Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE wstrzymuje pomoc dla Nokii

KE wstrzymuje pomoc dla Nokii

sirmark 21 Lutego 2008 08:12

0 0

Fińska Nokia nie otrzyma żadnych subwencji z unijnych funduszy strukturalnych na produkcję w Rumunii i na Węgrzech. Jest to już oficjalne stanowisko Komisji Europejskiej przekazane na piśmie niemieckiemu wiceministrowi gospodarki Hartmutowi Schauerte - pisze Rzeczpospolita.

W styczniu Nokia poinformowała o przeniesieniu do zakładów w Cluj i Komarom produkcji telefonów komórkowych i zamknięciu fabryki w Bochum. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Władze rumuńskie już zadeklarowały, że dostosują się do werdyktu Brukseli i nie będą wspierać producenta z funduszy strukturalnych. Pozostaje jedynie do wyjaśnienia, czy zakłady Nokii w Rumunii i na Węgrzech kwalifikują się do pomocy narodowej tych krajów.

Nokia nie rozpoczęła jeszcze na dobre produkcji w Rumunii, a już spotkała się z protestem związku zawodowego Cartel Alfa, który zarzucił firmie próbę zmiany kodeksu pracy. Organizacja twierdzi, że producent chce zatrudniać ludzi na krótkie okresy i zmuszać ich do pracy w godzinach nadliczbowych. Finowie odrzucili te zarzuty jako bezpodstawne.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Templariusz  2008-02-21 08:27:24  host: 212.160.172.70

    Ale niemcy są zawizięci...

  • 0

    2.  2008-02-21 08:59:23

    dobrze tak nokii :D

  • 0

    3. ~Koval  2008-02-21 09:18:09  host: gmq162.internetdsl.tpnet.pl

    A po co Nokii fundusze strukturalne? Chyba po to, żeby prezesi zarabiali o 100% więcej. Fundusze strukturalne to ma być pomoc a nie nabjanie kabzy.

  • 0

    4. ~znawca  2008-02-21 09:48:38  host: atropos.tpi.pl

    No jasne, niech lepiej KE zaoferuje pomoc w postaci subwencji dla naszej rodzimej TP SA, zarząd i rada nadzoracza będom zarabiać 100% wiencej.

  • 0

    5. ~Marek  2008-02-21 09:50:38  host: abkw97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeżeli twoja wiedza znawco jest równie bogata jak znajomość ortografii to sobie daruj takiej komentarze.

  • 0

    6. ~znawca  2008-02-21 09:59:14  host: atropos.tpi.pl

    Marku: Uczył Marcin Marcina a sam napisałeś: "daruj takiej komentarze". Błąd ortograficzny Panie Marku. Nie zdał pan matury. Wstyd i hańba, etc. :)

  • 0

    7. ~zibi  2008-02-21 10:11:05  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    Czysta hipokryzja. Z pomocy publicznej (rządowej) w mniej lub bardziej zawoalowanej formie korzysta kto tylko może. Nokia się naraziła więc KE grzmi.

  • 0

    8.  2008-02-21 10:31:12

    #6 o ile wiem przed "etc." nie daje się chyba przecinka :P

  • 0

    9. ~@6  2008-02-21 10:33:14  host: rn94.internetdsl.tpnet.pl

    on zrobil literowke a ty blad..ale ty nie widzisz roznicy bo nie znasz ortografii..tylko nie pisz ze ja robie bledy bo nie uzywam polskich znakow..nie uzywam bo robie to swiadomie ;-)

  • 0

    10.  2008-02-21 10:38:26

    Miałem 6 z ortografii, więc pozwolę sobie poprawić kolegę, który pisał wyżej. Powinno być: "On zrobił literówkę, a ty błąd... ale ty nie widzisz różnicy, bo nie znasz ortografii... tylko nie pisz, że ja robię błędy, bo nie używam polskich znaków... nie używam, bo robię to świadomie ;-)". Nie chodzi mi o brak polskiej czcionki, tylko o brak przecinków :P P. S. Nie czepiam się też ;) chcę tylko pokazać, że jestem Ślązakiem, a jak władam po polsku... :D mimo, że umiem mówić gwarą i mogę napisać wywód kolegi z góry w gwarze śląskiej :P

  • 0

    11.  2008-02-21 10:39:12

    władam po polsku lepiej niż niektórzy spoza Śląska ;)

  • 0

    12. ~znawca  2008-02-21 10:42:18  host: atropos.tpi.pl

    #papszmir: Pozdrawiam kolegę ze Śląska :)

  • 0

    13. ~Ticom  2008-02-21 10:48:33  host: nat3.tomkow.pl

    A jo żech se myśloł, że ta stronka to o telefonach - pierony! :-)

  • 0

    14.  2008-02-21 10:53:37

    pozdro do wszystkich goroli i hanysow :D

  • 0

    15. ~TLC  2008-02-21 11:31:57  host: dynamic-87-105-131-124.ssp.dialog.net.pl

    Ciekawe co by bylo gdyby taki zaklad nokia zamknela w Polsce. Zadnego protestu, zadnego strajku a i dotacje by byly. Niemcy w ten sposob groza palcem wszystkim firmom ktore mysla o wyniesieniu sie z Niemiec. Albo produkujecie u nas albo was wpuscimy w szambo... Oni tez maja bezrobocie i nie pozwola zeby w taki prostu sposob je zwiekszac. Kto tego nie widzi jest splepym durniem...

  • 0

    16. ~quzo  2008-02-21 11:43:28  host: chello089076192158.chello.pl

    jak ke bedzie robic problemy czy tez rumunia to postawia fabryke w chinach

  • 0

    17.  2008-02-21 15:48:31

    no i słusznie. A co? Może mają wziąć następne dotacje a potem stwierdzić, że jednak im się nie opłaca i zwinąć się do Chin? Pewnie, że się im nie należy.

Dodaj swoją opinię