Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE upomina kraje za niedociągnięcia w telekomunikacji

KE upomina kraje za niedociągnięcia w telekomunikacji

WitekT 4 Kwietnia 2006 19:28

0 0

Komisja Europejska po raz drugi upomniała Polskę za to, że mimo licznych ponagleń nie przesłała dotąd wymaganej przez unijne prawo analizy rynków telekomunikacyjnych. Poza Polską nie zrobiła tego jeszcze Belgia, która także znalazła się na cenzurowanym.

Komisja poinformowała we wtorek o wszczęciu przeciwko Polsce i Belgii drugiego etapu procedury w tej sprawie, która - o ile nie zostanie załatwiona - może zakończyć się w Trybunale Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Wtedy Polsce grożą poważne sankcje finansowe.
Obowiązek przesyłania danych wprowadzono w 2002 roku. Termin upływał w roku 2003, a dla nowych członków 1 .maja 2004 roku, czyli w momencie wstąpienia do UE. Nieoficjalnie Komisja przyznaje, że spodziewała się opóźnień, ale półtora roku zwłoki to zbyt wiele.

Dostało się także innym krajom:
Łotwie za to, że to nie regulator dokonuje analiz rynków telekomunikacyjnych – wymagana jest zmiana lokalnego prawa,
Estonii za niedostateczną kontrolę nad uwalnianiem pętli lokalnej przez dotychczasowego monopolistę,
Słowenii za problemy z funkcjonowaniem rozwiązania przenośności numerów.

Źródło tekstu: PAP, Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet