Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE chce uregulować rynek wideo na żądanie

KE chce uregulować rynek wideo na żądanie

LuiN 25 Maja 2016 12:57

3 8

Komisja Europejska zaproponowała zaktualizowanie unijnych przepisów w sektorze audiowizualnym w celu stworzenia sprawiedliwszych warunków dla wszystkich podmiotów, promowania europejskich filmów, ochrony małoletnich i skuteczniejszego zwalczania mowy nienawiści.

Wspólne przepisy regulujące treści audiowizualne mają zagwarantować różnorodność kulturową oraz swobodny przepływ treści w UE na prawie 30 lat, chronić najmłodszych przed pornografią i przemocą, a także ograniczać podżeganie do nienawiści. Na zachętę dla dostawców treści, KE daje też większą swobodę w emisji reklam.

Po wprowadzeniu zmian, użytkownicy serwisów VoD sami będą mogli zgłaszać ich zdaniem szkodliwe treści do sprawdzenia, pojawią się też skuteczniejsze narzędzia do weryfikacji wieku odbiorców i kontroli rodzicielskiej.
Jednocześnie KE chce aby nadawcy telewizyjni przeznaczali przynajmniej połowę czasu antenowego na utwory europejskie (obecnie 20%), a dostawcy VoD mieli w swoich katalogach przynajmniej 20% produkcji europejskich (obecnie poniżej 1%). We wniosku doprecyzowano również, że państwa członkowskie mogą zwracać się do dostawców usług na żądanie dostępnych na ich terytorium o wkład w finansowanie utworów europejskich.

Zmienią się też zasady emitowana reklam. W godzinach 19:00 - 23:00 utrzymany zostanie 20% limit czasu reklamowego, ale w ciągu dnia zniesiony zostanie limit 12 minut na godzinę. Nadawcy i operatorzy usług na żądanie będą mieli także większą swobodę stosowania lokowania produktu i sponsorowania, z zachowaniem obowiązku informowania widzów.

Źródło tekstu: KE, wł     

Dodaj do:

Tagi: komisja europejska | vod | reklama

w sumie: 47
 • 1

  28.  2016-05-25 20:24:24

  27@ Piszesz o sobie?

 • 0

  29.  2016-05-25 20:25:13

  @25: "Lepiej", bo przykład z morderstwem (tak morderstwem) kogoś z demokratycznej woli większości pokazuje lepiej, jak absurdalna jest demokracja w swoim założeniu, że "większość ma zawsze rację". Nie ma i nigdy nie będzie miała. I dokładnie z tego samego powodu, dla którego większość nie ma moralnego prawa, decydować o tym, czy kogoś zabić, czy może ukraść mu cały majątek (znaczy opodatkować), większość, ani ktokolwiek inny nie ma prawa decydować za jednostkę co jest dla niej dobre i wtrącać się do dobrowolnie zawieranych umów. I z dotacji moja firma nie wzięła ani grosza, choć wychodzę z założenia "jak dają to brać, jak biją to uciekać".

 • -2

  30. ~Mar-cell  2016-05-25 21:14:29  host: user-164-126-244-193.play-internet.pl

  zajadacz (23.) Motasz się w zeznaniach jak metr sznurka w kieszeni. Napierdzielasz na Komisję Europejską za coś czego jeszcze nie ma i nie wiadomo jak będzie ostatecznie wyglądać. Masz pretensje za same propozycje, które będą jeszcze podlegały rozmowom, ustaleniom , kontrpropozycjom, czy nawet naciskom różnorakich środowisk, czy korporacji. Z jednej strony kilkukrotnie podkreślałeś to, że to "ciało niedemokratyczne", jakbyś chciał użyć demokracji jako tarczy, a z drugiej strony samą demokracje uważasz za zło. Na przykłady wielu innych instytucji i organów, które mają charakter "ciał niedemokratycznych" jak dziecko odpowiadasz, że te są cacy, a tamte be. Narzekasz, że ktoś śmie "narzucać" ci co możesz, a czego nie, choć jeszcze tego nie zrobił, a z drugiej strony jest instytucja (Kościół Katolicki), która coraz bezczelniej wtrąca się do polityki oraz życia społecznego i dyktuje co nam wolno, czego nie, jak mamy myśleć, czym się kierować i jak głosować, bo inaczej nie jesteśmy prawdziwymi Polakami i patriotami - i to ci nie przeszkadza pod warunkiem, że nie będzie oficjalnie finansowane z budżetu (po cichu przekazywane "datki" z pieniędzy publicznych np. na media ojca Rydzyka już ci pewnie nie przeszkadzają).
  Weź się człowieku ogarnij, bo twoje teksty to jakaś chaotyczne mieszanina populizmu, mrzonek, demagogii, oraz dziecinnych zachcianek.

 • 1

  31.  2016-05-25 21:36:16

  @30: Na KE to trzeba napierdzielać za to, że w ogóle istnieje takie ciało. Tak i mam pretensję do każdej propozycji regulacji rynku wymyślonej przez UE, chyba, że jakimś cudem, służą one zwiększaniu, a nie zmniejszaniu wolności i konkurencji (przykład wszelkie blokady antymonopolowe, kiedy operatorzy chcą się konsolidować). Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie, umiem logicznie argumentować, a Ty i Twój kolega Fokus potraficie jedynie walić socjotechniką i ogólnikami, w ogóle nie odnosząc się do konkretów. Czepiasz się KK, jakby on był największym złem. Złem jest owszem, religia w szkołach, nierówne opodatkowanie (de facto jego brak) i pomoc publiczna. Ale tak samo jak nie podoba mi się to w KK, tak samo nie podoba mi się w każdym innym przypadku. KK nikomu niczego nie narzuca. Przynależność nie jest obowiązkowa. Ja jakoś nie należę. Ba, nawet nie byłem chrzczony, a nawet jeśli bym był to bym był dawno po apostazji. Natomiast państwo i UE przemocą wtrącają się w moje życie i narzucają mi co jest dla mnie dobre! Przecież to jest chore.

 • -2

  32. ~Mar-cell  2016-05-25 22:21:36  host: user-164-126-244-193.play-internet.pl

  zajadacz (31.) Pomijając już patologię mediów ojca Rydzyka to czasopisma nazywające siebie katolickimi i opiniotwórczymi (np. Gość Niedzielny, Niedziela) będące de facto tubą propagandową jednej partii (PiSu), księża namawiający podczas kazań do głosowania na określoną partię, czy wypowiedzi oficjeli Kościoła zsynchronizowane z polityką PiS - i ty pieprzysz, że KK nikomu nic nie narzuca? Gaworzysz jak małe dziecko, zresztą ta twoja "argumentacja" jest na takim właśnie poziomie, a jak czegoś nie rozumiesz to nazywasz to socjotechniką.
  Żyj sobie w tym swoim bajkowym światku, aż w końcu dorośniesz i może zmądrzejesz.

 • 1

  33.  2016-05-26 00:34:22

  @32: Rozumiem, że wg Ciebie ludzie są zmuszani do chodzenia do kościoła i głosowania na tych, których sugeruje ksiądz i że kościół stosuje w tym celu przemoc? Na tacę też jest przymus dawania? Owszem, złe jest to, że choć 1 gr idzie z podatków na kościół. Ale tak samo złe jest wydawanie choć 1 gr z podatków centralnych (lokalne to co innego) na coś innego niż policja, wojsko i sądy. Widzisz, jeśli ten system, w którym żyjemy, byłby taki dobry, to nikt by go nie narzucał przymusem. Nie byłoby obowiązku ubezpieczeń zdrowotnych, czy emerytalnych, publicznego szkolnictwa itp., bo przecież jeśli jest korzystne, to każdy by z chęcią płacił podatki. Czepiasz się całkowicie dobrowolnego KK, zamiast czepić się państwa, które jest przymusowe oraz stosuje przemoc w celu ograniczania wolności jednostek "dla ich dobra". Nie widzisz patologii tam gdzie jest najgorsza i narzucana przemocą, a dostrzegasz ją w organizacji, która jest całkowicie DOBROWOLNA i jako taka może sobie narzucać dowolne zasady swoim członkom (oczywiście pod warunkiem, że nie stosuje i nie nakłania do przemocy i kradzieży).

 • 1

  34.  2016-05-26 00:36:43

  @32 Brak logiki w twoich wypowiedziach jest porażający.
  Stawiasz znak równości między "namawianiem" a "narzucaniem", co w głowie się nie mieści. KK może sobie gadać różne głupoty, ale przecież NIKT (całe szczęście) nie ma obowiązku chodzić do kościoła ani stosowania się do nauk KK. Jest to całkowicie dobrowolne. Masz prawo wykazywać błędy w nauce KK i zniechęcać ludzi do tej instytucji, a ludzie mają prawo wybrać, kogo chcą słuchać. To jest wolność.
  Natomiast prawo stanowione przez organy państwowe czy unijne tę wolność ci odbiera, ponieważ z reguły nakazuje lub zakazuje określonego postępowania. I nie masz nic do gadania. Jeśli się nie stosujesz, siłą zostaniesz zmuszony do posłuszeństwa. Przerażające, ale masz takie klapki na oczach, że nie potrafisz odróżnić tych dwóch kwestii.

 • 0

  35. ~szikago  2016-05-26 01:01:23  host: n25-03-09.opera-mini.net

  @33 & 34 - zajadacz & Nomedaj jesteście bliźniakami czy może przyłapałem na gorącym uczynku multikontowego minusującego? :-p Piszecie zaraz po sobie, to samo tylko nieco innymi słowami, jednak przekaz ten sam.
  Kościół jeśli sam nie ustanawia prawa, jak przed wiekami to nie pozbył się umiejętności zawirowania swoim przekazem, wpływania na wybory (także te polityczne) swoich wiernych, jak również wpływania na decyzję polityków, którzy obecnie stanowią prawo, które odbiera ci wolność. Widać robi to tak sprytnie, że dałeś się nabrać :-)

 • 0

  36.  2016-05-26 01:09:58

  @35: I co jest złego w tym, że KK wpływa na wiernych i na wyniki wyborów? Równie dobrze mogę powiedzieć, że taki TVN, Polsat, TVP, czy TV Trwam wpływają na wyniki wyborów prezentując wydarzenia w określonym świetle. Czym to się różni od działania KK? A może Ty jesteś tak "sprytny", że dałeś się nabrać na antywolnościowy przekaz jaki sieją te tuby propagandowe? Bo jakoś nie zauważyłem, żeby w Polsce było jakieś (oprócz internetu) medium prawdziwie liberalne.

 • 0

  37. ~szikago  2016-05-26 01:19:32  host: n25-03-09.opera-mini.net

  @36 - Jeszcze pytasz co w tym złego?! Kościoł wspiera i promuje obecną dyktaturę (rządy narodowych socjalistów) i pośrednio ogranicza moje wolności! To mało?

 • 1

  38.  2016-05-26 01:37:51

  @37: Czyli uważasz, że gdyby nie KK to socjaliści nie byliby u władzy? Z tego co widzę, to poza kilkoma posłami w jednej "niepartii", w sejmie nie ma niesocjalistów i posłów, którzy chcą wolności. Różnica między poprzednią władzą a obecną jest taka, że poprzednia robiła to samo, ale w białych rękawiczkach, a obecna robi to w rękawicach bokserskich, dorabiając do tego ideologię narodową. I to nie jest dyktatura, a demokratycznie wybrany rząd.

 • 1

  39.  2016-05-26 01:42:44

  @35, 37 Brawo! Powiem ci coś w tajemnicy. Wszyscy liberałowie w Polsce to tak naprawdę nieznany brat bliźniak Janusza Korwin Mikkego, zamknięty w piwnicy i zmuszony do dyskusji internetowych z lewakami. Dla niepoznaki używa różnych IP, różnych nicków i ma nawet mocną rozbieżność poglądów co do szczegółów organizacji państwa, co czasem prowadzi do długich dyskusji z samym sobą. Biedny człowiek!

  Teraz dygresja na serio. Zauważyłem, jak w Internetach poznać twardogłową lewicę. Nieważne, na jaki temat jest informacja, oni i tak zaraz zaczną najeżdżać na Kościół. Czy mowa o spadku w gospodarce, czy o problemach służby zdrowia, czy o pijanych kierowcach, czy dziecku błąkającym się po lesie, oni zawsze winę zwalą na Kościół i "katolicką mentalność"Polaków. Zupełnie jak Hitler, który za wszystkie problemy i niepowodzenia Niemiec obwiniał Żydów. Ta sama narracja o jednym wrogu.

  Lewicowiec mówi: Kościół i kapitaliści korumpują polityków, skutkiem czego politycy zniewalają ludzi. Trzeba zlikwidować Kościół i kapitalistów.
  Liberał mówi: Trzeba znieść władzę polityków nad życiem ludzi.
  To jest prosty mechanizm, ale lewica woli tworzyć coraz to nowe i nowe regulacje, które tworzą nowe nierówności i niesprawiedliwości, które potem próbuje usunąć kolejnymi regulacjami i tak spirala obłędu się nakręca. Aż w końcu ustawa mówi, co masz jeść na śniadanie, ile dokładnie bochenków chleba piekarz ma rano upiec, jakiego koloru ma być twa kurtka i jakimi słowami wolno ci się posługiwać. Słowem: państwo totalitarne, w którym człowiek nie różni się od zwierzęcia hodowlanego. Do tego właśnie dążą etatyści popierający kolejne "wspaniałe" pomysły władz.

  Mieliśmy rozmawiać o pomysłach KE ws. VOD, a zeszło na głębokie spory światopoglądowe.

 • 0

  40.  2016-05-26 01:59:42

  @39: Lewica tak ma, że szuka winnych swoich niepowodzeń i kiepskiej sytuacji wszędzie w okół, zamiast zacząć od siebie i od samorozwoju. Lewicowiec Hitler szukał winnych wśród Żydów, a obecna lewica obwinia KK. I żeby była jasność: jestem agnostykiem, a przez długie lata byłem wojującym ateistą. Nigdy nie przypuszczałem, że przyjdzie mi kiedyś bronić KK...

 • 0

  41.  2016-05-26 02:04:46

  @40 "Mam tak samo jak ty" ;-)

 • -1

  42. ~szikago  2016-05-26 02:36:27  host: n25-03-09.opera-mini.net

  @39 & 40 - Nomedaj/zajadacz tak zanudzasz, że przysnąłem.
  Jakim kurna lewicowcem?! Ja tego nawet kijem nie dotykam ;-) Dla mnie Mikke, czy Palikot to pensjonariusze tego samego uzdrowiska dla obłąkanych.
  Mamy rok miłosierdzia, zatem wybaczam wam takie obelgi :-p
  KK nie zwalczam tylko krytykuję (sam oficjalnie będąc jego członkiem - tylko bez świntusznych skojarzeń) za wpiepszanie się do polityki. Poza tym drażni mnie ta żałosny dewocja, która teraz panuje w naszym kraju.
  Ty za to jesteś fantastą, ale zdecydowanie bliżej ci do Piotrusia Pana niż do Lema.

 • 1

  43.  2016-05-26 03:28:03

  Szikago, twój pierwszy komentarz idealnie wpisał się w lewicową retorykę Neutrona, Fokusa i Mar-cella i tak też zostałeś oceniony. Swoją drogą też mógłbym powiedzieć, że wszyscy jesteście multikontem, ale to nie jest żaden merytoryczny argument.
  Wielu katolików w tym kraju przejawia mniej lub bardziej socjalistyczne myślenie, nawet nie zawsze zdając sobie z tego sprawę. Być może problem dotyczy i ciebie.
  Pytanie brzmi, dlaczego będąc członkiem KK, obsuwasz publicznie tę organizację. Jak ci się ona nie podoba, to się wypisz. Ja nie lubię Apple'a, więc nie kupuję iPhonów. Nie podoba mi się oferta programowa w telewizji, więc w ogóle jej nie oglądam. Proste. A u ciebie jakaś schizofrenia. Jeśli chcesz naprawiać Kościół, to rozmawiaj ze współwyznawcami, a nie wylewasz swoje żale na Telepolis.

 • 2

  44. ~..  2016-05-26 07:15:46  host: 178-214-150-141.internetia.net.pl

  Z 20% na 50% czasu na utwory europejskie?Widać że te europejskie muszą być naprawdę marne skoro trzeba je aż odgórnie i prawnie wspomagać...I byle nie były to jakieś "big brather" itp. badziewia...

 • 2

  45. ~dojna zmiana dudasana  2016-05-26 08:09:44  host: apn-31-0-11-15.dynamic.gprs.plus.pl

  Ojczyznę dojno racz nam zwrócić Panie

 • 0

  46. ~lolik  2016-05-26 08:18:47  host: 77-254-252-226.adsl.inetia.pl

  Autor coś poplątał z tymi reklamami! To dotyczy TV a nie video na żądanie!

 • 0

  47. ~www.spermopolis.pl  2016-05-26 08:41:55  host: public-gprs351707.centertel.pl

  A co tu regulować? Wszystko jest uregulowane.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-98-96.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet