Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Karkosik o inwestycjach w telekomunikację

Karkosik o inwestycjach w telekomunikację

WitekT 30 Lipca 2007 11:35

0 0

Firmy i przedsiębiorcy osiągający dobre wyniki w swoich biznesach nieustannie poszukują inwestycji, które przyniosłyby odpowiednio wysoki zwrot z kapitału. Jednym z atrakcyjniejszych sektorów jest telekomunikacja - twierdzi cytowany przez Puls Biznesu Roman Karkosik, dla wielu osób giełdowy guru.

Mimo dynamicznego rozwoju tej branży w ostatnich latach w Polsce jest jeszcze w tym obszarze wiele miejsca na nowe inicjatywy, a przyszłe zyski do podziału między inwestorów wciąż są bardzo duże. Obecnie w Polsce jest niecałe 13 mln abonentów telefonów stacjonarnych, abonentów telefonów komórkowych mamy prawie 38 mln. Pokazuje to ogromne możliwości tej branży, również jako narzędzia reklamowego (reklamy mobilne) - mówi Karkosik.

Karkosik dodał, że inwestycje w ten sektor wymagają pokonania dużej bariery wejścia, co ogranicza krąg inwestorów do tych, którzy (przynajmniej w początkowej fazie) będą dysponować dużymi środkami własnymi. Wejście nowych podmiotów na rynek telekomunikacyjny musi być szczegółowo przygotowane i realizowane w kompleksowy sposób. Zdaniem Karkosika, daje to szansę na uzyskanie dobrych wyników finansowych.
Warto dodać, że organizacja działalności operatora, po doświadczeniach z ostatnich dziesięciu lat, może się odbywać na podstawie innego modelu biznesowego niż dotychczas stosowane w Polsce. Nie jest konieczne samodzielne realizowanie wszystkich czynności operacyjnych. Optymalne kształtowanie kosztów, nawet przy niemożliwym do uniknięcia spadku cen usług, pozwoli na uzyskiwanie sporych marż - konkluduje giełdowy inwestor.

Roman Karkosik od dawna przejawia zainteresowanie branżą telekomunikacyjną. Spółka z jego grupy - Centernet - od dawna jest wymieniana pośród chętnych na wolne częstotliwości GSM1800, jako potencjalny kupujący GTS CE. W kwietniu spółki z jego grupy poinformowały o zaawansowanych planach uruchomienia MVNO w Wielkiej Brytanii pod marką Extreme Mobile.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~przemo  2007-07-30 11:57:08  host: 116.93.classcom.pl

  No cóż, niecały miesiąc pozostał do zakończenia składania ofert na częstotliwości GSM1800, zobaczymy czy inni inwestorzy sądzą podobnie jak ten pan.

 • 0

  2. ~  2007-07-30 11:58:28  host: p04-02.opera-mini.net

  Na stronie Tele2 jest już informacja o promocji "za darmo". 15 miesięcy net gratis potem 49 zł przy umowie na 3 lata. Jednak aktywcja kosztuje 98 zł, jak ktoś nie ma modemu to na start trzeba jeszcze wydać 122 zł.

 • 0

  3. ~  2007-07-30 17:50:29  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

  98+22%=119,56:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet