Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE pozwała Polskę przed ETS za regulacje rynku

KE pozwała Polskę przed ETS za regulacje rynku

WitekT 18 Września 2008 13:08

0 0

Komisja Europejska pozwała Polskę przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości w związku z decyzją UKE o podjęciu regulacji detalicznych cen dostępu szerokopasmowego bez przeprowadzenia przeglądu rynku, który na mocy przepisów unijnych jest wymagany przed przyjęciem nowych przepisów.

Przypomnijmy, że 28. sierpnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał karę w wysokości 100 tys. zł w związku z nieprzedłożeniem do zatwierdzenia prezesowi UKE cennika Startowej promocji "neostrady tp". Sąd podzielił argumentację UKE, że z uwagi na fakt, że TP nie dzieli tej opłaty na usługi telefoniczne i internetowe, a opłata za utrzymanie łącza stanowi element cennika Startowa promocja neostrady tp, cennik ten podlegał zatwierdzeniu przez prezesa UKE. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Kara dotycząca regulaminu świadczenia usługi neostrada tp, o takiej samej wysokości i z takim samym uzasadnieniem została, podtrzymana przez SOKiK także w wyroku z 6. sierpnia. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2008-09-18 13:19:38

    Pozwanie a wyrok to jednak dwie różne rzeczy - nie uważasz?

  • 0

    3.  2008-09-18 13:26:15

    Wyglada na to, ze UKE jednak przesadzil i bedzie sie teraz gesto tlumaczyl. No i dobrze! Okazalo sie, ze postawa nieomylnego szeryfa rozdajacego kary na lewo i prawo nie poplaca.

  • 0

    4. ~RaideR  2008-09-18 13:28:00  host: 213.25.189.50

    pozwać to ja moge każdego z was i wy mnie, ale co z tego? :D

  • 0

    5. ~ttt  2008-09-18 13:31:30  host: ip-89-174-127-87.multimo.gtsenergis.pl

    WitekT ma rację. Należy się wstrzymać z komentarzami do czasu, aż zapadnie wyrok.

  • 0

    6. ~mirekb  2008-09-18 13:33:25  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    nie sadze zeby wyszlo na to aby Prezes sie bedzie tlumaczyl.bedzie ostro bo FT niezle sobie radzi w lobbowaniu w KE,czekam na odpowiedz UKE

  • 0

    7.  2008-09-18 13:59:48

    I dobrze,niech sie wezmie za robote a nie szuka dziury w calym.

  • 0

    8. ~Jedi  2008-09-18 15:55:22  host: ip-94-42-23-187.multimo.gtsenergis.pl

    Pozywać sobie mogą. Bez wyroku niema sprawy. To się nazywa domniemanie niewinności

  • 0

    9.  2008-09-18 15:58:30

    ~Jedi - to nie jest postępowanie karne ;-)

  • 0

    10.  2008-09-18 16:01:29

    A co do samej logiki... Jest wypadek. 20 zabitych... Nie ma wyroku, nie ma sprawy. Jeśli masz takie podejście do sprawy, to żałosny jesteś ;-)

  • 0

    11. ~kaziu  2008-09-18 16:14:46  host: user7.94.udn.pl

    a mnie się ten regulator, to od początku nie widzi....

  • 0

    12. ~kaziu  2008-09-18 16:29:35  host: user7.94.udn.pl

    http://www.telepolis.pl/news.php?id=12480

  • 0

    13. ~nazeer  2008-09-18 16:45:23  host: abzc205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pewnie wzorem "elyt", z których się wywodzi, "pani Ania" się obrazi na KE i tyle ;-0... A swoją drogą ciekawie się dzieje...

  • 0

    14. ~get  2008-09-18 17:23:34  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    wlo - chyba OCZYWISTE jest że w takiej ewidentnej sprawie prędzej czy później BĘDZIE wyrok, ale dopuki go nie ma - nie można kogoś nazywać np. "bandytą który zabił 20 ludzi" - tak samo tutaj, pozywać to sobie można do woli, ale na razie sąd nie wypowiedział się - więc jedi ma rację, a że to nie jest postępowanie karne ? tzn. nie znając sprawy, ani prawa - można się wypowiadać po czyjej stronie jest racja ???

  • 0

    15. ~get  2008-09-18 17:25:44  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    darius86 - no mamy mamy i bardzo się cieszymy że tak doskonale dba o interesy konsumentów, czyli nas ! rozumiem że ty jesteś jednym z tych którzy nie są zadowoleni z tego że dzięki UKE i pani Streżyńskiej płacą o wiele mniej za wszelkie usługi telekomunikacyjne ?!

  • 0

    16. ~Chrome_TP  2008-09-18 18:50:18  host: 212.160.172.70

    get i po raz kolejny nie mieści ci się w głowie, że ktoś ma inne odmienne poglądy od twoich - nie bulwersuj się tym :> A co do twojego pytania owszem częściowo jestem zadowolony ale tylko częściowo bo obserwuje ten rynek od dłuższego czasu (ok 3 lat) i widzę że teraz dopiero się zacznie nędza :P - europa pod względem łacz idzie do przodu a my nie i kontynuowanie dalej obecnej polityki UKE w obecnej formie tylko tę przepaść poszerza.

  • 0

    17. ~Greg  2008-09-18 19:11:40  host: abay110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT: Nie uważasz, że jednak jest coś nie tak, skoro KE pozwała do ETS Polskę? Sam twórca regulacji sektora telekomunikacji stwierdził, iż UKE zagalopował się w swoich decyzjach. KE chyba jeszcze nigdy nie przegrała w ETS, a więc pewnie ewentualna karę nałożoną na Polskę zapłacimy my podatnicy.

  • 0

    18. ~ukenamuniu  2008-09-18 21:48:38  host: 86-59-n1.aster.pl

    Greg, WitekT: miło mi znów Was widzieć. Coś chyba kombinowaliście na boku?

  • 0

    19. ~Greg  2008-09-19 09:04:59  host: 212.160.172.70

    18: Ja wykombinowałem jakby tu wypocząc na urlopie :)

  • 0

    20. ~mieeetek  2008-09-19 14:14:08  host: 212.160.172.70

    "bardzo się cieszymy, że tak doskonale dba o interesy konsumentów" - od dbania o konsumentów to jest UOKiK. BTW - ciekawe ilu ludzi w UKE zajmuje się tylko i wyłącznie nakładaniem kar i jak są premiowani - prowizją? ;-)

  • 0

    21. ~anty  2008-09-28 18:51:06  host: beta.cebit.com.pl

    *mieeetek buahahaha dobre, naprawde dobre :) swoja droga to najlepsze jest to, ze w samym uke, ludzie ktorzy pisza decyzje o karach, doskonale wiedza, ze to co pisza to stek bzur niezgodnych z prawem.Ale co z tego, grunt to PR...a ze kiedystam podatnicy zaplaca za decyzje bez podstaw. Co z tego.

Dodaj swoją opinię