Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Każdy chce mieć swoje emotikony

Każdy chce mieć swoje emotikony

orson_dzi 11 Maja 2016 12:54

7 6

Google chce wprowadzić nowy pakiet emotikonów, które będą reprezentować różne profesje. Swoje buźki ma już Kim Kardashian, chce je mieć również Durex.

Google pracuje nad wprowadzeniem nowej serii 13 emotikonów (emoji), które będą prezentować różne profesje wykonywane przez kobiety i mężczyzn. Każdy obrazek miałby swój płciowy odpowiednik i powstawać z połączenia dwóch innych. Np. dodanie ciągnika do obrazka mężczyzny stworzy rolnika, a dodanie patelni kucharza. Analogicznie w przypadku kobiet.




Swoje emotikony chce mieć też Durex. Dodanie obrazka prezerwatywy miałoby skłonić młodych ludzi do otwartych rozmów na temat bezpiecznego seksu. Firma złożyła w tej sprawie oficjalny wniosek Unicode.

Durex ma logiczne i szczytne wytłumaczenie dla tej kwestii. Poza tym, komu przeszkadzałby obrazek prezerwatywy, kiedy na liście emoji jest już dostępny pakiet KIMOJI. Prezentują one m.in. stroje kąpielowe i różne inne piktograficzne odpowiedniki ciała Kim Kardashian.

Źródło tekstu: Durex; Unicode; wł     

Dodaj do:

Tagi: emotikon | emoji | durex | google

w sumie: 18
  • 5

    1. ~medyk suisse  2016-05-11 12:55:54  host: 213.55.176.213

    Dokąd ta cywilizacja zmierza?

  • 4

    2. ~Thunder  2016-05-11 12:57:50  host: 85.219.163.130

    @1 niestety ale do nikąd ...

  • 0

    3. ~  2016-05-11 12:58:54  host: user-94-254-227-199.play-internet.pl

    To moja ulubiona ajfonowe emotki xdxdxd

  • 3

    4. ~~  2016-05-11 13:03:38  host: aehq156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Póki świat będzie się podniecał celebrytami, znajda się ludzie na takie newsy i będą się cieszyć jak małe dzieci.

  • 0

    5. ~Master Chief  2016-05-11 13:04:34  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    Nie dość, że promowanie uprzedmiotowienia seksu i drugiego człowieka poprzez antykoncepcję to jeszcze dziecinność tego rewolucyjnego wynalazku. Też nie wiem, do czego ten świat zmierza...

    PS: Tytuł artykułu jest niezgodny z prawdą, ja nie chcę żadnych swoich emotikonek, w ogóle pakiet 10 by spokojnie wystarczył zamiast takiego bezsensownego mnożenia w nieskończoność.

  • 3

    6. ~Matt223  2016-05-11 13:10:07  host: user-94-254-176-25.play-internet.pl

    Na dupe Kardashianki mogłoby nie starczyć ekranu :D

  • 3

    7. ~  2016-05-11 13:14:27  host: 188.146.1.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czy Kim Dżon Un też ma swoje "KIMOJI" albo planuje wprowadzić?

  • 5

    8.  2016-05-11 13:17:15

    @6 Producenci smartfonów to przewidzieli. Dlatego ekrany stale rosną ;)

  • -1

    9. ~  2016-05-11 13:21:16  host: wimax9-247.telbeskid.com.pl

    "komu przeszkadzałby obrazek prezerwatywy" Mi by przeszkadzały bo ciągle by mi przypominały o tym czyniąc mnie jakimś zbokiem ciągle myślącym tylko o jednym

  • 0

    10. ~pablos  2016-05-11 13:23:09  host: host-46-151-186-241.interduo.pl

    @ podobno ma, ale KIMDZONUNJI.

  • 5

    11.  2016-05-11 13:31:54

    @9. Mi przeszkadzają obrazki lodów i cukierków. Czynią ze mnie grubasa, myślącego tylko o słodyczach. Poza tym szykuję pozew przeciw Google, gdyż nazewnictwo wersji Androida promuje niezdrowy styl odżywiania i wywołuje chorobliwą otyłość wśród użytkowników.

  • 0

    12. ~  2016-05-11 13:38:43  host: wimax9-247.telbeskid.com.pl

    11@ A nie jest tak? Jesteś do okola bombardowany reklamami i w końcu ulegasz. Wszędzie widzisz lody i ulegasz. Bardzo bobrze wiedzą o tym spece od marketingu

  • 0

    13. ~jarko  2016-05-11 15:08:27  host: bls219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11 Dlatego mam Windows Mobile. Tu taka "bieda", że głodny chodzę :) FIT :)

  • 0

    14.  2016-05-11 16:55:07

    Google i emotikony? To gdzie oni je będą wyświetlać? W wyszukiwarce?

  • 0

    15. ~cvm  2016-05-11 16:55:34  host: n25-01-10.opera-mini.net

    a czy nie mozna oprocz kotow, psow i innych zwierzat polubic takie ludzkie podobizny??? oczywiscie, ze mozna.

  • 1

    16.  2016-05-11 23:12:38

    Świat się kończy. Wróć. Świat się już skończył. Nie ma już ludzi tylko wirtualne zombie.

  • 0

    17.  2016-05-11 23:36:29

    Czyli kolejny pakiet g.... do zablokowania w przeglądarce. Tytuł powinien brzmieć: każdy GŁUPI.
    Mi jakieś głupkowate emotikony potrzebne do szczęścia jak babie wąsy.

  • 0

    18. ~modek  2016-05-31 08:50:10  host: host-80-238-124-154.jmdi.pl

    Normalnie #akcja4fun

Dodaj swoją opinię