Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kaspersky Mobile Security dla Androida i BlackBerry

Kaspersky Mobile Security dla Androida i BlackBerry

Ringu 23 Lutego 2011 20:33

0 0

kms Kaspersky Labs wydało aplikację zwiększającą bezpieczeństwo smartfonów z Androidem i BlackBerry OS. Do tej pory z programu mogli korzystać jedynie użytkownicy systemów Windows Mobile i Symbian.



Mobile Security umożliwia zablokowanie urządzenia i skasowanie pamięci w przypadku kradzieży (poprzez wysłanie specjalnej wiadomości SMS). Możliwe jest także przesłanie do właściciela informacji o położeniu geograficznym telefonu, a także informacji o numerze telefonu przypisamym do karty SIM (jeżeli zostałaby przełożona).

Dzięki aplikacji można także w łatwy sposób ukrywać kontakty w książce adresowej, SMS-y, czy wybrane wpisy z rejestru połączeń.




Program Kaspersky'ego pozwala także na filtrowanie niechcianych połączeń i wiadomości.

W pakiecie nie zabrakło oczywiście programu antywirusowego.

Kaspersky Mobile Security jest dostępny dla urządzeń Android w wersjach 1.6-2.2, BlackBerry OS 4.5-6.0, Windows Mobile 5.0-6.5 i Symbian ^3 lub S60 9.1-9.4.

Aplikację można pobrać ze strony producenta. Licencja kosztuje 29,95 dolarów, ograniczona czasowo wersja testowa jest bezpłatna.

Źródło tekstu: Kaspersky, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2011-02-23 20:47:33

    Heheh, dobrze że mam SE K800i:)

  • 0

    2. ~Ja-ros  2011-02-23 21:13:43  host: 77.252.171.232

    Takie programy sie przydają? Czytałem że android jest sam w sobie bezpieczny, jak to jest naprawdę? :)

  • 1

    3.  2011-02-23 21:38:04

    Ja-ros, jak ściągasz z marketu tylko i wyłącznie to nie ma się czego obawiać, chyba, że ściągamy na lewo "darmowe" pełne wersje z neta ;]

  • 0

    4.  2011-02-23 21:47:09

    Część z tych funkcji powinna być standardowo w każdym systemie, czy to Windows Mobile, Windows Phone, Androidzie czy BB... Nie mniej, 30 dolarów za takie coś to sporo. Jestem ciekaw jak się sprawdza to wysyłanie SMS po przełożeniu karty i czy po wipie ten program nadal działa, by wysylać dane lokalizacyjne.

  • 0

    5.  2011-02-23 21:59:23

    Spokojnie, będzie popyt na te antywiry, sami producenci owych antywirusów w wolnych chwilach robią wirusy by mieć popyt na ich antywirusy. Kwestia czasu i taki Android będzie narażony na ataki jak teraz systemy Windows na PC. Sam spotkałem się z robakiem na Anroidzie, zainstalowałem jakiś syf z Marketu, telefon zaczynał sam sobie dzwonić :-D Niestety Google nie ma kompletnie kontroli nad Marketem to duży minus w porównaniu do AppStore.

  • 0

    6. ~  2011-02-23 22:15:10  host: v05-16.opera-mini.net

    na ovi jest niejedna darmowa aplikacja, co wysyła sms z nrem włożonej karty w przypadku wymiany sim oraz dane gps na wybrany wcześniej nr tel. lub maila. ZA FREE, NA LEGALU! Jedynie co nie mają, to antywira, zbędnego zresztą

  • 0

    7. ~  2011-02-23 23:14:56  host: 94-75-65-39.home.aster.pl

    Skaner antywirusowy, a ile jest udokumentowanych wirusów na BB? Co on ma wykrywać?

  • 0

    8. ~  2011-02-24 06:29:58  host: z08-12.opera-mini.net

    Najbardziej naraźony na wirusy jest nakładka na Linuxa Android

  • 0

    9. ~  2011-02-24 08:29:33  host: z28-11.opera-mini.net

    Androidowi jak w prowadzą celtifkaty zobeczenia jak ma Sywbian czy WP7 to zabespieczenia zadziałają jak fotoradary na drogach i go spowolnią i przestanie być atrakcyjny coś za coś

  • 0

    10. ~  2011-02-24 09:07:24  host: z25-10.opera-mini.net

    Narazie ostrzega Policja ze konto bankowe zmieniło właściela za pomocą sms-a a to za puźno

  • 0

    11. ~gornyaa  2011-02-24 09:37:49  host: 217.153.73.242

    Na androidze istnieje bodajze taka aplikacja jak Sim Checker Pro i wykonuje te same czynnosci, oprocz tego wykonuje proby polaczen na ten telefon raz na (tu mozna sobie ustalic), wysyla sms-y i powiadomienie na e-maila.

  • 0

    12.  2011-02-24 14:13:08

    czy ktoś wie może, czy antywirus bedzie dolaczany jako bonus w ofercie operatorow? pytam, bo rozważam przejscie do orange (oferta dla firm) i opcja antywirusu jest atrakcyjna, jednak potrzebuję potwierdzenia, czy będzie ona free czy do samodzielnego zakupu u producenta?

Dodaj swoją opinię