Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KGHM nie wie co z Polkomtelem

KGHM nie wie co z Polkomtelem

WitekT 1 Lutego 2010 10:09

0 0

Osoby zbliżone do procesu wejścia Polkomtela na giełdę mówią o narastających nieporozumieniach między polskimi akcjonariuszami spółki. Chodzi głównie o KGHM - pisze Rzeczpospolita.

KGHM nie zdecydował, czy sprzeda swoje udziały, bo nie wie, co zrobić z Dialogiem - a jeżeli już, to chciałby wyjść z obu firm w podobnym terminie. Z kolei Polska Grupa Energetyczna jest jeszcze na etapie rozmów z doradcami.




Wciąż możliwe są dwa scenariusze, czyli zbycie pakietu akcji bezpośrednio inwestorowi i sprzedaż przy okazji debiutu giełdowego spółki. W optymistycznym scenariuszu proces można by zamknąć w ciągu kwartału, ale bardziej realistyczne wydaje się sfinalizowanie transakcji na przełomie II i III kwartału.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2010-02-01 12:17:24

    Piescoch66 - przestań... to nie ten probem. Poza tym... Czy aby na pewno mają kasę?

  • 0

    8.  2010-02-01 12:20:50

    Problem jest taki, że jak Orlen i inni sprzedadzą swoje, to KGHM może zostać z akcjami wartymi grosze ;-) I nasępny problem - co chłopakom właściciele za to zrobią? Czy ich wyrzucą z intratnych stołków? Czy jeśli sprzedadzą razem z Orlenem, ale okaże się, ze mogłoby być parę groszy drożej - czy scenariusz będzie taki sam - czyli będą roboty nowej szukać? No niestety - ale takie odnoszę wrażenie od dawna w przypadku KGHM.

  • 0

    9.  2010-02-01 12:22:21

    to widać po zadłużeniu obu firm

  • 0

    10.  2010-02-01 12:27:11

    właściciele wyrzucający ze stołków są ci sami dla obydwu firm

  • 0

    11. ~sintesi  2010-02-01 13:16:38  host: gly123.internetdsl.tpnet.pl

    ... a może Play wykupi Polkomtela ?? żarcik taki ;)

  • -1

    12.  2010-02-01 14:33:48

    11. złośliwości zostaw dla siebie ;)

  • 1

    13. ~sintesi  2010-02-01 14:47:13  host: gly123.internetdsl.tpnet.pl

    12. to nie złośliwości :) może "udziałowców" stać na takowy wydatek;) A na pewno by takie posunięcie namieszało.... Chociaż nie sądzę, aby tak było... Prędzej jakaś mniejsza sieć wykupi Play'a i jego bazę klientów....

  • 0

    14. ~  2010-02-01 15:09:34  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    Co za debile cieszą się z wyprzedaży majątku skarbu państwa? Nigdzie na świecie tak nie jest.

  • 0

    15.  2010-02-01 15:12:34

    Pardon za OT, ale w 8. poście reklama kontekstowa podkreśla słowo "stołków", a po najechaniu kursorem wyświetla "IKEA Meble Katalog 2010" buhahaha

  • 0

    16.  2010-02-01 15:27:15

    14. - mówisz o jakim świecie? komunistycznym? nigdzie na świecie tego nie ma bo nie ma własności państwowej generalnie na świecie ;-) Jeśli jest to bardzo kluczowe branże...

  • 0

    17.  2010-02-01 15:28:14

    a u mnie meble kolonialne na allegro ;-)

  • 0

    18. ~  2010-02-01 17:08:30  host: 88.220.105.186

    Nie sądziłem wlo, że Ty też taki mózg masz wyprany...

  • 0

    19. ~  2010-02-01 17:11:08  host: 88.220.105.186

    Tak jest, macie rację - zrobic złodziejską prywatyzację wszystkiego. Po co polskie firmy? Po co mają przynosić zyski państwu polskiemu? Przecież lepiej kiedy paru gości weźmie w łapę i oddadzą za bezcen nasze firmy zachodnim. Dalej one niech zarabiają, a nasze tyle co w łapę weźmiemy.

  • 0

    20.  2010-02-01 18:35:54

    18. - jestem liberałem tak naprawdę ;-) Co innego kontrola państwa a co innego własność państwowa... Może i mi wyprali, wtylko kogo masz na myśli? Komunę czy PO?

  • 0

    21. ~Simplusowiec  2010-02-01 22:51:17  host: 116.2.rev.vline.pl

    Nigdy Vodafone! Niech Plus zostanie polski! Precz z zachodnią korporacją! Wrócą do taryfikacji minutowej, dadzą najnizszy pakiet internetowy za 15zł z opcją na 3 miesiące (3*15zł z konta od raz) i inne śmieszne rzeczy. Vodafone won!

  • 0

    22.  2010-02-01 22:53:47

    Nikt nie powróci do taktu minutowego!

  • 0

    23. ~  2010-02-01 23:38:30  host: 188.33.193.33

    Wlo, nie chodzi ani o komunę, ani o PO. Jak można wyprzedać wszystko i nie mieć nic???

  • 0

    24.  2010-02-02 08:19:39

    23. - co znaczy wyprzedać? Co znaczy nie mieć nic? Bo nie rozumiem za bardzo?

  • 0

    25. ~  2010-02-02 19:52:55  host: 88.220.105.186

    @24: Masz jakiś problem ze zrozumieniem czytanego tekstu? Tego uczą już w gimnazjum...

  • 0

    26. ~olo  2010-02-11 13:47:34  host: 088156069091.skarzysko.vectranet.pl

    Do właściciela IP 88.220.105.186. Każda własność prywatna będzie lepiej zarządzana niż państwowa. Poza tym, jesteśmy w UE. Mamy wspólny wolny rynek. Im on silniejszy i bardziej konkurencyjny dla Azji i USA tym lepiej dla Polski. Bez silnej unii nie będzie silnej Polski

Dodaj swoją opinię