Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Karkosik zainteresowany GTS CE

Karkosik zainteresowany GTS CE

WitekT 23 Maja 2007 10:22

0 0

Trwają prezentacje dla potencjalnych nabywców GTS Central Europe, do którego należy m.in. polski GTS Energis. Z informacji Gazety Prawnej wynika, że w gronie zainteresowanych przejęciem tej spółki jest firma kontrolowana przez jednego z największych polskich inwestorów giełdowych - Romana Karkosika.

W wyścigu po GTS jest też, zdaniem Gazety Prawnej, spółka zarejestrowana w Holandii Linx Telecommunications, w której udziały ma warszawska firma informatyczna ATM.
Analitycy wstępnie szacują wartość GTS CE na około 400-500 mln euro. Oferty zakupu GTS CE dostały m.in. polskie firmy, w tym KGHM Polska Miedź oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne. KGHM ostatecznie nie odpowiedział na zaproszenia do negocjacji, zaś PSE przez pewien czas były zainteresowane złożeniem oferty, ale - jak wynika z informacji Gazety Prawnej - ostatecznie odstąpiły.

Według czeskiej prasy kupnem GTS CE interesuje się konsorcjum Deutsche Telekom i wywodzący się z Czech fundusz private equity Penta Investments. Prasa spekulowała, że grupę może kupić któryś z dużych zagranicznych operatorów, takich jak British Telecom czy Swisscom.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Darox  2007-05-23 12:12:36  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    A co Ruscy (menatep) sprzedają GTS-a?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-1-73.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet