Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE pozywa Polskę do trybunału UE z propozycją kary

KE pozywa Polskę do trybunału UE z propozycją kary

Q! 31 Maja 2012 14:09

0 0

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE o obciążenie grzywną pięciu państw, w tym Polski, za niedotrzymanie terminu wdrażania przepisów telekomunikacyjnych. Przedmiotem sprawy są przepisy dotyczące zmiany operatora z zachowaniem numeru w ciągu 1 dnia.

Chodzi o dwie dyrektywy nowego unijnego prawa telekomunikacyjnego, który wszedł w życie 25. maja 2011 r. Za jego pomocą Komisja Europejska chce wymusić przejrzystość rynku telekomunikacyjnego, poprawić konkurencyjność i jakość usług oraz ułatwić klientom zmianę operatora telefonii z zachowaniem numeru w ciągu 1 dnia.

Według Komisji Europejskiej, Polska, Belgia, Holandia, Portugalia oraz Słowenia wciąż nie wprowadziły tych przepisów do swojego prawa. W związku z tym sprawa wraz z propozycją nałożenia na wszystkie państwa kary pieniężnej trafiła do Trybunału Sprawiedliwości. Wysokość kary dla Polski miałaby wynieść ponad 112 tys. euro dziennie.




Nowe reguły w dziedzinie telekomunikacji zostały przyjęte przez Parlament Europejski i Radę ministrów pod koniec 2009 roku. Ustalono, że muszą zostać wdrożone do prawa krajowego wszystkich państw członkowskich do 25. maja 2011 roku.

Jeszcze w lutym 2012 roku komisarz UE ds. agendy cyfrowej, Neelie Kroes, apelowała o wdrożenie przepisów mówiąc, że konsumentów w Polsce omijają korzyści z nowych zasad telekomunikacyjnych. Jeśli ktoś dba o dobro konsumenta, powinien je wdrożyć; powinien to zrobić także, jeżeli poważnie myśli o wzroście gospodarczym.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~Adi  2012-05-31 14:15:45  host: user-188-33-156-92.play-internet.pl

    Patologia, oczywiscie u nas w kraju urzedników jest za mało i nie ma sie kto tym zająć! Proponuje nabór kolejnych 300 000. Jak ostatnio czytam co w tym kraju sie dzieje to chyba wole wyemigrować gdzieś daleko. To polowa autostrad na euro nie zrobiona, a to gdzies ktos dał w łape itd. Jestem ciekaw jeśli dostaniemy tą kare to kto zapłaci te "112 190,4 euro dziennie" ?????

  • 0

    2.  2012-05-31 14:18:07

    @1: jak to kto zaplaci?! no zwyczajnie skarb panstwa = MY

  • 0

    3. ~  2012-05-31 14:20:19  host: 89-70-32-47.dynamic.chello.pl

    „Kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci…”

  • 0

    4. ~  2012-05-31 14:22:26  host: z43-06.opera-mini.net

    Widac ze zeby byc redaktorem nie trzeba umiec liczyc w pamieci do 5... Piszecie ''grzywna 4 panstw W TYM Polski'' a nastepnie podajecie 5 panstw Polska Belgia Holandia Portugalia i Slowenia... Gdzies jest blad i prosze go naprawic ps czy macie jakis przymus zeby w kazdym newsie robic bledy??? Wystarczylo go raz przeczytac przed publikacja

  • 0

    5. ~Wyrwichwarst Kowalski  2012-05-31 14:24:45  host: 178-37-31-200.adsl.inetia.pl

    Przydałaby się jeszcze jakaś kara za 112. Temat na czasie, jest Euro i Olimpiada.

  • 0

    6.  2012-05-31 14:26:25

    @4 - brawo, odkryłeś spisek międzynarodowy. Ale cieszymy się, że twoje komentarze dotyczą treści niusa. Fxd.

  • 0

    8. ~  2012-05-31 14:28:27  host: 87-205-67-151.adsl.inetia.pl

    @7 - zluzuj poślady hotelarz

  • 0

    9.  2012-05-31 15:20:37

    Donald zapłać!

  • 1

    10. ~mkkot  2012-05-31 15:44:14  host: z21-02.opera-mini.net

    A tak z ciekawosci, czego Polsce brakuje? Przenoszenie numerow dziala w najlepsze...

  • 0

    11.  2012-05-31 20:21:20

    @10 Ja też nie rozumiem. Ponad rok temu poszedłem w piątek po pracy do playa, podpisałem co trzeba i w sobotę numer już działał w tejże sieci.

  • 0

    12. ~Sil3ncio  2012-05-31 21:53:17  host: 31.6.244.169

    @10 i 11: To niech szanowni koledzy sprobuja przeniesc numer stacjonarny z TP SA do ktoregos z alternatywnych operatorow. Przekonajcie sie jak przenoszenie numerow dziala w najlepsze.

  • 0

    13. ~user  2012-06-01 07:38:36  host: user-164-126-28-238.play-internet.pl

    Przenioslem - najpierw do alternatywnego, a potem do voip. Place zlotowke rocznie za utrzymanie numeru, ktory kiedys byl w tp.

  • 0

    14. ~  2012-06-01 09:21:56  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    kto zawalił? ministerstwo od obijania się czy sejm od osłów? jak sejm, to co się dziwić - tak niczym pozytecznym sie nie zajmuja, bo jarek codziennie pierdzi w mikrofon, cała reszta komentuje i odpowiada, a media transmituja na żywo - DZIKI KRAJ...

  • 0

    15. ~Obywatel III RP  2012-06-01 10:29:08  host: plexcom.pl

    @12 sprawa przenoszenia numerów w sieciach stacjonarnych nie wygląda dobrze w porównaniu z tą samą sprawą w GSM-ach. Specyfika techniczna też jest inna. Dodam jeszcze , że w drugą stronę czyli z Netii do sieci TP działa tak samo długo (kilka tygodni)

  • 0

    16. ~MarcinGSM  2012-06-01 10:43:06  host: user-164-126-227-152.play-internet.pl

    NO tak , ta usługa funkcjonuje już ładnych kilka lat a nasi ,,urzędnicy" nie mieli czasu uchwalić ustawy.Znając ich zdolności penie teraz zajmie im to ładnych kilka miesięcy a kara to prawie 14 milionów złotych miesięcznie z naszych kieszeni

Dodaj swoją opinię