Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE zajęła się cenami SMS-ów i transmisji danych w roamingu

KE zajęła się cenami SMS-ów i transmisji danych w roamingu

LuiN 7 Maja 2008 20:41

0 0

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje dotyczące przyszłych regulacji w zakresie roamingu w sieciach ruchomych, w tym opłat za SMS-y i transmisję danych.

Komisja Europejska rozpoczęła 7. maja konsultacje w sprawie przyszłych regulacji roamingowych. KE oczekuje opinii od branży telekomunikacyjnej, konsumentów i innych zainteresowanych stron, które wykorzysta między innymi w kwestii rozwiązania problemu wysokich stawek za SMS-y i transmisję danych w roamingu.




KE poruszy również sprawę niezamierzonych połączeń roamingowych przy korzystaniu z telefonu na terenach przygranicznych czy kwestię rzeczywistych czasów połączeń (naliczanie sekundowe w roamingu).

Konsultacje potrwają do 2 lipca 2008 roku.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2008-05-07 21:50:06

    i powinni zakazać pobierania opłaty w roamingu za odebranie połączenia

  • 0

    4.  2008-05-07 21:53:00

    papszmir od razu widać że nie masz pojęcia o czym piszesz.

  • 0

    5. ~użyszkonik  2008-05-07 22:15:17  host: chello089077172070.chello.pl

    w tym roku KE zabierze się za smsy, w przyszłym za transmisje danych w roamingu. I nagle okaże się, że da się taniej świadczyc te usługi bez plajty operatorów.

  • 0

    6. ~tim  2008-05-07 22:18:52  host: ip-1-183.gemini.net.pl

    Mój znajomy kupił córce w erze blukonekta a ona pojechała do holandii i używała gg i przyszedł jej rachunek 3700zł za samą transmisję danych. powiem krótko. ERA MOŻŻESZ WIĘCEJ...PŁACIĆ.

  • 0

    7. ~tim  2008-05-07 22:44:45  host: ip-1-183.gemini.net.pl

    A jak wiecie jak na razie tylko play z wybranymi operatorami obniżył ceny za transmisję danych do poziomu 5 zł za 1 Mb. U innych jest średnio 40 zł za 1Mb. Nie jest to moze tanio ale zawsze coś. Rzecz w tym że w play taryfikują takie połączenia co 10 kB co daje kwote 5 groszy za zdarzenie. Jest to idealna stawka m. in. na komunikator gg bo to nas prawie wcale nie obciąża przy korzystaniu przez komórkę. Na stronie ery znalazłem taką informację o kosztach transmisji danych: /Strefa 1/ Internet: 3.65 zł za 100 kB (taryfikacja za każde rozpoczęte 250 kB) / WAP: 3.04 zł za 10 kB (taryfikacja za każde rozpoczęte 20 kB).Czyli mam rozumieć że jedno wejście na gg kosztuje: 3.65*2.5=9.125zł? Jeżeli tak to to jest koszmar.A druga rzecz to koszt MMSA w erze. W cenniku jest że opłata wynosi:4 zł za każde 100kB (wysłanie lub odebranie). Czyli wysłanie mmsa o wadze 250kb to koszt 10 zł. I to za wysłany lub odebrany. I tutaj muszę pochwalić play bo tam wysłanie mmsa KOSZTUJE ZAWSZE 2Zł A ODEBRANIE JEST DARMOWE I JAK NA RAZIE NIE MA LEPSZEJ OFERTY. W orange odbiór też jest darmowy natomiast wysyłanie już nie jest tanie.

  • 0

    8.  2008-05-07 23:11:49

    #7 - pytanie czy w play napewno taryfikacja jest co 10kb, bo niebardzo chce mi sie w to wierzyc...

  • 0

    9. ~  2008-05-07 23:13:10  host: aeen218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tim skoro mms za każde 100kb kosztuje 4zł to kwota za całego mmsa o wielkości 250kb to nie 10 a 12zł.

  • 0

    10.  2008-05-07 23:17:38

    #7 - rzeczywiscie w tej promocji takt jest co 10kb iza kazdy 5gr biora, ale tylko z wybranych sieci boejmujacych promocje... po za nimi najnizsza stawka po Europie jest 20zl za 1mb taryfikowane po 100kb czyli wychodzi po 2zl na jednostke...

  • 0

    11.  2008-05-07 23:32:15

    No i teraz zaczną płakać operatorzy jak to będą musieli dokładać do SMS-ów i transmisji, jakie będzie to deficytowe, jakie niepotrzebne zwiększanie ruchu radiowego, jakie ich inwestycje z tego tytułu czekaja itp. A mogli lepiej sami chociaż nie robić wzrostu cen po wejściu eurotaryf to może KE by odpuściła na jakiś czas, a tak to dupa i bardzo dobrze

  • 0

    12.  2008-05-07 23:34:58

    Szkoda tylko, że KE od razu z eurotaryfami nie narzuciła maksymalnych cen za SMSy i transmisję. Nie wiem na co liczyli urzędnicy? Czy byli tak naiwni, że operatorzy sami pozbawią się dużego zysku? czy szukali sobie kolejnej roboty?

  • 0

    13. ~tim  2008-05-08 00:18:03  host: 87-205-179-8.adsl.inetia.pl

    Ściągaj dane w roamingu bez ograniczeń Jesteś za granicą i potrzebujesz sprawdzić e-maila lub przeczytać najnowsze informacje na ulubionym portalu internetowym? Teraz, zamiast przejmować się kosztami, surfuj bez ograniczeń! Play przyłączył się do grupy operatorów, w ramach której pakietowe pobieranie danych w roamingu kosztuje jedynie 5 groszy za każde rozpoczęte 10 kB ściągniętych lub pobranych danych. W promocji biorą udział wymienieni poniżej operatorzy sieci telekomunikacyjnych (w nawiasach zostały podane ich nazwy, które pojawiają się na wyświetlaczu telefonu): Hutchison 3G w Irlandii (3 IRL), Hutchison 3G w Wielkiej Brytanii (3UK), Hi3G w Szwecji (3 SE), Hi3G w Danii (3 DK), Hutchison 3G w Austrii (3 AU), H3G we Włoszech (3 ITA), E-Plus w Niemczech (E-Plus), Base w Belgii (BASE; Orange; BEL 20; 206-20), KPN w Holandii (KPN), Bouygues we Francji (BOUYGTEL; BOUYGTEL-F; F-BOUYGTEL; 208 20), AT&T w USA (AT&T; Cingular; USA-380; US-380; USA-410; US-410), Nova w Islandii (Nova). Promocją są objęci wszyscy Abonenci i Użytkownicy sieci Play. Korzystanie z usługi nie wymaga aktywacji, wystarczy że zalogujesz się do jednej z wymienionych wyżej sieci będąc za granicą.

  • 0

    14. ~tim  2008-05-08 00:19:02  host: 87-205-179-8.adsl.inetia.pl

    http://web.playmobile.pl/pl/play-abonament/promocje/pakietowa_tr ansmisja_danych/

  • 0

    15. ~  2008-05-08 00:22:07  host: 87-205-179-8.adsl.inetia.pl

    #9. zgadza się. późno juź jest. idęlulać

  • 0

    16. ~jojo  2008-05-08 00:31:50  host: egn206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To jak w końcu z tymi SMS-ami!? Miało być do końca czerwca TEGO ROKU ok. 40 gr za SMS w roamingu... A co do naliczania POPIERAM - TAK, sekundowe naliczanie w roamingu - ideał. Głosuje obiema rękami i nogami. Mnie wystarczyło by 15/15 ale "darowanemu" koniowi w zęby się nie zagląda. Mam tylko nadzieję, że z tym 1/1 w roamingu, to nie tylko fantazja KE.

  • 0

    17. ~rudi  2008-05-08 06:20:34  host: 87-205-130-97.adsl.inetia.pl

    #6 Też tak miałem będąc na Węgrzech połączyłem się przez gprs ze swoją pocztą na około 10 minut .Połączenie kosztowało ... 178 zł.Na szczęście telefon był na kartę i miał na koncie 20 kilka zł, więc wyskoczył stan konta minus 150 zł. Karta poszła do kosza a sieć to oczywiście ...ERA .Pozdrawiam

  • 0

    18.  2008-05-08 06:41:58

    #4 odpiernicz się ode mnie, dzieciaku neo

  • 0

    19.  2008-05-08 07:57:40

    w roamingu trzeba wylaczyc transmisje danych i korzystac z wifi czy kawiarenek, naprawde sie da, ludzi ktorzy potrzebuja non stop dostep do internetu jest niewiele, zreszta to oni wlasnie maja dostep do wifi w hotelach i na zebraniach; poza tym dobrze jest skorzystac z kart typu travelsim czy united-mobile, wtedy ceny w roamingu za rozmowy, sms'y i transmisje danych spadlyby od razu, bez KE

  • 0

    20. ~prezess  2008-05-08 08:01:39  host: blm18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Będąc na Słowacji w weekend majowy połączyłem się z internetem(przez tel) na trochę sprawdziłem pocztę, , trochę gg. A byłem z zasięgu 3G "ORANGE SK". Wysłałem kilka sms(1,5zł/szt.). I jak przyjechałem już do polski to doliczyli mi 120 zł dodatkowo:):):) A sieć orange. Wiec konieczność jest to żeby było taniej!!!

  • 0

    21.  2008-05-08 08:17:13

    a wszyscy tak chwalą oręcz :D niedojrze drogi net, to i SMS-y w roamingu... ja mam po 1,22 zł coś

  • 0

    22. ~mirekb  2008-05-08 08:24:11  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    minuta w UE kolo2pln juz jest,teraz sms miedzynarodowy powinien byc w skali 50-61groszy.1Mb w UE powinien kosztowac 5-6 pln ale nie sądze aby w tym roku udalo sie to w praktyce wprowadzic.interesujace jest jak opy sie dziela kasa za transmisja danych w roamingu(ile za ile i na jakiej podstawie ceny ksztaltuja sie na obecnym poziomie)??

Dodaj swoją opinię