Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KGHM ciągle nie wie co z Dialogiem i Polkomtelem

KGHM ciągle nie wie co z Dialogiem i Polkomtelem

WitekT 4 Kwietnia 2006 23:37

0 0

Niedawno powołany zarząd KGHM deklaruje, że chce intensywnie zająć się aktywami telekomunikacyjnymi, czyli Telefonią Dialog, której jest jedynym właścicielem, oraz Polkomtelem, w którym ma 19,61% udziałów.

Na razie KGHM chce, by Dialog rozwijał usługi oparte na nowych technologiach. Wrocławska spółka prowadzi zaawansowane przygotowania do wdrożenia usługi triple play. Współpraca z Polkomtelem mogłaby zaowocować udostępnieniem Dialogowi sieci Polkomtela, by umożliwić mu świadczenie usług jako MVNO.
Będziemy analizować możliwości zacieśnienia współpracy Dialogu z Polkomtelem na poziomie operacyjnym. Jest oczywiste, że posiadając dwa aktywa w sektorze telekomunikacyjnym, będziemy badać możliwości współdziałania — mówi Maksymilian Bylicki, wiceprezes KGHM odpowiedzialny za telekomunikację.

Od czasu do czasu w kręgach politycznych pojawiają się plotki o możliwej konsolidacji kapitałowej obu podmiotów lub — szerzej — aktywów telekomunikacyjnych zależnych od skarbu państwa. Bylicki uważa jednak, że dyskusja na ten temat nie poparta analizą biznesową jest czystą teorią. Poprzedni zarząd rozpoczął proces sprzedaży Dialogu, ale utknął on w martwym punkcie, gdy stało się jasne, że losy ówczesnej ekipy są przesądzone. Nowy zarząd powrócił do projektu — spółka przygotowuje prezentacje dla inwestorów.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~wlo  2006-04-05 09:29:34  host: aom125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No a skąd ma wiedzieć, jak nie przyszły wytyczne? Wytyczający ma inne problemy na głowie - co tu zrobić, zeby rządzić - a nie co tu zrobić z Dialogiem czy Polkomtelem. Stołki obsadzone, więc pośpiechu nie ma...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet