Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Karton z umowami Play na śmietniku

Karton z umowami Play na śmietniku

sirmark 11 Sierpnia 2009 10:38

0 0

Tajemniczy wyciek kopii umów z klientami Play. Były w nich adresy, kserokopie dowodów osobistych, informacje o zarobkach - pisze Rzeczpospolita.



Krzysztof Sz. twierdzi, że karton z kopiami umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych dla 430 nowych abonentów operatora Play dostał od znajomego, który znalazł je na śmietniku. Wśród umów była także jego. Wszystkie umowy znajdujące się w kartonie zostały podpisane między majem a listopadem ubiegłego roku w punkcie Play Germanos w Mikołowie koło Katowic.




Krzysztof Sz. zażądał, aby właściciel punktu wytłumaczył się na piśmie, jak chroni dane klientów. W odpowiedzi otrzymał zapewnienie o należytej ochronę danych klientów i że "niezrozumiałym jest, jakoby umowa pana Krzysztofa Sz. miała znajdować się w miejscu publicznym". Tydzień później adwokat agenta zażądał wydania wszystkich umów, sugerując, że posiadanie dokumentów mogło nastąpić "w następstwie czynu niedozwolonego".

Adwokat Krzysztofa Sz. chciał polubownie załatwić sprawę, ale zasugerowano, że jego klient ukradł te dokumenty. Właściciel punktu Play zawiadomił także policję, że osoby nieuprawnione posiadają dokumenty jego klientów. Obecnie sprawę bada katowicka prokuratura.

Spółka P4, do której należy Play, też zapowiada zawiadomienie prokuratury przeciw Krzysztofowi Sz. P4 bada sprawę i przypuszcza, że doszło do niezgodnego z ustawą przetwarzania danych osobowych klientów Play przez osoby trzecie, które w nieustalony sposób weszły w ich posiadanie. Konsekwencje może ponieść także właściciel punktu, jeśli to z jego winy dokumenty znalazły się na śmietniku.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 153
  • 0

    136.  2009-08-13 17:54:55

    @134: lol, musisz być jakiś chyba mało dowartościowany że chcesz aby wszyscy mówili do ciebie per pan...wiesz, mam ponad 30 lat, działalność od dłuższego czasu i jakoś mi nie przeszkadza, mimo że jestem klientem biznesowym i mówią do mnie witaj, w czym ci pomóc...etc, wręcz przeciwnie. Uważam że PLAY wprowadza fajne innowacje w tym zasiedziałym kraju.

  • 0

    137.  2009-08-13 20:49:25

    133 masz całkowitą rację w Play jest dokładnie analogicznie. Potrzebne jest zaświadczenie o zatrudnieniu a nie o zarobkach.

  • 0

    138.  2009-08-13 21:08:36

    a w zakresie tematu głównego to sprawa jest raczej kiepska W mojej ocenie - czy też jako komentarz napiszę, że najlepszą formą obrony jest atak. I lepiej dla Play by było żeby GIODO nie zrobiło zmasowanej kontroli w Play Germanosach w całej Polsce. Taka kontrola mogła by się zakończyć śmiercią Play :-(

  • 0

    139. ~  2009-08-14 09:01:56  host: 88.220.105.186

    @136: ale jak to wygląda jak dziadkowi przywalą na "Ty". Ja rozumiem luz, rozumiem, że dla wielu to jest ok - ale są pewne zasady, ktorych każdy powinien się trzymać.

  • 0

    140. ~Gormar  2009-08-14 09:35:22  host: chaos.tpnet.pl

    @139. Jak komuś się nie podoba to nie musi dzwonić do BOK'u ;). Do tej pory miałem tylko jeden problem, który wymagał kontaktu z PLAY i wolałem to załatwić za pomocą formularza na stronie WWW. Wtedy mogłem na spokojnie opisać problem i zastanowić się czy dla konsultantów będzie zrozumiały. Dodatkowo uniknąłem "głupich" pytań w których konsultanci często sugerują, że to klient nie potrafi poprawnie danej czynności wykonać. Problem rozwiązano następnego dnia. Taka forma komunikacji ma także taką zaletę, że w przypadku gdy dany konsultant nie spotkał się z podobnym przypadkiem nie musi na poczekaniu tworzyć jakiś wymówek, gdyż ma dłuższy czas na przemyślenie sprawy oraz ewentualną konsultację z kolegami lub/i technikami.

  • 0

    141. ~  2009-08-14 12:11:52  host: 88.220.105.186

    jakiś -> jakichś

  • 0

    142. ~n  2009-08-15 23:38:42  host: public-gprs60087.centertel.pl

    Gormar, ten sposób zakładania zgłoszeń jest wygodny. Jednak trzeba pamiętać aby skopiować sobie treść zgłoszenia przed wysłaniem i to każdemu radzę. Portal Play często wywala błędy, irytuje zwłaszcza jak ktoś się rozpisze, a tu nagle błąd i nie da się odzyskać treści. Mogliby poprawić działanie portalu.

  • 0

    143. ~Dina  2009-08-16 14:57:46  host: p05-10.opera-mini.net

    Chciałabym zaznaczyć,że nie zawsze w BOK-u Play konsultanci mówią na TY. Dzwoniłam tam dwa razy i zawsze po moim "dzień dobry" zwracali się do mnie per pani,więc nie uogólniajmy.

  • 0

    144. ~GallAnonim  2009-08-17 07:26:54  host: host-85-202-153-28.sta.tvknaszapraca.pl

    !PROWOKACJA! ze strony pozostalych sieci,nie wiedzialem ze az tak mozna sie posunac by chronic pieniadze.Szukaja tylko powodow by dobrac sie do Playa zeby oni stracili klientow.Play to w tej chwili najbardziej oplacalna siec.

  • 0

    145. ~jude  2009-08-17 18:33:16  host: 91.209.116.35

    MAŁOSTKOWE POSTRZEGANIE TEGO SPORUdośc intrygująca kwestia. Nie rozchodzi się tu moim zdaniem o prawdę (A JUZ NA PEWNO POŻAL SIĘ BOŻE PRAWORZĄDNOŚĆ), ale o ekwilibrystyczne zdolności prawników- magików. Których najwyrażniej nie upokarza wojna polegająca na rzucaniu sobie g***** w twarz. Nie ineteresuje mnie zbytnio kto winien jest tej "zbrodni", bo cięzko sie nie pogubić w tym cuchnącym labiryncie spekulacji, manipulacji czy po prostu kłamstwa. fuck it away

  • 0

    146. ~kris  2009-08-17 20:00:28  host: apn-77-115-239-203.dynamic.gprs.plus.pl

    136. Pracowalem w call center i wiem ze bardzo malo osob pozwala sobie na takie zwroty... czasami zwrot "panie janie" doprowadzal gosci do krzyku... xD osobiscie nie popieram tego typu rozmow... im sie za to placi i powienni z szacunkiem odnosic sie do kazdego...

  • 0

    147. ~shaggy  2009-08-17 22:59:29  host: chello087206058113.chello.pl

    @140 Gormar, to przegięcie w tej Twojej obronie playa. są tak cudowni, że jeśli bok jest do bani, to nie trzeba dzwonić do boku i dalej będa cudowni ;) trochę odleciałeś broniąc playa :)

  • 0

    148. ~taki4  2009-08-18 02:25:05  host: 77-253-121-183.adsl.inetia.pl

    zaden bOK nie jest cudowny w koncu oni nie sa dla ciebie tylko po to ze musza byc wiec nie wiem czemu sie dziwisz nie maja ci ulatwic tylko zwiekszyc twoje koszty i tyle na temat BOK

  • 0

    149. ~  2009-08-18 18:42:03  host: c189-28.icpnet.pl

    147. ~shaggy twierdzisz,że Gromar kłamie?

  • 0

    150. ~Slavo  2009-08-20 10:36:35  host: aazw53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po takim wyskoku GIODO powinno sprawdzić jak się przestrzega kwestii ochrony danych osobowych i pewno wyniki nie były by idealne... A przechodzenie na TY jak wiadomo odbywa się za obopólną zgodą. Mnie osobiście to drażni jak ktoś mi walnie per ty. U mnie na wiosce się mówi tak: na T to tramwaj staje.

  • 0

    151. ~cos wam powiem  2009-08-21 10:33:30  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    w playach nie maja niszczarek ? znow wracam do tego samego stwierdzenia: stac mnie na nieposiadanie telefonu w PLAY ;>

  • 0

    152. ~  2009-08-24 15:23:49  host: acri196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeśli chodzi o niszczarki to również z takiego urządzenia mozna wyciągnąć kartki i je poskładać tzn. są specjalne do tego programy,które składają szczątki w całość więc jeśli ktoś będzie chciał odtworzyć dane to i tak to zrobi.

  • 0

    153.  2009-08-24 15:26:21

    152: są różne klasy niszczarek - niektóre wypuszczają taką papkę, że nie ma dosłownie możliwości poskładania tego w całość...

  • 0