Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KGHM też może wyjść z Polkomtela

KGHM też może wyjść z Polkomtela

WitekT 21 Lipca 2009 14:35

0 0
Jeżeli polscy inwestorzy tacy, jak PKN Orlen i Polska Grupa Energetyczna, będą chciały wyjść z Polkomtela, to KGHM powinien również ten ruch przeanalizować - poinformował w TVN CNBC Biznes Hubert Wurth, niedawno wybrany nowy prezes miedziowego koncernu.

Przypomnijmy, że Orlen rozpoczął ostatnio intensywne działania mające na celu wyjście z Polkomtela do końca tego roku. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Vodafone ma 24,39% udziałów Polkomtelu. Pozostałe należą do KGHM, Orlenu, PGE oraz Węglokoksu.


Źródło tekstu: TVN CNBC Biznes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 64
  • 0

    45. ~poko  2009-07-21 18:32:57  host: nat-pra-1.aster.pl

    Mógłbym zarejestrować swoje 40 kart gdyby to było możliwe on-line. W salonach nie chce mi się męczyć pracowników.

  • 0

    46. ~~rn  2009-07-21 18:34:32  host: inet20908nb-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Koledzy mam pytanie techniczne: Czy znacie cywilizowany Kraj, który nie kontraolował by rynku telekomunikacyjnego poprzez jednego operatora zależnego? Jeśli ktoś już poda ten Kraj to dla trudności niech wskaże ok. 40 mln. Pozdrawiam.

  • 0

    47.  2009-07-21 18:51:57

    40@ kolejne dziecko neostrady - nawet nie będę się z tobą wdawał w dyskusję ;]

  • 0

    48.  2009-07-21 19:09:16

    Vodafone za granicą to bardzo dobra sieć, oferty są bardzo konkurencyjne, może wreszcie zakończył by się ten wygodny monopol W3, "największej sieci w Polsce" i wzięli by się do roboty, sieć może wreszcie stałą by się znowu atrakcyjna i konkurencyjna. Niestety teraz Plus jest całkowicie nieatrakcyjny.

  • 0

    49. ~  2009-07-21 19:29:46  host: t08-04.opera-mini.net

    A mbank ma dostep do calej infrastruktury 3G Plusa czy tylko max.EDGE?

  • 0

    50.  2009-07-21 19:54:49

    48@ Zgadza się kwistas dlatego nie mogę się doczekac Vodafone jak i T-Mobile w Polsce ;]

  • 0

    51. ~jojo  2009-07-21 20:23:38  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Jak myślicie Vodafone jeszcze w tym roku...? ;-D

  • 0

    52. ~miliard  2009-07-21 20:46:59  host: 83.1.168.92

    Kiedy zapisy na akcje?

  • 0

    53.  2009-07-21 21:12:15

    Będzie tak jak z Orange.

  • 0

    54.  2009-07-21 21:15:37

    Rogi Orange, a Vodafone to całkowicie inne firmy ;)

  • 0

    55. ~  2009-07-21 22:36:38  host: t01-04.opera-mini.net

    Tak jest - weźcie łapówki i sprzedajcie wszystko, co polskie! Polskie jest be, trzeba zrobić PRYWATYZACJĘ, a potem RESTRUKTURYZACJĘ przez LIKWIDACJĘ! Macie rację, zniszczcie wszystko!

  • 0

    56. ~  2009-07-21 22:40:53  host: t01-04.opera-mini.net

    A firmy prywatne nie istniałyby (albo przynajmniej cienko by przędły) gdyby nie zdrajcy i łapówkarze z firm państwowych, przez których państwo jest okradane.

  • 0

    57. ~ZICO  2009-07-21 23:19:26  host: 94.254.167.81

    Tusk z Gradem wprowadzili na stanowisko prezesa kogoś bardziej im posłusznego niż Mirosław Krutin i na efekty nie trzeba długo czekać. Jak nowy prezes tak już zaczyna mówić to pewnie Polkomtela sprzeda i ostatni polski telekom pójdzie w łapy Angoli. Libertyńska masoneria panoszy się na maxa. Premier czuje się już prawie jak król Staś, który sprzedał Polskę Carycy Katarzynie. Głupi palant tylko tym się od niego różni, że sprzedaje Polskę na zachód, a nie na wschód. Nie wiem skąd to podniecenie Vodafone za granicą? Naiwniacy! A kto wam powiedział, że u nas będzie to samo? Chcecie wiedzieć co będzie? Będzie wielkie dojenie kasy z Polkomtela i transferowanie jej do Anglii jako urojonej opłaty licencyjnej, która będzie jeszcze wyższa niż w przypadku Orange i dopiero wtedy wam szczena opadnie. Nawet Witek wspominał, że pazerni Angole zdzierają jeszcze więcej kasy niż Żabojady. Trzeba naprawdę być idiotą albo zdrajcą żeby sprzedawać taką firmę, bo nie będzie tak jak z Orange tylko dużo gorzej. I naprawdę nie wiem czy naiwność niektórych wypowiadających się tutaj osób nie zna jakichkolwiek granic? Jak można być tak śmiesznym i ślepym żeby po tym, co zafundował nam France Telecom można było jeszcze wierzyć, że Vodafone będzie inny. Ludzie-to są takie same firmy jak u nas, nastawione na zysk, a nie instytucje charytatywne. Co gorsza mają one znacznie większe potrzeby niż polskie firmy. A tym co tak głośno krzyczą że chcą T-mobile i Vodafone wypada tylko pogratulować dobrego samopoczucia i współczuć naiwności.

  • 0

    58. ~get  2009-07-22 11:23:20  host: host-81-190-85-242.gdynia.mm.pl

    taaa taaa, sprzedajcie tą kurę znoszącą złote jaja, co roku przynoszącą gigantyczną kasę z dywidendy, ehhhh podatki nam "lyberałowie" z ryżym szmaciarzem na czele PODNIOSĄ NAM PODATKI, OBCIĘLI JUŻ WYDATKI INWESTYCYJNE, NIE WYKORZYSTUJĄ ŚRODKÓW Z UE, A TERAZ JESZCZE WYPRZEDADZĄ MAJĄTEK PRZYNOSZĄCY DUŻE ZYSKI - ZA BEZCEN !!! kiedy to społeczeństwo przejrzy na oczy ?!?!? rząd PIS to przy tym rządzie po prostu szczyt kompetencji i dobrego rządzenia, zresztą chyba każdy rząd w porównaniu do tego (za wyjątkiem rządów ścierwa po PZPR - SLD, to wiadomo...) jest wspaniały ! a media zachowują się za czasów GOMUŁKI - 90% krytyki trafia w... OPOZYCJĘ (SIC!!!) programy kabaretowe/satyryczne - w opozycję - JAK ZA GOMUŁKI !!! a durnemu POLACZKOWI jak na tacy wszystkiego nie podasz TO NIE WIE, w związku z tym Polska jest rządzona przez najgorszy rząd od lat - który jest w mediach Soloża i Waltera przedstawiany jako boskie, najwspanialsze wydarzenie jakie spotkało ten kraj, a w związku z tym przez 50% społeczeństwa które ma umysł BARANA nadal popierany...

  • 0

    59. ~get  2009-07-22 11:27:17  host: host-81-190-85-242.gdynia.mm.pl

    @47 - myślę że @40 - ujął to nader trafnie...

  • 0

    60. ~ZICO  2009-07-22 15:42:53  host: euo174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #58: To nie jest taka prosta sprawa z tym społeczeństwem jak to napisałeś. To nie 50% społeczeństwa ma umysł barana tylko liberałowie i masoni próbują robić z ludzi baranów mamiąc ich różnymi rzeczami i obiecankami. Mieliśmy już obiecaną "politykę miłości" Tuska w Warszawie kiedy pałowano i gazowano kupców i jeszcze tego typu "znaków miłości" zapewne będziemy mieć wiele. Inna sprawa, że ponad 50% społeczeństwa jest do tego stopnia zdegustowana tą sytuacją, że w ogóle nie idzie na wybory, a rzeczone powyżej grupy tylko na to czekają. Wiesz jaka jest różnica między komunizmem a liberalizmem? Bardzo niewielka. Jeden i drugi ustrój dąży do tego samego-czyli ogłupienia i zobojętnienia społeczeństwa z tą tylko różnicą, że komuniści próbowali to robić siłą, bo byli tępi i prymitywni a masoneria robi to w dużo bardziej inteligentny i podstępny sposób i dlatego jest bardzo niebezpieczna. Jeśli ktoś zachowuje zdrowy rozsądek to wie, że słowa "za darmo", "gratis", "wysoka jakość, niskie ceny" itd., itp. istnieją tylko na papierze. Już wcześniej napisałem: trzeba być wyjątkowo ślepym żeby wierzyć w "cuda" Vodafone po tym co pokazało Orange.

  • 0

    61. ~  2009-07-22 22:50:05  host: 188.33.17.106

    @58: PiSiory i Platfusy razem wzięte mogą buty czyścić SLD! Jak mogą się kłócić zwolennicy PO i PIS - przecież to jedno i to samo dziadostwo i żydostwo powstałe z rozpadu AWS-u!

  • 0

    62. ~  2009-07-22 22:50:50  host: 188.33.17.106

    A w ogóle to niech spada ten Vodafone! Precz z wyprzedawaniem za bezcen majątku polskiego1

  • 0

    63. ~ZICO  2009-07-23 01:19:26  host: 188.33.43.230

    #61: Postkomuniści z SLD mieli już przez 45 lat buty czyszczone i teraz mamy to co mamy. Do tej pory nikt ich za to nie rozliczył. SLD teraz zbiera baty za swoje rządy w postaci nikłych notowań-i bardzo dobrze, bo zasłużyli sobie na to jak mało kto. A masoni z PO coraz częściej układają się właśnie z komuchami i masonami z SLD więc nie ma o czym mówić.

  • 0

    64. ~głest  2009-07-25 10:27:07  host: 195.116.217.4

    Myślę, że przy wchodzeniu na rynek w danym miejscu wytrawni gracze dobrze się przyglądają temu rynkowi - nie tylko przez analizy ekonomiczne, ale także przez badanie obyczajów, nastrojów i słuchanie tego co w trawie piszczy. Dlatego powątpiewam, żeby dużemu zagranicznemu operatorowi chciało się bawić w konkurencyjność na naszym peryferyjnym rynku, na którym wyjątkowo spokojna sytuacja w niektórych okresach zapewniała stabilne zyski telekomom.

Dodaj swoją opinię