Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kary dla Polkomtela i PTC za problemy z MNP

Kary dla Polkomtela i PTC za problemy z MNP

sirmark 30 Lipca 2010 19:52

0 0

30 lipca prezes UKE nałożył kary za uniemożliwianie abonentom skorzystania z prawa do przenoszenia numerów. Na Polkomtel został nałożona kara w wysokości 510 tys. zł, a PTC zapłaci 69 tys. zł.

W przypadku Polkomtela UKE stwierdził naruszenie obowiązków:
realizacji uprawnień abonentów do przeniesienia przydzielonego numeru, gdy istnieje możliwości ich realizacji;
realizacji uprawnień do przeniesienia przydzielonego numeru abonentów w ciągu jednego dnia roboczego;
przeniesienia przydzielonego numeru bez przerwy, w świadczeniu usług telekomunikacyjnych, dłuższej niż 3 godziny w porze nocnej pomiędzy godziną 0.00 a 3.00.

Oceniając zakres naruszenia UKE wziął także pod uwagę, że pozbawienie lub ograniczenie możliwości korzystania przez użytkowników z usług telekomunikacyjnych przez określony czas, dłuższy niż przewidziany przepisami rozporządzenia, miało negatywne konsekwencje, w szczególności dla użytkowników będących przedsiębiorcami.
Ponadto UKE zwrócił również uwagę na to, że ograniczenie możliwości korzystania z usług telekomunikacyjnych przez okres 29 dni dotknęło sześć numerów należących do Urzędu Miasta Raciborza, co jest szczególnie istotne z uwagi na charakter działania tej instytucji.




W przypadku Polskiej Telefonii Cyfrowej UKE stwierdził naruszenie obowiązków:
uniemożliwiania korzystania z uprawnienia do przeniesienia przydzielonego numeru, polegającym na dwukrotnej odmowie abonentowi przeniesienia numeru;
przeniesienia numeru przydzielonego bez przerwy, w świadczeniu usług telekomunikacyjnych, dłuższej niż 3 godziny w porze nocnej pomiędzy godziną 0.00 a 3.00.

Dokonując oceny zakresu naruszenia UKE wziął pod uwagę fakt, iż PTC ostatecznie usunęła naruszenia polegające na ograniczeniu możliwości świadczenia usług telekomunikacyjnych. PTC doprowadziła także do przeniesienia numeru abonenta, co należy ocenić jako usunięcie skutków naruszenia, którym była dwukrotna bezpodstawna odmowa przeniesienia numeru. Prezes UKE wziął także pod uwagę, że spółka starała się zadośćuczynić utrudnieniom w postaci rekompensaty.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    33. ~czytelnik  2010-07-31 10:45:09  host: pc-77-46-30-98.euro-net.pl

    Ja w listopadzie 2009 roku przenosiłem swój numer z Ery do Play i siostry z Orange do Play. Obie operacje trwały 2 dni. Wszystko odbywało się przy stale aktywnym koncie starego operatora (dzwonienie, odbieranie, wysyłanie SMS) . Na drugi dzień o 0:00 obaj operatorzy wyłączyli aktywne karty. Zaraz po włożeniu SIM Play można było od razu dzwonić.

  • 0

    34.  2010-07-31 10:52:31

    Zgodnie z regulaminem świadczenia usługi prepaid - możesz korzystać do wysokości wykupionych kredytów-złotówek. Nie istnieje pojęcie debet w tym przypadku .wystąpienie debetu polecam zgłaszać do uokiku. Polkomtel i Era skoro nie potrafią zablokować konta przy stanie 0 zł,to powinni opracować metodę automatycznego zerowania debetu. Btw. Polkomtel przenosi numery w debetęm na koncie.

  • 0

    35. ~Vindel  2010-07-31 16:58:50  host: 87-205-193-46.adsl.inetia.pl

    Znowu kary trochę mało sprawiedliwe. Era za faktyczny błąd z jednym klientem dostałą karę 69tysięcy złoty zaś Plus za świadome działania utrudniające przenoszenie dostał tylko 510tysięcy złotych. Trochę to nie fair. Bo pomyłki mogą się wszędzie zdarzyć a także błąd systemu (jak do miewam było w Erze) a działania z premedytacja, zamierzone to w ogólnie inna bajka.

  • 0

    36. ~bender  2010-07-31 17:42:06  host: user-109-243-123-229.play-internet.pl

    @31 Ja złożyłem o przeniesienie karty z 36i6 i miałem 45 groszy, nie dało sie zadzwonić ani smsa wysłać ale na następny dzień byłem w Play, czas spoko a 36i6 dał mi ofertę żebym został- 100 min na 30 dni do plusa (jednorazowo). Nie zostałem.

  • 0

    37.  2010-07-31 20:01:37

    i bardzo dobrze, niech nie trzymają siłą abonentów

  • 0

    38.  2010-07-31 20:37:02

    @36 tja... bo jeszcze musza Ci cos w prepaidzie zaproponowac bys laskawie u nich zostal. w glowach sie chyba powoli prepaidowcom przewraca...

  • 0

    39. ~  2010-07-31 20:39:28  host: t02-05.opera-mini.net

    @34 mi kolo w play mowil ze simów z debetem plus nie puszcza do mnp.po2 zrobienie debetu moze uprawniac polkomtel do odszkodowania od abonenta prepaid i uokik nic do tego nie ma.mirekb

  • 0

    40.  2010-07-31 21:28:55

    r (26) - No i jeżeli chodzi o pre-paidy PTC, to "panienka" w salonie Play miała rację. ;-) Zgodnie z regulaminem MNP PTC numer pre-paid możesz przenieść przy aktywnych połączeniach przychodzących. Połączenia wychodzące nie muszą być aktywne.

  • 0

    41. ~Poll  2010-08-01 00:33:36  host: user-109-243-75-224.play-internet.pl

    Orange zachował się pięknie. Przenieśli natych-miast. Wysłali sesemesa że koniec balu panno lalu. Wielkie wyrazy uznania dla Orange.

  • 0

    42. ~  2010-08-01 06:51:01  host: t13-04.opera-mini.net

    @38, nikt nic nie musi ale skoro cos proponuja, to mozna ta propozycje ocenic. Nie bardzo rozumiem twoje podejscie. Tylko abonamentowcy zasluguja na 'extra' propozycje a prepaidowca trzeba olac? To jest decyzja operatora i uzytkownik ma prawo to komentowac jak i sama oferte.

  • 0

    43. ~  2010-08-01 09:27:13  host: t13-14.opera-mini.net

    ciekawostka.dzis chce sie dodzwonic na nr jeszcze w simplusie jutro juz chyba w pf a tu komunikat,,przepraszamy.abonent tego nr nie przyjmuje połączeń przychodzących,,tak jest gdy dzwonie z plusa a gdy dzwonie z play nie zestawia połączenia:)mirekb

  • 0

    44. ~  2010-08-01 12:11:27  host: 77-254-209-14.adsl.inetia.pl

    #30: dziwne, że zwalają na błędy u innych operatorów. Ja przenosiłem testowo jeden numer z PTC i 30.07 został on zwolniony przez erę, a 1.08 nadal głucha cisza w GA. Jutro skrobnę maila do UKE.

  • 0

    45. ~Olaf  2010-08-01 18:33:56  host: 87-205-32-199.adsl.inetia.pl

    To fakt Era od początku przenosiła sumienni to że coś nie wyszło raz czy dwa wg mnie nie zasługuje od razu na karę. Plus robił od początku jakieś zwody i tylko taka kara. No trochę to dziwne.

  • 0

    46. ~  2010-08-01 20:13:26  host: t23-01.opera-mini.net

    @44 dni robocze?raczej.mirekb

  • 0

    47. ~zenio  2010-08-02 12:09:06  host: chello089072153218.chello.pl

    Nikt nie robi nikomu na złość... Jak się przenosi nr od jednego operatora do innego to u obu operatorów pewnie muszą być zmienione dane nt danego abonenta, a co za tym idzie porozumienie między operatorami, którzy uczestniczą w zmianach. Więc jeśli nawali jeden to i nawali drugi i nawet wysłanie danych nt abonenta od pierwszego do drugiego lub na odwrót nie gwarantuje, że jeden z nich nie nawali.

  • 0

    48. ~albercik u  2010-08-02 12:13:41  host: chello089072153218.chello.pl

    jeden błąd ery o którym wiemy, a te tysiące o których nikt nie pisze... Ja miałem problem z przeniesieniem nr z ERY do Play i cały tydzień nikt się nie mógł do mnie dodzwonić.

  • 0

    49. ~  2010-08-02 13:13:12  host: 83.142.206.162

    mi era przenosiła miesiąc

  • 0

    50. ~gumis76  2010-08-02 14:32:54  host: affu210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A Mnie Orange przenosiło w jeden dzień mówię, że przenosiło ponieważ przeniosłem kilka i zamierzam kilka jeszcze przenieść numerów z Orange oczywiście do PLAY

  • 0

    51.  2010-08-02 17:26:32

    Definitywnie i zdecydowanie najlepiej z MNP radzi sobie Orange. Play ogólnie okey, ale jak ktoś robi przeniesienie typu Play->W3->Play w ciągu 48 h, to Play nie daje rady i potrzebna jest interwencja siły wyższej - Play4You ;). Ja przy takim przenoszeniu numer miałem nieaktywny przez 7 dni (prepaid). Kto wie, może teraz w Play opracowali już procedurę do "bonusowców 3x20zl" :).

  • 0

    52. ~  2010-08-02 23:35:12  host: t20-08.opera-mini.net

    Czekam od29lipca na mnp i jeszcze cisza..plus przeciąga jak sie da.mirekb

Dodaj swoją opinię