Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Karty WiMax do końca roku

Karty WiMax do końca roku

sirmark 9 Marca 2006 18:44

0 0

Intel zamierza do końca roku wprowadzić do sprzedaży kontrolery bezprzewodowej sieci WiMax, która oferuje znacznie większe możliwości, niż obecna technologia WiFi.

Kierujący oddziałem rozwiązań mobilnych w firmie Intel, Sean Maloney przyznał, że zapowiadane chipy będą współpracować z sieciami o częstotliwościach od 2,3 do 2,5 GHz, 3,5 GHz oraz 5 GHz. Jego zdaniem, duży wybór obsługiwanych pasm umożliwi korzystanie z nowego produktu prawie na wszystkich szerokościach geograficznych.
Maloney zaznaczył również, że kontrolery WiMax firmy Intel będą w pełni kompatybilne z obecną technologią WiFi, która ma być rozwijana tylko przez trzy kolejne lata. Po tym czasie, producent zapowiada upowszechnienie się standardu szerokopasmowej sieci bezprzewodowej WiMax.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Bobs  2006-03-09 20:43:15  host: apn-99-83.gprspla.plusgsm.pl

    Juz sie nie moge doczekac...:):):)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet