Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE wybierze operatorów satelitarnych

KE wybierze operatorów satelitarnych

sirmark 7 Sierpnia 2008 18:30

0 0

Komisja Europejska rozpoczęła procedurę wyboru operatorów satelitarnych. Z ich usług telekomunikacyjnych będzie można skorzystać we wszystkich krajach UE.

Operatorzy satelitarni, którzy uzyskają pozytywną ocenę KE, będą mogli zaoferować takie usługi, jak np. szybka transmisja danych czy telewizja komórkowa w ramach wspólnej procedury w całej UE, zamiast oddzielnie w 27 różnych systemach krajowych. W tym celu UE zarezerwowała pasma częstotliwości 2 GHz. KE przewiduje, że wybierze operatorów w pierwszej połowie 2009 roku, a jeszcze w tym samym roku w przestrzeń kosmiczną mogą być wystrzelone pierwsze satelity.

W opinii KE systemy satelitarnej łączności ruchomej pozwalają na pokrycie dużego terytorium i dotarcie do terenów, na których usługi telekomunikacyjne były dotychczas nieopłacalne.
Przyjęta decyzja o wspólnej procedurze selekcji operatorów satelitarnej łączności przyspieszy procedury udzielania licencji operatorom i zapewni pokrycie ich usługami co najmniej 60 proc. powierzchni UE.

W pierwszym etapie procedury selekcji będą oceniane techniczne i komercyjne możliwości uruchomienia systemów. W drugim etapie ocenione zostaną m.in.: tempo pokrycia usługami wszystkich państw członkowskich, zakres usług (w tym na terenach wiejskich) i liczba użytkowników usług.

W ocenie KE, wartość światowego rynku branży satelitarnej wynosi 77 mld euro, z czego same tylko usługi satelitarne przyniosły przychody w wysokości około 38 mld euro na całym świecie. Udział europejskiego przemysłu kosmicznego w światowym rynku produkcji, wynoszenia na orbitę i eksploatacji satelitów wynosi 40%.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~mirekb  2008-08-07 18:49:05  host: apn-77-112-71-236.gprs.plus.pl

  siec iridium to byl ciekawy projekt,padł ale kupil go ciekawy człowiek,mysle ze wykorzysta to kiedys lub niebawem.maciej witucki mowil w tym tygodniu o uruchamianiu uslug tramsmisji satelitarnej w2009 co moze oznaczac silne lobby FT w KE..jak patrze na cennik polaczen przez sieci satelitarne to włos sie jeży na głowie,moze za 20 lat??

 • 0

  2. ~neo  2008-08-07 22:40:50  host: enc94.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Co za kołchoz ta unia, unia wybierze za Ciebie to, wybierze tamto żebyś był szczęśliwy to nawet zrobią przetarg na papier toaletowy. Ani się człowiek nie obróci jak się zorientuje, że jego życie nie należy już do niego tylko do korporacji, która o wszystkim za niego decyduje, bo do tego to zmierza. Ciekawe co jeszcze dla mnie zrobią czy wybiorą żeby mnie "uszczęśliwić"?

 • 0

  3. ~get  2008-08-08 20:29:46  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

  mirekb - a gdzie masz ten cennik ?! te usługi będą bardzo tanie, właśnie po to jest w taki sposób robione... neo - masz rację z tym kołchozem, ale akurat nie w tym wypadku, nic za ciebie nie wybiera tutaj, będziesz miał coś czego dzisiaj nie masz w ogóle, i nie jest to obowiązkowe - źle ?!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet