Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KE bierze się za opłaty w roamingu

KE bierze się za opłaty w roamingu

WitekT 30 Marca 2006 10:39

0 0

Komisja Europejska straciła cierpliwość w sprawie wysokich cen, jakie płacą klienci sieci komórkowych za telefonowanie za granicą. Chce wydać rozporządzenie, które ograniczy ceny połączeń.

Taniej będzie najwcześniej za rok. Viviane Reding, komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów, zaproponowała przyjęcie unijnego rozporządzenia mającego na celu wyeliminowanie wszystkich nieuzasadnionych opłat roamingowych. Jeśli te zasady zostaną wprowadzone, cena połączenia z Niemiec do Polski spadnie o blisko 60%.
Rozporządzenia ma dotyczyć rozliczeń między operatorami, czyli hurtowych stawek za połączenia w roamingu międzynarodowym. Ich cena ma być oparta na uzasadnionych kosztach powiększonych o marżę. Oszczędności uzyskane przez operatorów mają spowodować obniżki cen detalicznych płaconych przez klientów. Co ważne, rozporządzenie ma znieść opłaty za odebranie połączenia zagranicą. Za rozmowy prowadzone za granicą w krajach UE klient płaciłby zgodnie ze stawkami obowiązującymi w swoim kraju. Zamówienie taksówki przez komórkę w Hiszpanii kosztowałoby Polaka tyle, ile u nas, a rozmowa z Hiszpanii do Polski tyle, ile rozmowa z Polski do Hiszpanii.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~misek  2006-03-30 12:43:54  host: ear90.internetdsl.tpnet.pl

    posłowie duzo podrózują i widocznie mają juz dość złodziejskich stawek

  • 0

    2. ~Jedi  2006-03-30 16:29:47  host: egh165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Raczej nie posłowie, a eurodeputowani. I się im nie dziwie - tam tyle tych mini krajów jest, a za co tu płacić. Klienci np. wszystkich Orange powinni płacić tyle za połączenia co wewnątrz sieci, a nie ceny wzięte z kosmosu. Gorzej niż w TPSA...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-227-37.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet