Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE ma zastrzeżenia co do pozycji dominującej TP?

KE ma zastrzeżenia co do pozycji dominującej TP?

sirmark 31 Maja 2008 21:46

0 0

Komisja Europejska ma zastrzeżenia, czy Telekomunikację Polską można uznać za operatora dominującego w zakresie usług tranzytu w sieci stacjonarnej i dzierżawy łączy międzymiastowych - pisze The Wall Street Journal Polska.

UKE ma dwa miesiące, by przekonać Komisje Europejską, że jej zastrzeżenia są bezpodstawne. Jeśli urzędowi się nie uda, zdaniem "WSTP", Prezes UKE Anna Streżyńska nie będzie mogła kontrolować cen w tych segmentach rynku i przygotowywać umów ramowych określających warunki świadczenia usług między TP a innymi operatorami.
Zdaniem UKE Komisja Europejska chce tylko uzupełnienia dokumentacji. Zupełnie inną opinię wyraża Maciej Rogalski, dyrektor pionu współpracy regulacyjnej Grupy TP. Jego zdaniem udział TP w obu rynkach nie przekracza 40% i na każdym z nich działa 30 konkurentów, dlatego KE nie uzna racji UKE.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal Polska, Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 28
 • 0

  9. ~ukenamuniu  2008-05-31 23:29:17  host: nat-go2-1.aster.pl

  Greg: co to za "łącza międzymiastowe"?

 • 0

  10. ~Greg  2008-05-31 23:31:43  host: aaut90.neoplus.adsl.tpnet.pl

  9: dziennikarze sobie uprościli, chodzi o transmission segment of leased lines (rynek 14). W efekcie odrzucenia tego rynku można powiedzieś, że termination segment of leased lines (rynek 13) również został odrzucony, bo te rynku muszą być spójne.

 • 0

  11. ~vari  2008-06-01 08:09:10  host: eiv184.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Hmm, a tak KE darła mordę, że polskiregulator NIE JEST SAMODZIELNY i może podlegać wpływom rządu co jest karygodne. Widocznie jeśli podlega wpływom rządu lokalnego tojest BE a jeśli ogólnoeuropejskiegoto CACY. Kali ukraść krowę..... i kalemu ukraść krowę. France Telecom ma długie łapska. Szkoda że te całe frazesy o sildarności europejskiej, sprawiedliwości, wolnym rynku to mrzonki gdy w grę wchodzą interesy wielkich państw. Ta UE sięrozpadnie prędzej czy później moim zdaniem. Wielcy się kiedyś na poważnie pokłócą a mali zajmą różne strony (a to jednego a to drugiego). Jeśli sprawa będzie poważna (np będzie chodziło o dostęp do paliw a widzimy co się dzieje na tym rynku) to nawet jeślinie skończy się to wojną to rozpadem UE. A Rosja tylko się na to cieszy. Szkoda, że głupota zblazowanych wielkich zachodnich państw zawsze sprowadzała na NAS kłopoty. Oni tam mają (we Francji przynajmniej) ogromny socjal, społeczeństwo ma zaspokojone swe potrzeby i głupieje (różne parady, bzdurne rozrywki typu balonem z helem w kosmos itp) a tu powolutku połowa "francuzów" tociemnoskórzy muzułmanie. Na razie palą samochody...... Hmm......ciemno to wszystko widzę. I jak zwykle "problemy sprawia Polska". Jej regulator jest zbyt zależny od rządu (ale nie naszego kurczę blade) - musimy ich napomnieć.Oni sączuli na takie rzeczy (mają sporą grupę kretynów na których najważniejszajest opinia zagranicy). Tak mieliod wieków. Nawet ich wieszcz Mickiewicz pisał w Panu Tadeuszu: "Podczaszyc zapowiedział, że nas reformować, Cywilizować będzie i konstytuować; Ogłosił nam, że jacyś Francuzi wymowni Zrobili wynalazek: iż ludzie są rowni. Choć o tem dawno w Pańskim pisano zakonie I każdy ksiądz toż samo gada na ambonie. Nauka dawną była, szło o jej pełnienie! Lecz wtenczas panowało takie oślepienie, Że nie wierzono rzeczom najdawniejszym w świecie, Jeśli ich nie czytano w francuskiej gazecie." Ku przestrodze.

 • 0

  12. ~goro  2008-06-01 10:31:06  host: hqo226.internetdsl.tpnet.pl

  BO TP nigdy nie powinna zostać sprzedana... podobnie jak PKO BP powinna zostać w rękach skarbu państwa i wtedy sobie byśmy rynek regulowali a teraz to można sie wypłakiwac... prywatne lepsze? ... własnie widać jak nas doją bo inwestycji to jakoś nie odczuwam... robią co chcą...dobrze ze trochę ludzi oprzytomniało i porezygnowali ze stacjonarek... to troszkę FT noska utarło.

 • 0

  13. ~  2008-06-01 11:34:21  host: hsj170.internetdsl.tpnet.pl

  12: jakby TP była dalej panstwowa to by była rozkradana przez praconików jak w kazdym innym panstwowym przedsiębiorstwie. Takie niestety juz jest polskie podejscie, jak cos jest wszystkich (czytaj panstwowe) to jest niczyje i moze sobie każdy coś dla siebie zabrac co mu sie przyda.

 • 0

  14. ~ukenamuniu  2008-06-01 11:37:53  host: nat-go2-1.aster.pl

  ~goro: gdyby TP była "państwowa", to UKE by tak łatwo nie rozdawał przychodów TP nicniemającym. Jednak niezależnie od rodzaju własności telekomu dominującego na danym rynku musi od podlegać regulacjom - określa się obowiązki. W tej wiadomości istotne jest, czy UKE dokonał właściwej analizy rynków i pozycji telekomów.

 • 0

  15. ~Alcek  2008-06-01 12:20:35  host: nat1.ksknet.pl

  Cóż teraz mamy należący pośrednio do skarbu państwa Dialog. Jakby TP nie zostałaby sprywatyzowana, to zostałaby rozkradziona w inny sposób, a na internet ADSL po kablu telefonicznym czekalibyśmy jeszcze ładnych parę lat.

 • 0

  16. ~Greg  2008-06-01 12:42:27  host: abac81.neoplus.adsl.tpnet.pl

  11: Ale o czym Ty mówisz? Wszystkie kraje członkowskie są zobowiązane do notyfikowania projektów decyzji do KE, która pilnuje spójności regulacji we wszystkich tych krajach. W większości krajów rynek tranzytu i segmentów transmisyjnych łączy dzierżawionych nie jest regulowany z pwodu istnienia efektywnej konkurencji, natomiast w Polsce UKE się strasznie zapędził. Trasznie długa ta Twoja wypowiedź i niestety nic konkretnego z niej nie wynika.

 • 0

  17. ~vari  2008-06-01 21:57:19  host: ekg32.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Wynika to, że KE może się wtrącać do tego corobi lokalny regulator a lokalny rząd nie może. I to wg KE jest w porządku bo wtrącanie się lokalnego rządu w porządku nie jest i jest przejawem.....braku samodzielności regulatora !!! To, że jak piszesz wynika to z prawa UE to ja przyznaję. I to właśnie prawo mi się nie podoba bo dobitnie pokazuje po co jest ten Miś...znaczy po co jest ta Unia. Ona ma otwierać oczy niedowiarkom, poszerzać horyzonty i tonie jest nasze ostatnie słowo ! To jest nasze europejskie prawo, które sobie zgnije gdy ci co dziś unią trzęsą osłabną a toich czeka niechybnie (przynajmniej Francję) chociażby z dwóch powodów: krótkowzrocznosci wobec Rosji i imigrantów z krajów muzułmańskich. To, że ty nie rozumiesz mojej wypowiedzi tonie znaczy że nic z niej nie wynikai inni jej nie zrozumieją.Przyjmij do wiadomości iż nie tylko to istnieje o czym wiesz. Ostatnio odkryto nowe plemię, o któym świat nie wiedział a ono o reszcie swiata. Jak myślisz: znają fale radiowe ? Pewnie nie. Nie wiedzą oich istnieniu. A czy przez to one nie istnieją ? Nawet o ich lepianki się te fale rozbijają z naszych satelitów. Tyle że oni o tych falach nie wiedzą. A one sobie są. Tam może być w twoim przypadku - pamiętaj o tym.

 • 0

  18. ~Chrome_TP  2008-06-01 22:07:51  host: agx95.neoplus.adsl.tpnet.pl

  vari spauzuj bo bredzisz - KE ma zastrzeżenia do UKE bo w obecnej postaci po zmianie stanowisk w rządzie całą ekipę uke można wymienić wedle widzimisię nowej ekipy czyli wklejać swojaków na stołki i oto przede wszystkim chodzi w tej sprawie którą wymieniasz - co do zastrzeżeń KE odnośnie regulacji rynków to KE ma rację opierając się na dostarczonych raportach przez UKE do dyspozycji KE - dlatego UKE ma teraz szansę przedstawić uaktualnienia już złożonych raportów - jeśli to prawda to KE cofnie zastrzeżenia jak UKE nie będzie mieć racji to będzie musiało zrewidować swoją politykę regulacyjną ot co.

 • 0

  19. ~Chrome_TP  2008-06-01 22:13:21  host: agx95.neoplus.adsl.tpnet.pl

  żadnej innej propagandy się nie dopatruj bo jej po prostu nie ma a co do ew ingerencji KE na naszym rynku to chce zauważyć że robią to w fachowy sposób bo przynajmniej oni najpierw starają się usłyszeć opinię obu stron, zbierają swoje materiały i ekspertyzy i dopiero wtedy szafują opinie i nakazy - to jest to coś z czym UKE ma jeszcze poniekąd problemy chociaż jest w tej materii coraz lepiej. Że nie wspomnę o tym że KE ma pod obserwacją większość europy a UKE tylko nasz kraj więc pogląd KE z natury musi być szerszy.

 • 0

  20.  2008-06-01 23:00:30

  Wreszcie ktos sie wzial za ten nieudolny Urzad Kar Ekstremalnych :]

 • 0

  21. ~  2008-06-02 09:34:36  host: cjj195.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jestem ciekaw co z tego wyniknie. Jak również jestem ciekaw jak ew. potknięcie TP wykorzysta znowu Netia, która z każdym miesiącem staje się silniejsza o nowych userów.

 • 0

  22. ~Greg  2008-06-02 09:36:16  host: 212.160.172.70

  17: robisz sieczkę z mózgu swoim komentarzem. Zapominasz, że Komisja jest też regulatorem, a w dodatku twórcą dyrektyw dotyczących elektronicznej komunikacji. W związku z tym nikt nie jest w stanie lepiej ocenić pracy lokalnego regulatora niż KE. Jeżeli stwierdziła, iż UKE się zagalopował, to jej słowo i działania z całą pewnością są bardziej wiarygodne niż Twoje odwoływanie się do Pana Tadeusza itd. Apropo zrozumienia to idę o zakład, że nawet nie masz zielonego pojęcia o rynkach właściwych, ideach regulacji, dyrektywach itp. Jeżeli brakuje komuś tutaj wiedzy na ten temat, to z całą pewnością Tobie.

 • 0

  23. ~bary  2008-06-02 17:00:56  host: cih59.neoplus.adsl.tpnet.pl

  co do tepsy jest tyle zastrzezen, ze gdyby sie mialo o tym zaczac pisac, to by The Wall Street Journal Polska musialo od deski do deski poswiecic kazde wydanie :D. niestety, ten operator dawno przestal myslec o klientach, dlatego miedzy innymi taki sukces osiagnela netia, bo ona caly czas wprowadza jakies nowosci.

 • 0

  24. ~ma  2008-06-03 21:35:43  host: chf77.neoplus.adsl.tpnet.pl

  tak, tylko co jesli pozostanie nam na rynku tylko netia, a pozostali operatorzy z tepsa na czele pojda w odstawke? to tez nie bedzie zdrowe, dlatego cieszylbym sie gdyby tepsa tez zaczela w koncu myslec o swoich uzytkownikach

 • 0

  25. ~ciamciaramcia  2008-06-05 16:58:40  host: cjp71.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nie bedzie takiej sytuacji, poniewaz tepsa ma silna pozycje. ta pozycja co prawda nie wynika z tego jaka tepsa ma ofertę, bo ta akurat jest srednio konkurencyjna w stosunku do netiowej, ale ze wzglwedu na przeszlosc. oni maja grube korzenie.

 • 0

  26. ~mikey  2008-06-05 22:02:24  host: abbh166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  tepsa raczej nie będzie zagrożona, aczkolwiek ta sytuacja może sprawić, że tepsa będzie zmuszona do bardziej konkurencyjnych ofert, przez co klient wygra. póki co niestety na placu bitwy jest chyba tylko netia. jedyna pokazuje jakąś sensowną ofertę.

 • 0

  27. ~Lalamido  2008-06-09 20:35:17  host: aayq183.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jak Netia kupi T2, to dominująca pozycja tp zostanie trochę zachwiana :) szybko się zacznie konkurencja wtedy zbliżać. a taki zakup to spory dodatkowy wpływ kapitału w najbliższych latach, które można będzie wykorzystać na infrę i nowe oferty.

 • 0

  28. ~matias  2008-06-09 21:29:21  host: cju5.neoplus.adsl.tpnet.pl

  coz...co tepsie po pozycji skoro na haslo : tani szybki internet wiekszosc odpowiada : Netia?! tepsowa polityka doprowadzila te firme do skrajnego balaganu. nei ma dobrej oferty, platnosci nie sa jasne, ukryte koszty abonamentu zaskakuja wsztystkich przy pierwszym rachunku.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy dopłaty w roamingu to dobra decyzja operatorów?

Dopłaty w roamingu - kto ma najmniejsze?

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet