Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KGHM: 100% zysku z Polkomtela na dywidendę

KGHM: 100% zysku z Polkomtela na dywidendę

sirmark 15 Maja 2009 18:20

0 0
KGHM zakłada w prognozie na 2009 rok wypłatę 100% zysku z Polkomtela na dywidendę - powiedział na spotkaniu z analitykami wiceprezes spółki, Maciej Tybura.

Na pytanie, jakiej dywidendy oczekuje spółka z Polkomtela, odpowiedział: stu procent.

Przychody Polkomtela w 2008 roku wyniosły 8,482 mld zł, a zysk netto wyniósł 1,361 mld zł Więcej o wynikach pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2009-05-15 19:39:49  host: ddg173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe z czego będą ciągnąć zyski jak sprzedadzą Minusa Anglikom.

  • 0

    9.  2009-05-15 20:48:03

    zamiast na inwestycje to w dywidendę... gratuluję.

  • 0

    10. ~dt  2009-05-15 21:12:15  host: wap.plusgsm.pl

    takie typowe dla polskich firm niestety. Brac ile sie da nie myslac o zabezpieczeniu na przyszlosc... Po co im tyle kasy. Przeciez Kghm ma jej wiecej niz sam jest wart jak ostatnio pisal Witek.

  • 0

    11. ~  2009-05-15 21:16:17  host: oo7.ipartners.pl

    Oj telepolisowi ekspierdzi. Polkometal od kilku lat przenacza 100 procent zysku na dywidende ;-P

  • 0

    12. ~  2009-05-15 21:33:15  host: f96-047.opera-mini.net

    Vodafone.the most od new.mirekb

  • 0

    13.  2009-05-15 22:12:17

    Inwestycje to element kosztów firmy. Zysk to jest to co pozostaje po odliczeniu WSZYSTKICH kosztów. Czyli inwestycje będą takie jak były zaplanowane w budżecie na ten rok. A jakie były zaplanowane to nie wiem. Aczkolwiek zgadzam się że Prawdziwie Polscy akcjonariusze i derektory z partyjnego nadania strzygą plusa (czyli nas - klientów) ile wlezie i bez najmniejszych skrupułów :-(

  • 0

    14. ~  2009-05-15 23:40:21  host: apn-77-113-214-206.dynamic.gprs.plus.pl

    ale plus to jest marka - polska marka - warto jej pomagać - pomagając sobie akcjonariusze pomagają swojej firmie

  • 0

    15. ~~łódź  2009-05-16 07:42:37  host: f96-037.opera-mini.net

    plus to najlepszą sieć .

  • 0

    16. ~~~łódź  2009-05-16 08:39:10  host: f96-021.opera-mini.net

    Raczej mafia z lodz eji :)

  • 0

    17.  2009-05-16 09:53:00

    A może to MSP naciskało na KGHM? Przecież deficyt rośnie i trzeba go czymś zapełnić ;)

  • 0

    18. ~TLC  2009-05-16 10:56:39  host: w3cache.dialog.net.pl

    No ciekawe jak se poradza z Euro we Wrocku. Nie wiem moze to ja tylko mam pecha ale w centrum Wroclawiua nie ma tygosnia zebym nie mial "siec zajeta". Okolice salonu Plusa na Krupniczej...

  • 0

    19. ~jojo  2009-05-16 11:00:42  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Jeżeli chodzi o Euro 2012, to wydaje mi się, że akurat najlepiej poradzą sobie operatorzy sieci komórkowych... ;-)

  • 0

    20. ~kruk  2009-05-16 16:37:19  host: host-89-229-142-166.chelm.mm.pl

    Pan wiceprezes kghm nazywa sie Tybura! Literowka, ale wazna!

  • 0

    21.  2009-05-16 19:02:16

    kruk: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    22. ~  2009-05-16 20:48:00  host: heyah20909nc-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    KGHM doi Polkomtela a ten doi nas słowem łancuch pokarmowy jak w przyrodzie ;)

  • 0

    23. ~Rafi  2009-05-16 22:20:52  host: chello089078090066.chello.pl

    Polacy to taki naród, że jak ktoś zarabia pieniądze - nie daj Bóg - za duże, to najlepiej jest mu je zabrać, niech zasili rzeszę kloszardów w imię sprawiedliwości społecznej. Nie powinno nikogo obchodzić kto co robi ze swoimi zyskami, może nawet sobie podcierać nimi swoją szanowną.

  • 0

    24.  2009-05-16 23:30:18

    Mi się to podoba, bo mam trochę akcji KGHM :D

  • 0

    25. ~qlima1  2009-05-17 08:30:31  host: anf95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prawidłowo! W końcu to ostatnia większa firma, w której rządzą "śpiochy" PiS-u! Mają okazję oficjalnie wydoić Skarb Państwa, to zapłacą podatek i będzie uczciwie!

  • 0

    26. ~ZICO  2009-05-17 13:59:39  host: 94.254.152.244

    No cóż, skoro KGHM ma zamiar pozostać w PLUSIE to ma do tego pełne prawo. Poza tym wypłacane przez akcjonariuszy dywidendy nigdy do niskich nie należaly a mimo to nie przeszkadza to PLUSOWI być w tej chwili najmocniejszą marką na rynku. Nie ma się co podniecać-Vodafone nie tak doiłby kasę z PLUSA.

  • 0

    27. ~hal9000  2009-05-18 11:04:07  host: public-gprs33057.centertel.pl

    lepsza byłaby opcja wykupu własnych akcji od kghm, no ale nie można się podciągnąć za własne sznurowadła ;-) w głowie się nie mieści, że właścicielem sieci komórkowej jest fabryka miedzi / państwo ? czy to białoruś ? ;-)

Dodaj swoją opinię