Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE zawiesza postępowanie przeciwko Polsce w sprawie 112

KE zawiesza postępowanie przeciwko Polsce w sprawie 112

sirmark 29 Lutego 2008 09:23

0 0

Komisja Europejska zawiesiła postępowanie przeciwko Polsce przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości w sprawie numeru 112, widząc szanse na zagwarantowanie w Polsce lokalizacji osób dzwoniących pod ten europejski numer ratunkowy - dowiedziała się PAP ze źródeł w KE.

Widzimy pozytywne działania po stronie polskiej i jako gest dobrej woli zawiesiliśmy postępowanie przed Trybunałem. Doceniamy bardzo dobrą współpracę z Polską w tej sprawie - powiedział urzędnik KE, proszący o zachowanie anonimowości. Dodał, że jest to m.in. efekt rozmów unijnej komisarz ds. telekomunikacji Viviane Reding z polskimi władzami.
Oficjalnie decyzja ta ma być ogłoszona w piątek.

W listopadzie KE pozwała Polskę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości, za brak lokalizacji osób dzwoniących z telefonów komórkowych przez służby ratownicze. Polska obiecała poprawę i podpisała 25 stycznia porozumienie z operatorami.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2008-02-29 09:55:28

  Uff ?

 • 0

  2.  2008-02-29 15:20:33

  Walka naszego kraju z numerem 112 przebiega podobnie jak walka pewnego pana z wiatrakami, może czas wreszcie zadać finałowy cios i mieć to z głowy...

 • 0

  3. ~ukenamuniu  2008-03-01 17:27:25  host: nat-go2-1.aster.pl

  Całe zamieszanie z lokalizacją w 112 wyniknęło z tego, że nowa władza pod koniec 2005 zwolniła wszystkich, którzy wdrożyli "112" we wrześniu 2005r. Nowa władza nie wiedziała, że służby pozyskują dane lokalizacyjne "na telefon" - podobnie jak to się robi dla potrzeb operacyjnych. Operatorzy przygotowywali się (niektórzy już to mieli) do wdrożenia zapytań przez www - zero zainteresowania MSWiA za rządów PiS. Dopiero teraz , jeszcze bardziej nowa władza, pogoniona przez KE skargą do ETS, podpisała porozumienia na www dla rozwiązania tymczasowego i zmieniła art 77 i 78 (?) Pt by uprawnić UKE do prowadzenia bazy lokalizacyjnej, z której Centra Powiadamiania Ratunkowego 112 oraz 999, 998, 997 będą pobierały, gdy będą potrzebne, dane lokalizacyjne (rozwiązanie docelowe). Na razie mamy piękny papier.

 • 0

  4. ~ukenamuniu  2008-03-03 20:08:44  host: nat-go2-1.aster.pl

  Szczegółowe informacje na temat poszczególnych postępowań w sprawie naruszenia przepisów są dostępne na stronie internetowej Dyrekcji Generalnej ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów: http://ec.europa.eu/information_society/policy/ecomm/implementat ion_enforcement/infringement/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet