Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KGHM zwiększy udział w Polkomtelu?

KGHM zwiększy udział w Polkomtelu?

LuiN 14 Sierpnia 2008 14:14

0 0

KGHM Polska Miedź nie wyklucza, że jeszcze w tym roku zwiększy udział w Polkomtelu, poprzez odkupienie akcji Polkomtela od TDC - poinformował na spotkaniu z analitykami prezes KGHM Mirosław Krutin.

Myślę, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku lub na początku przyszłego roku zwiększymy udziały w Polkomtelu - powiedział Krutin.

TDC chciał sprzedać swój pakiet 19,6% akcji Polkomtela i złożył ofertę pozostałym akcjonariuszom. W 2006 roku polscy akcjonariusze Polkomtela zaakceptowali ofertę duńskiego TDC kupna 14,8% akcji Polkomtela za 650,5 mln euro.




Vodafone, który był przeciwny zawarciu transakcji między TDC a polskimi akcjonariuszami Polkomtela, zablokował ją, zaskarżając do sądu arbitrażowego w Wiedniu.

Obecnie Vodafone, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, i TDC Mobile mają po 19,61% akcji Polkomtela, PSE ma 17,56%, zaś pozostałe 4% ma Węglokoks.

13. sierpnia członek zarządu PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk poinformował, iż PKN spodziewa się, że do końca tego roku dojdzie do realizacji sprzedaży przez TDC udziałów w Polkomtelu polskim akcjonariuszom.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~mirekb  2008-08-15 09:53:50  host: apn-77-114-189-180.gprs.plus.pl

    nie wierze w to ze plus nie zmieni logo na vodafone.mimo tych zapowiedzi o umacnianiu polskiej firmy poprzez zwiekszenie udziałow itp jest mozliwe i wynika to z niektorych wypowiedzi polityków po zmiana brandu i pozostawienie jej w obecnym od poczatku istnienia polkomtela upolitycznieniu

  • 0

    13. ~get  2008-08-15 13:18:29  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    kwistas - o tak teraz podczas czystek i przejmowania stołków w wykonaniu PO wszystkie rady w spółkach skarbu państwa, ich spółkach córkach i spółkach córkach tych spółek, są błyskawicznie wymieniane na swoich - niekompetentnych łapówkarzy z PO, ale swoich - nawet sekretarki są wymieniane na swoje z PO, a PSL to nawet całe rodziny zatrudnia, w Polsce wraz z rządami PO powróciły te czasy - kto ma "plecy" ma każdą posadę bez problemu, kto nie ma, ten nie może awansować, bo awansuje np. szwagier pana Schetyny (prawdziwa sytuacja, Schetyna całą rodzinę pozatrudniał "po znajomości") ale będzie się żyło lepiej :DDD ktoś już wie na kiedy donaldu tusku wyznaczył datę cudu ??? ;D

  • 0

    14.  2008-08-16 01:43:34

    get*** gdybys Ty byl u wladzy, tez bys swoich zatrudnial... Zazdroscisz Schetynie? To sam zacznij startowac w wyborach-moze uda Ci sie zostac premierem. Pokazesz nam wszystkim, jak prawdziwy polityk ma sie zachowywac. Qwa, ludzie, ja rozumiem popieranie swoich idoli politycznych i osmieszanie konkurentow, ale nie badzcie cynikami! "Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem" ;]

  • 0

    15.  2008-08-16 01:44:33

    kwistas*** tobie dziecko juz podziekujemy :) Ew. nie pal tego ziola, bo jakies dziwne schizy po nich masz ;]

  • 0

    16.  2008-08-16 11:39:32

    Niech emperius przejmują i zajmują stołki. Proszę bardzo. Ale niech nie pieprzą, że są w swoich wyborach apolityczni i stawiają na fachowców.

  • 0

    17. ~get  2008-08-16 11:56:23  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    emperius - a pamiętasz jak PO przed wyborami obiecywała ODPOLITYCZNIENIE, a teraz mamy takie UPOLITYCZNIENIE, jakiego dawno nie było, jak za czasów rządów dawnego aparatu PZPR, czyli SLD !

  • 0

    18. ~get  2008-08-16 12:02:54  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    i jeszcze jedno - nie zazdroszczę Schetynie, dla mnie to zwykły przestępca... nie tylko dlatego że zatrudnił całą swoją rodzinę i płaci im za nic olbrzymie pieniądze z budżetu państwa ! ...już nie będę rozwijał dlaczego jeszcze jest bandytą, ale w skrócie powiem że choćby ze względu na to co się dzieje w ABW (rządy dawnych aparatczyków z czasów SLD) i jak pomógł SKW w nielegalnym przejęciu akt komisji weryfikacyjnej WSI, poprzez wymianę ekipy BOR w BBNie na kilka dni, przed wkroczeniem bandytów z SKW, którzy nie zostali poddani weryfikacji, bądź zostali negatywnie zweryfikowani, ale rozumiem że ty jesteś jedynym z tych obywateli, którzy - jak ta blondynka z kawałów - ufają swojemu rządowi i za bardzo nie sprawdzają, a tak w ogóle to się i tak nie orientują co się dzieje z ich państwem... byle był chleb i praca

  • 0

    19.  2008-08-16 12:53:55

    Ale co mnie obchodzi Schetyna, Tusk, Kaczynscy i im podobni na portalu telekomunikacyjnym?! Chcecie popolitylkowac, to sa politopolisy i inne onety... Nie miejscie do mnie zali, ze narod jest ciemny i wybiera takich ludzi.

  • 0

    20.  2008-08-16 12:55:48

    PS. czepiacie sie innych, wymachujecie lopatkami, a sami nawet czytac nie potraficie ;P Jestem Empireus, a nie jakis emperius :P

  • 0

    21. ~get  2008-08-16 14:42:25  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    empirius - po pierwsze nie porównuj tego szubrawcy i notorycznego kłamcy Tuska, do Kaczyńskich, ale to tak na marginesie, co do tego że to portal telekomunikacyjny, to jest artykuł o polityce właśnie, ponieważ KGHM jest firmą państwową, upolitycznioną przez PO-PSL aż po stanowisko sekretarki, inni polscy właściciele polkomtela też są państwowi i zagarnięci przez PO, więc to jest jak najbardziej do tematu tego artykułu... i jeszcze jedno - ""Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem" ;]" no tak - to oczywiste, ale uważam że PO ma tych "grzechów" akurat wyjątkowo dużo ;]

  • 0

    22. ~  2008-08-16 14:43:02  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    *empiereus

  • 0

    23. ~  2008-08-16 14:43:58  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    ja *&^$$%$^ to sobie powymyślał :D *empireus

  • 0

    24. ~kwistas  2008-08-16 18:47:54  host: w3cache.wignet.pl

    ~ZICO w słowie NIESTABILNY miałem na myśli władze zmieniające się co 6-12 miesięcy (prezes PKN Orlen). Jeśli prezes PKN Orlen będzie szukał oszczędności na podwyżki (min. dla siebie) z miłą chęcią sprzeda akcje Polkomtela.

  • 0

    25. ~kwistas  2008-08-16 18:49:38  host: w3cache.wignet.pl

    @empireus jesteś dość irytujący lekko mówiąc starcu.

  • 0

    26. ~kwistas  2008-08-16 18:52:30  host: w3cache.wignet.pl

    miałem na myśli mohera, bo tak można nazwać wyznawców kaczora.

  • 0

    27.  2008-08-16 21:26:56

    kwistas*** Jest demokracja i kazdy glosuje na kogo chce :] Za to Ty pokazales klase razem z ziomek13 w newsie o Polkomtelu i Baucu, wiec dla mnie jestes zwyklym cietrzewiem na tym forum, ktory zachowuje sie jak niezrownowazone dziecko, ktore z braku merytorycznych argumentow obraza wszystkich i pisze nie na temat

  • 0

    28.  2008-08-16 21:34:01

    get*** nikogo nie porownuje, bo wszyscy jednakowo siebie warci, wiec mi to zwisa jak sie premier nazywa-zawsze takim samym zlodziejem bedzie, bez wzgledu na barwy polityczne. Nie zdajesz sobe nawet sprawy, ze oni teraz razem wodke pija i sie smieja z nas, ze sie o nich tak klocimy. Wszystkie te programy pisane sa pod wyborcow, a politycy i tak swoje beda robic, majac na uwadze glownie swoje interesy a nie nasze. Prawem zwyciescy jest panowanie nad lupami wyborczymi, wiec nikogo nie oklamali twierdzac, ze odpolitycznili jakis urzad/firme-po prostu wstawili swoich, bo moze oni okazali sie lepsi, niz fachowcy? Jak wspomnialem-Czy to SLD, czy to PiS, czy to LPR,UPR i inne wynalazki-kazdy po dojsciu do wladzy musi sie rozliczyc najpierw ze swoimi sponsorami i kolegami, ktorzy doprowadzili do zwyciestwa-tak bylo, jest i bedzie...

  • 0

    29. ~kwistas  2008-08-17 12:51:33  host: w3cache.wignet.pl

    empireus sam zaczynasz obrażać ludzi wyzywać od dzieci. Więc mam prawo odpowiedzieć na twój atak. Niestety twoje poglądy nie pozwalają mi na polemizowanie z tobą twoje chore ambicje (zwłaszcza polityczne) pokazują twoją naiwność oraz stronniczość. Radze zmień portal i przestań pieprzyc o polityce.

  • 0

    30. ~kwistas  2008-08-17 12:55:45  host: w3cache.wignet.pl

    Ja pisałem normalnie nie wyzywałem nikogo po prostu sam zaczynasz spamować to "forum" swoimi politycznymi bzdetami + wyzwiska.

  • 0

    31. ~ZICO  2008-08-19 21:20:46  host: inet20908nb-2.eranet.pl

    kwistas:taki jesteś mądry? Wyzywasz ludzi popierających PIS od moherów??? A może ty się pochwal kogo popierasz: Sprzedających polski majątek liberałów z PO czy im pokrewnych kolegów z SLD? Zastanów się na przyszłość co piszesz, bo gdyby każdy myślał tak jak ty to mógłby cię nazwać znacznie dosadniej niż moher.

Dodaj swoją opinię