Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE wstrzymuje wprowadzenie kontroli cen Aero2

KE wstrzymuje wprowadzenie kontroli cen Aero2

LuiN 21 Listopada 2011 12:23

0 0

Korzystając z nowych uprawnień Komisja Europejska wstrzymała planowane przez UKE ustalenie stawek za zakańczanie połączeń w sieci Aero2, bez przeprowadzenia wcześniej analizy rynku.

Zgodnie z propozycją UKE stawki byłyby określone na poziomie ponad dwukrotnie wyższym od cen oferowanych przez czterech głównych konkurentów Aero2, bez uzasadnienia potrzeby takich stawek.




Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiadająca za sprawy agendy cyfrowej, wypowiedziała się na temat stawek za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej: Krajowe organy regulacyjne muszą wspierać efektywność, zrównoważoną konkurencję i maksymalne korzyści dla użytkowników końcowych. Ważne jest, aby UKE przestrzegał tych zasad w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania rynku dla dobra polskich i europejskich konsumentów.

Jest to drugie ostrzeżenie wysłane przez Komisję w tym miesiącu do UKE w związku z jego stanowiskiem w sprawie stawek za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej. Na początku tego miesiąca Komisja zakwestionowała decyzję UKE w sprawie publikowania na stronie internetowej niewiążących, zalecanych stawek za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej zamiast obowiązujących ze skutkiem natychmiastowym decyzji regulacyjnych.

Źródło tekstu: KE     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    4.  2011-11-21 12:57:10

    Nie dobrze się dzieje. Jak Aero2 wprowadzi Voice do swojej oferty to zasięg UMTS 9000 zmaleje jak w Play a tego nie chcę bo i tak mam mały zasięg.

  • 0

    5. ~lee  2011-11-21 13:12:35  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    po co solorzowi voice dla aero skoro ma całego całusnego plusika dla siebie... hmmm...

  • 0

    6. ~  2011-11-21 13:16:09  host: z38-14.opera-mini.net

    @Luin. Ale chyba w roamingu podobnie jak Centernet? A nie na własnej sieci. Moim zdaniem to i centernet nie powinien mieć asymetrii bo budują sieć dostępu do netu a nie voice. Bo chyba trudno uznać te trzy stacje w Toruniu jako sieć.

  • 0

    7. ~  2011-11-21 13:21:28  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    LuiN: Ale nie planują usług głosowych w tym paśmie, zresztą niedługo pewnie Aero2 będzie wykorzystane przez Polkomtel do UMTS900 i nic więcej. 6: Nie ma już żadnych 3 stacji w Toruniu które należały do PTC. CenterNet z Mobyland to już całkowicie sieć LTE1800

  • 1

    8.  2011-11-21 13:24:29

    Mnie tam głosowe usługi w Aero2 nie obchodzą, bo póki co zasięg jest niszowy i wiele tanich telefonów nie ma z UMTS 900. Zastanawia mnie inny fakt, kiedy i czy w ogóle zaczną odłączać od sieci użytkowników bezpłatnego internetu którzy nie mają urządzeń Kategorii 10 tak jak ja, czekam na kartę na razie.

  • 0

    9. ~  2011-11-21 13:25:28  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Aero2 udaje odrębnego operatora a jak wiemy wszystko jest w jednych rękach i już zaczyna się przebudowa stacji Polkomtela aby z nich również był sygnał UMTS900 który wykorzystany zostanie również w ofercie Plusa (i poprzez Aero2 dla Cyfrowego Polsatu)

  • 0

    10. ~  2011-11-21 13:25:39  host: z39-04.opera-mini.net

    czy my wciaz jestesmy niepodleglym panstwem??? Jakis urzedas w brukseli decyduje o wstrzymaniu decyzji i ma to moc prawna... PARANOJA najpierw euro pozniej minister spraw zagranicznych ue teraz chca wprowadzic prezydenta ue... Wszystko zmierza ku stanom zjednoczonym europy... Ale dali ciemnemu ludowi z Polski pare euro i ciemny lud na wszystko przyklaskuje...

  • 0

    11. ~  2011-11-21 13:37:55  host: z17-12.opera-mini.net

    @10. Tak podchodząc do tematu to nawet Niemcy czy Francja nie są niepodległe bo żeby ich stanowisko stało się prawem w Unii to muszą pozyskać większość do swoich propozycji. A w tej sprawie to chyba jest bardzo słuszne stanowisko KE. Po ponad trzech latach Aero2 przypomniało sobie po co wygrało częstotliwość gdzie Play w tym czasie pozyskał ponad 6 mln klientów.

  • 0

    12.  2011-11-21 13:40:48

    @5 Zrobi nową markę z atrakcyjnymi ofertami i będzie zarabiać na MTR jak Play. A voice pójdzie po roamingu Plusa. Dobrze to kombinują.

  • 0

    13. ~  2011-11-21 13:58:10  host: z17-12.opera-mini.net

    Widzę że Solorz ma przychylność dość podejrzana w UKE jeśli rzeczywiście urząd chciał dać asymetriię dla Aero2 na takim poziomie wiedząc że to projekt tylko dla MTR kiedy Solorz ma już swoje wRODZINIE i wszystko idzie po roamingu.

  • 0

    14. ~faraon  2011-11-21 14:33:19  host: 62.87.184.230

    @10 Nie, od chwili podpisania traktatu lizbońskiego. W zamian za suwerenność mamy prawo wyżebrać parę euro w budżecie europejskim. Naczelnych żebraków widziałeś kilka tygodni temu na bilbordach.

  • 0

    15. ~  2011-11-21 15:06:20  host: v06-16.opera-mini.net

    4 - już nie piszesz że łapiesz 4G Play :D ?

  • 0

    16. ~  2011-11-21 17:17:32  host: 77-253-43-188.adsl.inetia.pl

    Drugie ostrzeżenie? Czyli co, po trzecim Streżyńska game over?

  • 0

    17. ~ola  2011-11-21 20:38:53  host: 87-207-177-11.dynamic.chello.pl

    ja widzę, że aktualnie na rynku jest tylko 4 graczy tzn. Chińczycy P4, Niemcy TMobile, Francuzi Orange i Polacy Plus... i co się z tego urodzi?

  • 0

    18.  2011-11-21 21:06:06

    @17 Polacy powiadasz... zyj dalej w tym matriksie ;) a co do tematu - pani Kroes na chyba duzy problem z Polska... zaczelo sie od stoczni, teraz caly czas ma problem z UKE. tej kobiecie chyba zalezy na tym, zeby tu byl rolniczy, zacofany kraj.

  • 0

    19. ~RazorX  2011-11-22 00:44:30  host: dns45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Luin: Czy możecie zdobyć oficjalny komentarz UKE w tej sprawie? Wypowiedź z KE to de facto komentarz. Czy został wydany dokument/decyzja w tej sprawie i przesłany do UKE? Czy UKE ma możliwość inaczej regulować rynek? Zróbcie update tematu - to bardzo ciekawe.

  • 0

    20. ~Fankom  2011-11-22 01:28:02  host: z32-15.opera-mini.net

    To znaczy że w końcu internet pójdzie na huwaei 8500 bo teraz to klapa.

  • 0

    21. ~  2011-11-22 07:55:42  host: z20-07.opera-mini.net

    Jak wogóle UKE może dawać projektowi Solorza od Aero2 asymetrię kiedy ta spółka Solorza nie buduje sieci pod głos tylko internet i już go sprzedaje. Coś tu jest nie tak Solorz po przejęciu Plusa chce uruchomić voice przez Aero2 żeby doić inne sieci na asymetrii podczas gdy głos puści po sieci Plus. Gdyby nie KE to pewnie tak by się stało. UKE nie dostrzegał problemu.

  • 0

    22. ~Anders  2011-11-22 13:09:57  host: 77-255-45-94.adsl.inetia.pl

    ~21 kto powiedział, że nie dostrzegają problemu? Po prostu bezstronność UKE na chwilę obecną można włożyć między bajki i to w najbliższym czasie raczej się nie zmieni, zobaczymy jak jeszcze potoczy się batalia PTC o unieważnienie przetargu na częstotliwości 1800mHz

  • 0

    23. ~  2011-11-23 20:29:32  host: 89-72-234-152.dynamic.chello.pl

    A jakie to będzie miało odbicie na polskiej ofercie? Czy też planują wprowadzać usługę Voip? warto czekać na nowości w ofercie lub decydować się póki jest promocja w neostradzie?

Dodaj swoją opinię