Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KGHM pozbędzie się Dialogu

KGHM pozbędzie się Dialogu

LuiN 23 Września 2008 17:02

0 0

KGHM Polska Miedź chce wprowadzić na giełdę mniejszościowy pakiet akcji Telefonii Dialog, a potem w ciągu 2-3 lat wyjść z tej inwestycji, poinformował we wtorek prezes Mirosław Krutin. Spółka chce natomiast pozostać długoterminowym inwestorem pasywnym w Polkomtelu.

Nasza strategia wobec Dialogu jest prosta - upublicznienie i uzyskanie wartości w ciągu 12 miesięcy, a potem w ciągu 2-3 lat wyjście z biznesu - powiedział Krutin w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes. Dodał, że na GPW ma trafić niewielki pakiet akcji spółki. KGHM nie ustalił jeszcze, w jaki sposób dokona całkowitego wyjścia z tej inwestycji.

Krutin poinformował też, że nowy zarząd Dialogu pracuje obecnie nad strategią, która będzie gotowa do końca października. Nowy zarząd musi uporządkować firmę, przedstawić racjonalną strategię i wizję rozwoju - powiedział.
Prezes KGHM podkreślił, że miedziowy koncern zainwestował w Dialog ponad 2 mld zł, a obecnie w księgach akcje spółki są wyceniane tylko na nieco ponad 1 mld zł. Zależy nam na tym, aby zminimalizować tę potencjalna stratę - powiedział.

We wtorek Krutin poinformował, że KGHM chce być w Polkomtelu długoterminowym inwestorem pasywnym z udziałem 24-25% po odkupieniu akcji spółki od TDC. Obecnie posiada 19.61% akcji operatora sieci Plus.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ZICO  2008-09-23 18:02:52  host: abiy129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panie Prezesie:-) Czemu tylko pasywnym? Jeśli Orlen będzie miał w planach sprzedaż akcji Polkomtela to będzie można ten udział znacznie zwiększyć. Myślę, że KGHM nie pozwoli "połknąć" w całości akcji Orlenu Angolom:-)a może Orlen jeszcze zmieni swoją strategię i pozostanie w Polkomtelu, kiedy ten będzie już w ponad 75% należał do polskich akcjonariuszy? Kto wie, scenariusze mogą być różne:-)

  • 0

    2. ~  2008-09-25 12:21:29  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    Oby, oby...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet