Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Keylogger nowej generacji dla Androida

Keylogger nowej generacji dla Androida

Q! 18 Sierpnia 2011 19:15

0 0

Dwóch naukowców z Uniwersytetu w Kalifornii stworzyło nowy rodzaj keyloggera dla systemu Android. Potrafi on odczytać wprowadzane przez użytkownika znaki za pomocą wychyleń urządzenia.



Zasada działania aplikacji jest prosta: odczytuje ona wychylenia urządzenia, które generowane są przez użytkownika podczas wprowadzania znaków za pomocą wirtualnej klawiatury. Informacje o tym pochodzą z czujnika ruchu zamontowanego w telefonie lub tablecie.

Obecnie aplikacja pozwala na odczytywanie znaków jedynie z klawiatury numerycznej, która wykorzystywana jest np. do wprowadzenia numeru PIN czy liczb na kalkulatorze. Jej skuteczność w tym przypadku wynosi ponad 70%.




Jednak w przyszłość ma powstać pełna wersja aplikacji, która ma pozwolić na odczyt znaków również z klawiatury alfanumerycznej. Jak mówią jej twórcy, aplikacja uruchamiana jest w tle co oznacza, że jej wykrycie dla przeciętnego użytkownika może nie być takie proste.

Według twórców, stworzony przez nich keylogger nowej generacji znacznie lepiej radzi sobie na tabletach niż telefonach. Wszystko dlatego, że wychylenia generowane na tych pierwszych są znacznie większe, a więc i łatwiejsze do odczytania przez aplikację.

Keylogger to aplikacja, która uruchamia się w systemie bez wiedzy użytkownika. Odczytuje ona dane wprowadzane na klawiaturze (np. hasła lub numery PIN), a następnie przesyła je na serwery zewnętrzne. W ten sposób możliwe jest wykradzenie prywatnych danych, a następnie ich nielegalne wykorzystanie.

Źródło tekstu: NewScientist     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    2.  2011-08-18 19:26:38

    Stworzyli program do wykradania danych?

  • 2

    3. ~zbyszek  2011-08-18 19:34:00  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Nie czaje, stworzyli aplikacje ktora ma być rozwijana żeby okradac ludzi i się tym chwala??? Panie Q! co to znaczy???

  • 0

    4. ~  2011-08-18 19:39:24  host: z45-08.opera-mini.net

    Właśnie, o co tu chodzi? I dlaczego policja nie łapie tychże naukowców?

  • 0

    5.  2011-08-18 19:39:41

    Oby to nie trafiło do AppStore....

  • 0

    6.  2011-08-18 19:46:10

    @Rogi, @zbyszek - stworzenie aplikacji to tak naprawdę tylko pochodna tego w jak nowatorski sposób można wykorzystać możliwości urządzeń mobilnych. A że w takim a nie innym kierunku? To tylko przypuszczenia, bo przechwytywanie wprowadzanych danych można wykorzystać co najmniej na kilka różnych sposobów, niekoniecznie niezgodnych z prawem. @4 - na jakiej podstawie twierdzisz, że policja powinna ich zatrzymać? Idąc Twoim tokiem rozumowania powinni też zatrzymywać producentów noży, widelców i śrubokrętów - te narzędzia mogą być znacznie bardziej niebezpieczne niż "jakaś" aplikacja na "jakieś tablety".

  • 0

    8.  2011-08-18 19:52:26

    Twórcy wirusów, rootkitów moga byc karani, to czemu twórcy keyloggerów nie mieliby być karani ? To tak jakby karać za jazde po pijaku, ale już za wypadki po przećpaniu/zjaraniu niet. (BTW, policjanci jak mają podejrzenie "spozycia" mogą Cię łatwo sprawdzić, drogówka ma już sprzet, sam byłem sprawdzany, jak po 3dniowym maratonie prawie bez snu i na mega kacu mnie sprawdzali, bo wyglądałem jak zdjety z krzyża wygłodniały narkoman :D)

  • 0

    9. ~  2011-08-18 20:37:55  host: 145.7.224.18

    A co jeśli urządzenie leży na stole i w nie "pukamy". To wtedy działa czy nie?

  • 0

    10.  2011-08-18 20:45:55

    Wirusy powstają na system, który jest popularny. Tak samo jak w przypadku PC

  • 0

    12.  2011-08-18 21:16:00

    @10 ale jakby google nie porzuciło filozofii Linuxa to tylko idioci mieli by wirusy na telefonach.

  • 0

    13. ~x  2011-08-18 21:21:10  host: public106972.xdsl.centertel.pl

    Filozofia Linuxa to jak dotąd zawsze filozofia przegranych ;-).

  • 0

    14. ~  2011-08-18 21:31:01  host: host-89-230-103-109.tarnow.mm.pl

    @13: za duzo telewizji sie naogladales. Wiekszosc powazniejszyc rzeczy na linuxie stoi :P

  • 0

    15. ~  2011-08-18 22:50:57  host: 77-255-88-167.adsl.inetia.pl

    4 - to skąd by mieli narzędzia do inwigilacji gdyby łapali tych naukowców? Sami są zbyt tępi żeby coś takiego stworzyć. Gdyby byli mądrzy to by nie poszli robić w policji tylko właśnie w instytutach naukowych.

  • 0

    16. ~Koleś gitKoleś git  2011-08-19 08:18:10  host: z42-14.opera-mini.net

    Powinni ich zamknąć, bo to przestępcy, stworzyli keyloggera i się do tego jeszcze przyznają, nie rozumiem ich.

  • 0

    17. ~  2011-08-19 08:18:49  host: 212.160.172.70

    myslicie ze w dzisiejszym swiecie jestescie bezpieczni/anonimowi? kazdy mail jest rejestrowany kazdy sms kazda rozmowa kazda pozycja telefonu, google wie na jakie strony wchodzisz, na ulicach pelno kamer wszystko jest skanowane jest nawet program webbot ktory monitoruje wpisywane frazy przez uzytkownikow internetu... piszac to wiem ze "oni" to widza :D

  • 0

    18. ~  2011-08-19 08:31:00  host: z42-14.opera-mini.net

    17: Nie strasz bo się boję... :D

  • 0

    19. ~KGB CIA  2011-08-19 08:32:14  host: smtp.2mprojekt.pl

    masz całkowitą rację :) w tych czasach pewni ludzie wiedzą (mogą wiedzieć) o każdym prawie wszystko :)

  • 0

    20.  2011-08-19 09:27:07

    @13 wszystkie superkomputery i duże serwery Unix-em i Linux-em stoją. Nic dziwnego. Wyobraź sobie super komputer na windowsie. Naukowcy są bliscy dokonania wielkiego odkrycia, pozostały ostatnie obliczenia... Jeb! Blue screen.

  • 0

    21. ~  2011-08-19 10:26:56  host: 212.160.172.70

    #18 nie strasze ale trzeba uwazac czy tresci ktore wpisujemy badz mowimy nam nie zaszkodza kiedys mowili rozmowa kontrolowana teraz tego nie mowia ale warto miec w pamieci ;)

Dodaj swoją opinię