Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kaspersky Mobile - antywirus dla smartfonów

Kaspersky Mobile - antywirus dla smartfonów

WitekT 21 Listopada 2005 17:21

0 0

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego poinformuował o rozpoczęciu pilotażowego projektu, którego celem jest ochrona smartfonów przed wirusami - Kaspersky Mobile.
W nowej usłudze, dostępnej już dla partnerów OEM, wykorzystano najnowsze technologie firmy Kaspersky Lab. Usługa ta poprzedza wprowadzenie na rynek Kaspersky Anti-Virus Mobile, uniwersalnego rozwiązania antywirusowego przeznaczonego do ochrony smartfonów działających pod kontrolą dwóch najpopularniejszych systemów: Symbian oraz Windows.


Kaspersky Mobile jest wspólnym projektem Kaspersky Lab oraz Svyaznoy-Zagruzka, rosyjskiego dostawcy usług przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. W celu zapewnienia kompletnej ochrony użytkowników mobilnych połączono skanowanie systemu plików na żądanie oraz monitorowanie w tle wszystkich plików i wiadomości przychodzących w czasie rzeczywistym. Użytkownik może ustawić w terminarzu całkowite lub częściowe skanowanie w poszukiwaniu wirusów w predefiniowanych odstępach czasu. Kaspersky Mobile posiada również możliwość pobierania pakietów instalacyjnych programu antywirusowego oraz subskrypcji na regularne uaktualnienia sygnatur wirusów dla urządzeń mobilnych.


Svyaznoy-Zagruzka dostarcza narzędzia do pobierania i instalowania oprogramowania, natomiast Kaspersky Lab - uaktualnienia antywirusowych baz danych wraz z najświeższymi informacjami na temat wirusów. Firma Kaspersky Lab posiada już spore doświadczenie w badaniach w tej dziedzinie, zdobyte podczas współpracy z różnymi partnerami, w tym ze światowymi liderami w rozwijaniu systemów operacyjnych dla smartfonów, takich jak Symbian oraz Microsoft.


Badania prowadzone przez Kaspersky Lab w dziedzinie wirusów dla telefonów komórkowych oraz oferowane rozwiązania znane są z wysokiej jakości. Analitycy z laboratorium antywirusowego Kaspersky Lab wyprzedzili inne firmy w wykryciu Cabira - pierwszego wirusa dla smartfonów - który pojawił się w czerwcu 2004 roku. Od wykrycia Cabira, liczba podobnych wirusów wzrosła błyskawicznie. W chwili obecnej znanych jest 100 wirusów atakujących smartfony. W minionym roku firma Kaspersky Lab aktywnie uczestniczyła w rozwoju metod zapewniających ochronę użytkowników mobilnych przed wirusami i złośliwym kodem.


Technologia zawarta w Kaspersky Mobile została rozwinięta przez partnerów technologicznych Kaspersky Lab oraz w ramach projektów OEM, dlatego rozwiązanie można z powodzeniem stosować w sieciach dowolnego rodzaju i rozmiaru. Usługę można łatwo zintegrować z innymi produktami, co stwarza doskonałą możliwość współpracy z operatorami sieci mobilnych oraz producentami oprogramowania i sprzętu dla urządzeń mobilnych.


Kwestia ochrony antywirusowej i ogólnie bezpieczeństwa informacji staje się coraz większym problemem w branży komunikacji mobilnej. Każdemu dostawcy usług w tym zakresie możemy zaoferować wiele prostych i skutecznych rozwiązań - twierdzi Vitaly Bezrodnykh, dyrektor ds. rozwoju firmy Kaspersky Lab.


Pierwsza usługa ochrony antywirusowej dla smartfonów, dostępna na początku na rynku rosyjskim, jest istotnym krokiem w wypełnieniu misji firmy - dostarczeniu użytkownikom coraz lepszej ochrony przed znanymi i nowymi cyber-zagrożeniami.

Źródło tekstu: Kaspersky     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-136-57.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet