Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kaspersky na Symbiana

Kaspersky na Symbiana

WitekT 11 Marca 2005 23:00

0 0

Firma Kaspersky Lab już wkrótce wprowadzi do swojej oferty oprogramowanie antywirusowe dla telefonów komórkowych pracujących pod kontrolą systemu Symbian.
Choć zagrożenie ze strony komórkowych wirusów wciąż jest stosunkowo niewielkie, to specjaliści nie mają złudzeń, że w najbliższych miesiącach będzie szybko rosnąć. Dlatego Kaspersky Lab intensywnie pracuje nad ochroną telefonów, wprowadzając do publicznych beta-testów aplikację Anti-Virus for Symbian OS. Program posiada podobne możliwości, jak analogiczne rozwiązania dla komputerów - chroni przed infekcjami, pozwala przeskanować pamięć, potrafi też pobierać z internetu aktualizacje definicji wirusów. Beta-wersja współpracuje z Symbianem w wersjach 6.1 i 7.0. Jak na razie nie wiadomo, kiedy Kaspersky zatroszczy się o posiadaczy telefonów z najnowszą wersją 9.0.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-128-172.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czu uważasz, że operatorzy komunikatorów powinni ujawniać klucze szyfrujące na żądanie władz?

Prawo do prywatności znowu przegrało w imię walki z terroryzmem. Tym razem w Rosji

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet