Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KGHM nie chce wychodzić z Polkomtela

KGHM nie chce wychodzić z Polkomtela

WitekT 3 Października 2006 11:21

0 0

KGHM Polska Miedź przez najbliższe cztery lata nie sprzeda akcji Telefonii Dialog, a za dwa, trzy lata podejmie decyzję, co zrobi z pakietem akcji Polkomtela.

Naszym krótkoterminowym celem jest zakończenie procesu odkupywania akcji Polkomtelu od duńskiego telekomu TDC - powiedział Maksymilian Bylicki, wiceprezes KGHM i szef rady nadzorczej Polkomtelu.
Wiceprezes Bylicki uważa, że KGHM po zakończeniu transakcji z TDC przez dwa, trzy lata na pewno będzie dalej akcjonariuszem Polkomtela. Dodatkowo, jeśli w najbliższych latach inni udziałowcy operatora będą oferowali swe pakiety akcji telekomu, to KGHM rozważy ich kupno. Maksymilian Bylicki mówi, że Polkomtel powinien mieć inwestora branżowego, który albo ma większość głosów w spółce, albo mniejszość blokującą, która pozwala mu kontrolować to, co dzieje się w firmie.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~wlo  2006-10-03 12:09:01  host: ano178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No cóż... Pan chciał, parobek zrobił ;-) Dywidenda jednak ma oddziaływanie ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet