Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Karty MMC z plusem i do komórki

Karty MMC z plusem i do komórki

sirmark 22 Września 2004 12:40

0 0

MMCplus i MMCmobile to dwa nowe formaty ogłoszone przez MMCA (MultiMediaCard Association).

Nowe karty mają być odpowiedzią na popularność nośników formatu SD i mini-SD. Jak wskazuje nazwa, MMCmobile to karty, które trafią do telefonów komórkowych, MMCplus zaś, to nośniki o wymiarach standardowych kart MMC.

Nowe karty będą działać w dostępnych obecnie w urządzeniach slotach MMC czy SD, jednak w nowych nośnikach, zamiast siedmiu pinów łączących się z gadgetem, będzie ich trzynaście. Ma to pozwolić na uzyskiwanie transferu danych na poziomie nawet do 52 MB/s, co oznacza działanie niemal dwukrotnie szybsze od dostępnych obecnie rozwiązań SD i MMC.
Dodatkowo, nowości MMC będą tańsze od kart SD, a to z powodu mniejszych opłat licencyjnych jakie ponoszą producenci nośników MMC. Szybsze pamięci to też lepsza współpraca z cyfrowymi gadgetami, kamerami, aparatami, telefonami czy sprzętem PDA.

Nowe karty MMC mają oferować pojemności do 1 GB. Produkty je wykorzystujące trafią na rynek w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Poniżej fotografia.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet