Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kara UKE dla Centertela podtrzymana przez sąd

Kara UKE dla Centertela podtrzymana przez sąd

WitekT 9 Stycznia 2007 10:59

0 0

Centertel został słusznie ukarany przez UKE, bo pobiera wysokie opłaty za zachowanie numeru przy zmianie operatora — uznał wczoraj sąd. Wyrok jest nieprawomocny.

Według Prawa Telekomunikacyjnego, operatorowi wolno pobrać opłatę za przeniesienie numeru, ale nie może ona zniechęcać klienta do skorzystania z takiej usługi. W sieci Orange opłata wynosiła początkowo 122 zł, potem została zmniejszona do 61 zł, ale UKE uznał, na podstawie badań TNS OBOP, że to za dużo, bo powinno wynosić 50 zł. W sierpniu zeszłego roku UKE nałożyło na trzech operatorów komórkowych i Telekomunikację Polską kary finansowe o różnej wysokości - Centertel dostał 200 tys. zł. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Centertel bronił się, że pobierana kwota jest i tak niższa od kosztów operatora, które wynoszą około 100 zł za przeniesiony numer. Przedstawił także własne badanie opinii publicznej, przeprowadzone przez Ipsos. Wynikało z niego, że klienci nie protestują przeciwko pobieranej opłacie. Sąd uznał jednak, że przeprowadzono je na większej grupie i bez abonentów instytucjonalnych. Co do meritum, sąd uznał, że brak skarg klientów na opłaty nie jest żadnym dowodem, bo jeżeli klient będzie chciał się przenieść do innej sieci, to i tak zapłaci, bo zachowanie numeru ma dla niego większą wartość. Ale to nie znaczy, że opłata nie budzi w nim zniechęcenia.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2007-01-09 11:12:25

    srutu tutu, 'klienci nie protestują przeciwko pobieranej opłacie', a co, mają wyjść na ulice zz transparentami? skoro oferta w orange jest du..ata to lubie wolą dopłacić i uciekać z numerem... btw. właśnie jestem po przeniesieniu mojego złotego nr z heyah so simplusa :) przynajmniej odpadnie mi trochę stresu z doładowaniem - inaczej wyłączają numer :)

  • 0

    2.  2007-01-09 11:14:38

    kubik miales jakies problemy? przerwe? itp? ja planuje z orange do ery....

  • 0

    3.  2007-01-09 11:17:29

    kurcze ale literówkami pozypałem ;) 'ludzie' 'do'

  • 0

    4. ~myshaty  2007-01-09 11:20:07  host: c38-120.client.duna.pl

    ja osobiscie poczekam na P4 zobacze co oni zaoferuja

  • 0

    5.  2007-01-09 11:22:10

    Robaas * wszystko trwało 30 minut ;) od 0:00 do 0:30 w piątek :) najpierw zniknął zasięg ery (czas na zmianę sim'a) i po 30 minutach pojawił się zasięg Plus'a. Cała kwota jaką zapłaciłem za kartę sim (12.20 - zwykła abonamentowa z naklejką na kopercie 'MNP - Simplus/Mix Plus') pojawiła się na koncie. Do tego doszły bonusy opisane na stronie (30sms/30min/30sms/5PLN extra itd), więc jak na razie wszystko ok :) nawet do dzisiaj przychodzą opłacone prenumeraty z serwisów omnix'owych (sms i mms) ;)

  • 0

    6. ~  2007-01-09 11:28:13  host: abjl133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *kubik: taka pikieta przed salonem Orange/plus/ery fajnie by wyglądała. Może puscili by to nawet w tiwi, w kategorii "galeria ludzi pozytywnie zakręconych". A wracając do kary - czy Polkomtel nie dostał żadnej kary w tym temacie? Tam chyba też kosztuje to ponad 100 zł, promocyjnie obniżone do 50 czy 60 zł.

  • 0

    7.  2007-01-09 11:35:58

    promocja jest u każdego, ale jest ona bezterminowa, więc jak na razie ok

  • 0

    8. ~mirekb  2007-01-09 14:40:55  host: apn-99-33.gprspla.plusgsm.pl

    skoro np w plusie wyrobienie nowego sima kosztuje(simplus,sami swoi-12.20pln,w mixie 30pln i w abo 61 pln)to oplata za transfer nr z innej sieci powinien racjonalnie kosztowac w granicach 36.60brutto-tyle co w tp utrzymanie linii na neo ;-))

  • 0

    9.  2007-01-09 14:46:04

    albo zawieszenie numeru od 1 marca... :( dla tych co jeszcze nie widza, w TP od 1 marca zawieszenie kosztuje 30 netto 36,60zl brutto...

  • 0

    10.  2007-01-09 14:46:04

    mirekb * już nie wspominaj o usłudzie 'utrzymanie łącza tp' ;)

  • 0

    11.  2007-01-10 15:45:49

    i słusznie.Odkąd orange wdrapał się na miejsce 1 wśród klientów zawyża ceny na czym się da.

Dodaj swoją opinię