Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Karkosik zainteresowany GTS CE

Karkosik zainteresowany GTS CE

WitekT 23 Maja 2007 10:22

0 0

Trwają prezentacje dla potencjalnych nabywców GTS Central Europe, do którego należy m.in. polski GTS Energis. Z informacji Gazety Prawnej wynika, że w gronie zainteresowanych przejęciem tej spółki jest firma kontrolowana przez jednego z największych polskich inwestorów giełdowych - Romana Karkosika.

W wyścigu po GTS jest też, zdaniem Gazety Prawnej, spółka zarejestrowana w Holandii Linx Telecommunications, w której udziały ma warszawska firma informatyczna ATM.

Analitycy wstępnie szacują wartość GTS CE na około 400-500 mln euro. Oferty zakupu GTS CE dostały m.in. polskie firmy, w tym KGHM Polska Miedź oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne. KGHM ostatecznie nie odpowiedział na zaproszenia do negocjacji, zaś PSE przez pewien czas były zainteresowane złożeniem oferty, ale - jak wynika z informacji Gazety Prawnej - ostatecznie odstąpiły.

Według czeskiej prasy kupnem GTS CE interesuje się konsorcjum Deutsche Telekom i wywodzący się z Czech fundusz private equity Penta Investments. Prasa spekulowała, że grupę może kupić któryś z dużych zagranicznych operatorów, takich jak British Telecom czy Swisscom.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~Darox  2007-05-23 12:12:36  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    A co Ruscy (menatep) sprzedają GTS-a?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-136-57.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy problemy z Note'ami 7 obniżyły twoje zaufanie do marki Samsung?

[Aktualizacja] Samsung oficjalnie zatrzymuje sprzedaż i wymiany Note'ów 7 ... i kończy produkcję

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet