Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KardiaBand - czytnik EKG dla zegarka Apple Watch

KardiaBand - czytnik EKG dla zegarka Apple Watch

msnet 1 Grudnia 2017 13:29

2 0

kardiaband

Firma AliveCor wypuściła akcesorium medyczne, które łączy się z aplikacją na Apple Watchu i wykrywa nieprawidłowy rytm serca oraz migotanie przedsionków.

KardiaBand zatrzaskuje się na pasku zegarka i w ciągu 30 sekund uzyskujemy dzięki niemu odczyt EKG (elektrokardiogram), który możemy na przykład wysłać lekarzowi. Za pomocą sztucznej inteligencji KardiaBand może analizować nasze tętno na podstawie biblioteki danych od chorych i zdrowych osób. Urządzenie to może odegrać ważną rolę w szybkim diagnozowaniu nieprawidłowości w pracy serca, a także informować pracowników służby zdrowia w sytuacjach zagrażających życiu.

Apple może być w stanie powiedzieć "twoje tętno jest wysokie"... Ale co to znaczy? Czy to oznacza, że powinieneś iść do szpitala? A jeśli pójdziesz do szpitala, co tam mają z Tobą zrobić? Każdy lekarz powie: "przyjdź, odczytajmy EKG" - powiedział Vic Gundotra, CEO AliveCor. Nie można zdiagnozować migotania przedsionków bez zgody FDA (Food and Drug Administration, Agencja Żywności i Leków - przyp. red.). To duża, wielka gra.

Apple stworzył własną inicjatywę o nazwie Apple Heart Study i planuje wykorzystać dane o tętnie do dalszych badań.
Komplet z KardiaBand stanowi aplikacja o nazwie Kardia, która oferuje między innymi funkcję SmartRhythm. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję do analizy danych z czujników tętna i czujników aktywności zegarka. Program oceni korelację między częstością akcji serca i aktywnością, a jeśli pojawią się jakieś nieprawidłowości, ostrzeże użytkownika i zaleci wykonanie kolejnego odczytu EKG. Funkcja rozpoznawania mowy pozwala również pacjentom na głośne opisanie swoich objawów i zapisanie tego na zegarku. Aplikacja wygeneruje następnie raport na podstawie zebranych danych, które można wysłać e-mailem do lekarza.

KardiaBand kosztuje w USA 199 dolarów (704 zł) i wymaga subskrypcji usługi firmy AliveCor kosztującej 99 dolarów rocznie.

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety


Zobacz: Apple Watch 3 - nowy sprytny zegarek od producenta iPhone'ów
Zobacz: Apple zarabia na zegarkach więcej niż Rolex

Źródło tekstu: The Verge, wł     
Źródło zdjęć: AliveCor

Dodaj do:

Tagi: alivecor | apple | apple watch 3 | kardiaband

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet