Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Karta SIM z ruterem WiFi

Karta SIM z ruterem WiFi

Q! 13 Lutego 2010 17:46

0 0

wifi simmDo sieci trafiły pierwsze informacje na temat SIMFi - karty SIM z wbudowanym ruterem WiFi.

Obecnie jedyną oficjalną informacją na temat SIMFi jest ta, że taki produkt w ogóle istnieje. Według nieoficjalnych, aby w pełni skorzystać z jej możliwości, warto będzie mieć w telefonie plan taryfowy z dużym limitem dostępnych danych.




SIMFi ma umożliwić korzystanie z dostępu do Internetu na różnych urządzeniach bez konieczności łączenia ich z telefonem, np. za pomocą kabla. Nie wiadomo jednak jaką czułość posiadać będzie wbudowany moduł, ani jaki będzie miał on wpływ na żywotność baterii telefonu.

Bliższe informacje na temat SIMFi mogą być dostępne już wkrótce, podczas targów MWC.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~Kos  2010-02-13 20:35:37  host: aor79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakby była taka opcja kłade koło laptopa telefon, właczam wifi i dzieki temu mam net w laptopie to była by bajka!

  • 0

    10. ~  2010-02-13 20:45:59  host: chello089072237066.chello.pl

    polecam jojkuspot

  • 0

    11. ~  2010-02-13 20:53:12  host: 77-254-206-254.adsl.inetia.pl

    dokładnie i żadna bajka, kiedy leżałem w szpitalu zrobiłem tym sposobem punkt dostępu do internetu ;P

  • 0

    12. ~toGoodToBeTrue  2010-02-13 21:35:09  host: ip-52-31.zax.pl

    ja jusz zarezerwowalem domene www.simfi.pl i kontakuje sie z ludzmi w HongKongu...czy ktos chcialby wejsc s ten interes?

  • 0

    13. ~virrus  2010-02-13 22:00:43  host: 77-254-43-171.adsl.inetia.pl

    Tylko dlaczego nikt nie napisał, że to znana i "ceniona" firma Sagem? :-P

  • 0

    14. ~  2010-02-13 22:16:01  host: 94.254.194.150

    ruterem hahahahah router ciamajdy

  • 0

    15. ~  2010-02-13 22:20:38  host: 94.254.194.150

    Terminologia specjalistyczna powinna być dyskutowana w gronie specjalistów. Niestety, dla problematyki informatycznej trudno jest wskazać stosowne forum. W tej konkretnej sprawie lepszym adresatem pytania byłoby Polskie Towarzystwo Informatyczne lub rubryki terminologiczne w czasopismach informatycznych, nie ma jednak gwarancji, że uzyska się tam odpowiedź. Nie będąc specjalistą od sieci komputerowych, nie znając terminologii stosowanej w tym środowisku i nie mając dostępu do korpusu tekstów informatycznych, mogę przedstawić tylko swoje osobiste wrażenia. Podstawowe znaczenie słowa trasować w SJPDor. [Słowniku języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego] jest bardzo bliskie znaczeniu - również informatycznemu - angielskiego routing: "wykreślać, wyznaczać kierunek określonej drogi, np. szlaku komunikacyjnego, linii łączności". Dlatego termin ten zasługuje moim zdaniem na popularyzację. Rutowanie to dla mnie żargon tolerowalny w mowie, lecz nie na piśmie - wolę już routing lub nawet routowanie. Spotkałem się też z tłumaczeniem marszrutowanie, które znaczeniowo jest również poprawne, a lepiej niż trasowanie kojarzy się z oryginałem angielskim. Router stwarza znacznie większy problem niż routing. Być może warto nadać nowe znaczenie słowu traser - "pracownik stoczni rysujący poszczególne elementy statku w wielkości naturalnej". — Janusz Bień, prof., Uniwersytet Warszawski

  • 0

    16.  2010-02-13 22:37:47

    Według nieoficjalnych

  • 0

    17.  2010-02-13 22:39:03

    Q - czegoś tam brakuje... jak dla mnie może "informacji" ale to już według uznania poprawisz :)

  • 0

    18. ~do 4  2010-02-13 22:45:22  host: 87-205-86-166.adsl.inetia.pl

    Karta sim pewni tylko i wyłącznie funkcję IDENTYFIKACJI. Masz 10 lat czy jesteś skończonym idiotą ?

  • 0

    19.  2010-02-13 23:04:03

    9: ja tak mam na Galaxy z Androidem.

  • 0

    20. ~do 19  2010-02-14 10:17:53  host: 87-205-150-56.adsl.inetia.pl

    Ja miałem tak 2 lata temu na WM, a czy w androidzie możesz podłączyć się do komputera za pomocą pulpitu zdalnego ? RDP NIE. Sterować Windows Media Center przez sieć Wi-Fi, jakie stacje tv mają być nagrane itp. ? NIE

  • 0

    21. ~pduncz  2010-02-14 12:26:24  host: 190-bi1-5.acn.waw.pl

    hm, a czy do tego wifi z karty będzie mógł się przypiąć moduł wifi telefonu? :-) :-)

  • 0

    22. ~wilk100  2010-02-14 12:44:22  host: host-89-231-55-73.wroclaw.mm.pl

    Kolejny raj dla przedsiębiorczych wyciagaczy informacji lub zlodziejaszkow

  • 0

    23.  2010-02-14 17:43:17

    ad. 5. najlepszy post pod tym artykułem ;) bystrzak...

  • 0

    24. ~poko  2010-02-14 17:57:25  host: aelb206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dobre to ale niedlugo i tak wszystkie telefony beda mialy wbudowane wifi takze po co ta karta?? czegos nie zrozumialem moze

  • 0

    25. ~szalony  2010-02-14 19:57:40  host: apn-95-41-174-184.dynamic.gprs.plus.pl

    19- Jaki to program ? I czy telefon trzeba miec zrootowany ? Dzieki za info.

  • 0

    26. ~  2010-02-15 11:35:47  host: 109.243.60.167

    nie wiem o czym jest news bo nie wiem co to jest ruter? to moze rutermistz czy rotmistrz? a moze newsman analfabeta :D

  • 0

    27. ~antago  2010-02-15 11:54:34  host: 217.153.186.138

    Rewelacja jest sposob umieszczenia karty i komunikacji jej z plaszczyzna fona, a nie proponowane zastosowania, bo takowe juz istnieja od dawna. @9 do realizacji Twojego pomyslu wystarczy polaczenie BT i fon nie obok, ale w kieszeni;) @21 Pomysl analogiczny do tego, jak rozmowa przez telefon 2 osob bedacych w jednej budce telefonicznej. Czemu mialoby sluzyc takie polaczenie?

  • 0

    28. ~antago  2010-02-15 12:35:17  host: 217.153.186.138

    "Według nieoficjalnych, aby w pełni skorzystać z jej możliwości, warto będzie mieć w telefonie plan taryfowy z dużym limitem dostępnych danych." Moje tlumaczenie: Wiesc gminna niesie, ze jesli chce sie pobierac duzo danych z Sieci, to warto miec wieksze limity transferu zarowno co do predkosci, jak i ilosci.

Dodaj swoją opinię