Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kiano Core 9.7 - rozdzielczość Retiny i cztery rdzenie

Kiano Core 9.7 - rozdzielczość Retiny i cztery rdzenie

LuiN 21 Maja 2013 16:31

3 2

Oferta Kiano powiększyła się o 9,7-calowy tablet z ekranem o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, czterordzeniowym procesorem 1 GHz i 2 GB pamięci RAM - Kiano Core 9.7 kosztuje przy tej specyfikacji poniżej tysiąca złotych.



kiano core 9 7 kiano core 9 7 kiano core 9 7 kiano core 9 7




Jednostką centralą jest procesor A31 Quad-Core, wyposażony w cztery rdzenie Cortex A7, uzbrojone dodatkowo w 2 GB pamięci RAM. Za łączność odpowiada moduł Wi-Fi b/g/n, a 16 GB pamięci wewnętrznej można łatwo rozbudować za pomocą kart microSD lub po prostu podłączając do tabletu pendrive. Poprzez adapter możliwe jest podłączenie zewnętrznego modemu 3G.

Wyjście HDMI w standardzie 1.3 umożliwia odtwarzanie filmów jakości FullHD na zewnętrznych ekranach. Już jednak wbudowany 9,7-calowy wyświetlacz 2048 x 1536 pikseli LCD IPS2 pozwala cieszyć się wysoką jakością obrazu. Na liście obsługiwanych formatów wideo nie zabrakło MKV, RMVB czy rozmaitych DivX-ów i XviD-ów. W tablecie znalazły się dwa aparaty fotograficzne - przedni do rozmów wideo ma matrycę VGA, tylny 2 Mpix.

Tablet zainstalowany ma system Android w wersji 4.1. Nad długą pracą urządzenia czuwa akumulator o pojemności 8000 mAh. Cena detaliczna Kiano Core 9.7 to 979 zł (sieć sklepów Alsen).

Źródło tekstu: Kiano, wł     

Dodaj do:

Tagi: kiano

w sumie: 17
  • -4

    1. ~m76  2013-05-21 16:57:53  host: host-94-231-60-43.ip.jarsat.pl

    Tak z ciekawosci... Co ten news ma wspolnego z telekomunikacja ??

  • 0

    3. ~ms  2013-05-21 17:05:35  host: 93.175.74.241

    Gdyby miał wewnętrzny modem 3G i aparat 5mpx, to bym go kupił ;)

  • 2

    4. ~user_delete27  2013-05-21 17:06:01  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    Za mniej niz polowe cene ipada 4 mozna miec niezly sprzet, nice :)

  • 0

    5. ~M.  2013-05-21 17:10:14  host: 89-67-244-129.dynamic.chello.pl

    Tyle że procesor najpewniej gorszy niż w iPadzie 4 (mimo że quad-core, to jest Cortex A7, iPad 4 ma Cortexy A15), GPU na pewno też znacznie gorsze, nie wspominając już o bazie aplikacji.

  • 0

    6.  2013-05-21 17:12:54

    SMutne, że przy takich parametrach android będzie działać tak wydajnie jak iPad przy gorszych :P Ale cena odpowiednia i z 4.1/4.2 da radę z tego korzystać.

  • 0

    8. ~grzegorz  2013-05-21 19:14:05  host: ip-185-179.ists.pl

    ten ma wbudowane 3g Tablet Kiano Core 10.1 Dual 3G 2x1.6 i kosztuje 800zl;)

  • 0

    9. ~grzegorz  2013-05-21 19:14:50  host: ip-185-179.ists.pl

    i dziala z darmowym netem aero2:)

  • 0

    10.  2013-05-21 19:37:30

    do ~m76, jezeli nie widzisz nic wspolnego to moze czas sie zastanowic czy trafiles na dobra strone?! czy bawisz sie w slawnego jasia smietane? taki nieudolny prowokator?

  • 0

    11.  2013-05-21 19:50:03

    Czy nie szkoda na poważnym portalu poświęcać miejsce chinolom? Takich marek są tysiące. Kiano to, niestety, nieporozumienie jakościowe.

  • 0

    12. ~q  2013-05-21 20:17:30  host: 89-72-68-144.dynamic.chello.pl

    Jest 3G? Nie ma, więc to ramka na obrazki a nie tablet.

  • 0

    13. ~2  2013-05-22 06:58:18  host: 217.170.169.201

    *12 wystarczy, że ma wifi i wystarczy udostępnć neta z telefonu. Internet będzie szybki, a w miejscach gdzie nie ma zasięgu neta i tak nic to nie da. W większości miejsc w których korzystam z tableta jest wifi, a praca z tabletem to nie musi oznaczać ciągłego przeglądania internetu.

  • 0

    14. ~...  2013-05-22 08:28:36  host: 77-253-5-236.adsl.inetia.pl

    Taaa... Tylko jak z jakością.

  • 0

    15.  2013-05-22 08:34:38

    pisałem to już na konkurencyjny portalu, napiszę i tu: ten procesor jest za słaby!! to stary Cortex A7 ze słabym taktowaniem, i bez znaczenia, że jest 4-rdzeniowy, już lepszy byłby 2-rdzeniowy A9 z taktowaniem min 1,2GHz przy tej rozdzielczości ta deska będzie przymulała na lewo i prawo z tym procesorem!!!

  • 0

    16. ~mila  2013-05-22 11:49:22  host: 212.160.172.70

    juz miałem Pantagram Quadra też z Retiną i w promocji z Wyborczą za 749 zł.... mulił jak cholera... nie dało się na tym nic robić.... (no może mam za dobre doświadczenia z ipadem?) i powiedziałem: nigdy więcej "chińczyków"...

  • 0

    17.  2013-05-22 13:25:56

    @16 ale iPad to też chińczyk ;)

  • 0

    18. ~Znajomy  2013-05-26 16:37:47  host: 87-206-57-0.dynamic.chello.pl

    Do bax17: No zaraz chwileczkę ja też nie wiem co ma wspólnego nazwa Kiano z telekomunikacją, jak wiesz to napisz i tyle, wszyscy się dowiemy, telepolis jest dla ludzi a nie dla wielkich znafcuf

  • 0

    19. ~jhmhjm  2013-06-18 18:41:05  host: did88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    vhmvhjm

Dodaj swoją opinię