za darmo podpowiedzieć: 29 gr/min do wszystkich sieci*, 0 gr/min do Plusa, SMS: 9 gr do wszystkich, 1 gr do Plusa, MMS: 18 gr do wszystkich, 9 gr do Plusa. Ważność konta 2 lata po doładowaniu dowolnym nominałem. Bez pakietów i bez kombinowania. Taką taryfą zatrzymalibyście odpływ Simplusowców do konkurencji.

  • 4

    9. ~  2011-10-19 11:33:08  host: t14-15.opera-mini.net

    Dlaczego raz jest polkomtelu a raz polkomtela?

  • 3

    10. ~prof. MiodekU  2011-10-19 11:34:34  host: s7086.netcup.net

    8.: "PrezesU PolkomtelU, kiedy nowa taryfU w SimplusU?"

  • -2

    11.  2011-10-19 11:35:18

    @9 - już nie jest, thx.

  • 0

    14.  2011-10-19 13:53:29

    Polkomtelu musi szybko pozamiatać sprawy formalne i coś wreszcie zrobić z ofertą, bo już nawet T-Mobile'u i Orangu mają znacznie lepsze.

  • -1

    15. ~  2011-10-19 14:46:13  host: z37-01.opera-mini.net

    moin zdaniem polkomtela jest ladmiej niz polkomtelu.

  • 0

    16. ~xx  2011-10-19 15:17:45  host: user-109-243-93-139.play-internet.pl

    Ale polkomtelu brzmi intrygująco i wku..jająco :)

  • 0

    17.  2011-10-19 15:54:24

    Dobrze że przynajmniej pan Solorz-Żak się wypowiada a nie jakaś marionetka na stołku prezesa jakieś tam firmy. 1 mld czy 2 mld małe to ma znaczenie, wydać 17 mld po to tylko by wprowadzić LET o mld taniej to by była kpina, ale wiadomo cel jest głębszy. Dobrze że stać ich na tablety dla swoich, w sumie całkiem dobre tablety. Najzabawniejszą rzeczą było by gdyby Cyfrowy Polsat Technologies rozpoczął produkcje niskobudżetowych telefonów i tabletów, to wtedy cały rynek ich.

  • 0

    18. ~  2011-10-20 00:07:14  host: ddh242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A Plus śpi.

  • 0

    19. ~  2011-10-20 00:09:17  host: ddh242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17. Produkcję? Raczej naklejałby nalepki na produkty zrobione rączkami małych chińczyków.

  • 0

    21. ~Gotfryd  2011-10-21 16:14:10  host: 80.48.17.122

    A co ma zrobić Plus? Czeka na decyzję UOKiK. Testują LTE - całkiem dobrze im to idzie. tak trzymać!

  • 0

    22. ~Ada  2011-11-07 10:01:23  host: 105-mi2-10.acn.waw.pl

    Kiedy bedzie roczna wanosc konta w simplusie? W domu mamy 4 telefony simplusowe, jesli nie wprowadza tej opcji to uciekamy do orange, trudno.

  • 0

    23. ~obudzony  2011-11-11 05:24:23  host: apn-77-114-102-55.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja się pytam, kiedy Plus wreszcie rozbuduje ofertę urządzeń w ofercie iPlusa dla przedłużających umowę? Kilka modemów, dwa! netbooki, dwa! routery, koszmarnie drogie dwa! tablety lub dwie! konsole do gier to trochę za mało dla przedłużających abo. Chciałbym dostać smartfona (w końcu to net mobilny) zamiast tej "bogatej oferty kuszącej do pozostania w sieci" a tu wciskają mi albo więcej danych (Polkomtelu :>, bez jaj - na co mi kolejne GB jak nie wykorzystuję obecnej tarfy w 100%?) albo kolejny netbook, modem.. heh. Po co mi n-ty modem? Mam na ścianie wieszać? Mobilny internet to jak najbardziej internet w smartfonie, który bez internetu jest raczej mało produktywny. Może by ktoś w Polkomtelu zrozumiał to wreszcie, że iPlus to nie tylko modemy, routery czy netbooki.

Dodaj swoją opinię