Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE chce uczyć dzieci nowych technologii

KE chce uczyć dzieci nowych technologii

LuiN 2 Października 2014 14:17

6 0

Niski poziom umiejętności i kompetencji cyfrowych wśród uczniów oraz potrzeba wprowadzenia do doskonalenia zawodowego nauczycieli nauki efektywnego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych to jedne z najbardziej pilnych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie europejska edukacja szkolna.

Jak przewidują specjaliści, chmury obliczeniowe i tablety już w przyszłym roku będą codziennością w wielu szkołach europejskich, podczas gdy uczenie przez gry komputerowe oraz połączenie otoczenia fizycznego i wirtualnego stanie się integralną częścią zajęć lekcyjnych dopiero w ciągu następnych dwóch do trzech lat. Eksperci wskazują, że nawet pięć lat może potrwać opracowanie zdalnych i wirtualnych laboratoriów oraz strategii zachęcających uczniów do odgrywania aktywnej roli we współtworzeniu ich kształcenia.
,BR> W pierwszym sprawozdaniu pt. Horizon Report Europe: 2014 Schools edition przedstawiono w zarysie tendencje i zmiany technologiczne, które w najbliższych pięciu latach mogą mieć wpływ na edukację szkolną. Według autorów sprawozdania niezbędne są pilne działania propagujące innowacyjność w prowadzeniu zajęć lekcyjnych, aby móc wykorzystać rosnącą popularność mediów społecznościowych, otwarte zasoby edukacyjne, coraz częstsze nauczanie oparte na danych językowych (ang. data-driven learning) i odpowiednie metody oceny.
W sprawozdaniu stwierdzono, że włączenie ICT do kształcenia nauczycieli i podniesienie niskiego poziomu kompetencji informatycznych uczniów to wyzwania, z którymi można sobie poradzić. Do najtrudniejszych wyzwań zalicza się m.in. ulepszenie nauczania myślenia kompleksowego i aktywizację uczniów jako "współtwórców" procesu kształcenia.

Sprawozdanie opiera się na informacjach przekazanych przez ponad 50 ekspertów z 22 państw europejskich, Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).

Źródło tekstu: Komisja Europejska     

w sumie: 5
 • 1

  1. ~pabloki  2014-10-02 14:24:56  host: ec2-54-209-248-79.compute-1.amazonaws.com

  uczniowie uczniami. mnie dziwi niski poziom kompetencji cyfrowych u absolwentow prawa lub ekonomii. to jest dopiero przypal.

 • -1

  2. ~tata  2014-10-02 14:37:48  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

  JEZELI KOSZTEM LEKCJI RELIGI TO POPIERAM,jezeli kosztem jezyka polskiego to sabotaz.

 • 1

  3.  2014-10-02 16:07:46

  Bardziej bym patrzył na to, czy nikt ich od WF-u nie odciąga ;) .

 • -1

  4. ~dex  2014-10-02 17:04:58  host: apn-95-41-190-242.dynamic.gprs.plus.pl

  To niedopuszczalne, ze unia europejska chce narzucać swoje chore pomysły i edukowac w krajach członkowskich poprzez pranie mózgu dzieciom. Niech oni juz zbankrutuja i może nastanie większa normalność niż obecnie.

 • 0

  5. ~ktos  2014-10-03 15:51:28  host: 5-226-111-202.static.ip.netia.com.pl

  @4 polać mu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-83-66-51.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.