Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KGHM wymienia ludzi w Polkomtelu

KGHM wymienia ludzi w Polkomtelu

sirmark 13 Kwietnia 2008 19:14

0 0

Marek Trawiński i Arkadiusz Gierałt to nowi kandydaci KGHM do rady nadzorczej Polkomtela - pisze Rzeczpospolita.

Jak wynika z informacji Rzeczpospolitej zarząd KGHM Polska Miedź przyjął uchwałę o zmianie swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej telekomu. Miejsce Maksymiliana Bylickiego i Ireneusza Reszczyńskiego, członków zarządu KGHM, mieliby zająć Marek Trawiński, przewodniczący rady nadzorczej koncernu, i Arkadiusz Gierałt, wiceprezes KGHM Letia. Uchwałę zarządu musi jeszcze zatwierdzić walne zgromadzenie akcjonariuszy Polkomtela.
Pod koniec marca dwóch swoich przedstawicieli w Polkomtelu wymienił PKN Orlen, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Do odwołania prezesa Polkomtela potrzeba siedmiu głosów z dziesięcioosobowej rady nadzorczej spółki, w której Skarb Państwa - pośrednio, poprzez PKN Orlen, KGHM, PGE i Węglokoks - ma ok. 61% udziałów. Propozycję zmian muszą więc zaakceptować zagraniczni udziałowcy: TDC i Vodafone.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~mix83  2008-04-13 19:36:41  host: dzx22.internetdsl.tpnet.pl

  Moze w koncu sie cos zmieni na lepsze bo traktuja swoich pracownikow jak mrowki albo nawet gorzej...

 • 0

  2. ~JK  2008-04-13 20:55:32  host: avk216.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Spoko, spoko. Z tym traktowaniem już jest znacznie lepiej, bo podobno Kostrzewski (zainteresowani będą wiedzieć kto zacz) i jego "plecy" już na chorobowym są. A jak wrócą to będzie "wypad". Tak jak wylecieli z PTK choć cały czas twierdzą, że sami odeszli. A PTK na tym skorzystało, oj skorzystało, bo od kiedy tej bandy nie ma to i ludzi zaczęli trochę lepiej traktować, a i pensje wzrosły...

 • 0

  3. ~  2008-04-14 15:06:52  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

  @2: Może nie tyle PTK skorzystało, co jego pracownicy. Bo ostatnimi czasy klienci z PTK uciekają masowo do innych operatorów i nie jestem pewien, czy to na pewno jest takie korzystne dla PTK.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet