Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kara śmierci za korupcję w China Mobile

Kara śmierci za korupcję w China Mobile

LuiN 31 Sierpnia 2011 17:20

0 0

Li Hua, były szef regionalnego oddziału China Mobile, został skazany na karę śmierci w zawieszeniu na dwa lata za przyjęcie ponad 2,5 mln dolarów łapówek. Wyrok śmierci w zawieszeniu usłyszał w zeszłym miesiącu też były wiceprezes China Mobile, Zhang Chunjiang - ten przyjął w sumie 1,5 mln dolarów łapówek.

Jeśli przez 24 miesiące były prezes i dyrektor generalny China Mobile w prowincji Syczuan, Li Hua, nie złamie prawa, to wyrok śmierci może mu zostać zamieniony na dożywocie. Li przyjmował łapówki od lokalnych firm, Zwrócił pieniądze, jednak nie miało to wpływu na wyrok - cytuje za agencją Xinhua PAP.




China Mobile to największy operator telefonii komórkowej na świecie pod względem liczby abonentów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    9.  2011-08-31 17:50:51

    hmmm, skoro mogą mu zamienić na dożywocie po 2 latach, to pewnie go przez te 2 lata i tak potrzymają w celi - no cóż szansa na złamanie prawa przez te 2 lata niewielka, choć z drugiej strony może np. nie zastosować się do regulaminu więzienia - i już mamy złamanie prawa...

  • 0

    10.  2011-08-31 17:54:39

    @6 A co bym mógł powiedzieć? Ten koleś mógł byc uczciwy. Nie moja wina że łamał prawo - a skoro je łamał to mógł się liczyć z konsekwencjami.

  • 0

    11. ~anka  2011-08-31 17:55:06  host: public131628.xdsl.centertel.pl

    u nas do miliona to jest kradzież, a powyżej miliona to niegospodarność

  • 3

    12. ~  2011-08-31 18:37:32  host: 213-241-59-195.ip.netia.com.pl

    Naiwini jestescie. Korupcja w Chinach to norma, likwidacja oponentow w polityce za pomoca argumentu korupcji to jeszcze wieksza norma. W USA szuka sie "terrorystow", w Chinach "skorumpowanych", w ZSRR "przeciwnikow demokracji".

  • 3

    13. ~  2011-08-31 18:37:42  host: ip-89-174-83-118.multimo.pl

    U nas nie takie wały odchodzą. Stadion narodowy miał kosztować 400 mln zł, a teraz jest to najdroższy stadion NA ŚWIECIE. Kasa jaka się przewala pod stołem nawet nam się w głowie nie mieści. A kto za to odpowie? Jak zwykle - nikt.

  • 0

    14. ~  2011-08-31 19:19:23  host: idstelecom.k.omnitec.pl

    Gdyby u nas byly takie kary to nie byloby zadnego biznesmena;)

  • 0

    15. ~  2011-08-31 19:24:16  host: dmb98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jest Panstwo gdzie lapowki sankcjonuje Panstwo i jest to narmalka a potem robi sie raz najakis czas pokazowy proces jak to w komunizmie i skazuje goscia ze niby sie walczy za tokrupcja ktora sie samemu tworzy

  • 0

    16. ~ech  2011-08-31 19:36:59  host: host-89-228-5-234.biznes.mm.pl

    do 13. Kolego po porażce i kompromitacji Euro 2012 znajdą "dowody" na Jarosława Kaczyńskiego

  • -1

    17. ~  2011-08-31 19:52:59  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    "...skazany na karę śmierci w zawieszeniu na dwa lata..." -czyli jak-powieszą go i będzie wisiał na tym sznurku 2 lata?

  • 0

    18. ~Longman  2011-08-31 20:29:51  host: abpd160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Polsce pewnie zostałby biznesmenem roku, o wywiad z którym ubiegały się wszystkie gazety branżowe.

  • 0

    19.  2011-08-31 20:35:07

    13 Narodowy miał kosztować 1,2 miliarda a nie 400 mln:)A będzie kosztował koło 2 miliardów

  • 0

    20. ~mirekb  2011-08-31 21:03:35  host: apn-77-114-149-145.dynamic.gprs.plus.pl

    polecam reporaz "wyprodukowano w chinach" poszukajcie.ja od blisko roku jestem pod wrazeniem

  • 0

    21. ~Słoneczny  2011-08-31 23:40:35  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    Gdyby u nas wprowadzili takie kary, trzeba by zamknąć cały sejm, nfz, zus, banki i na zwykłych przedsiębiorcach kończąc. A może nawet więzienia trzeba by zamknąć.

  • 0

    22.  2011-09-01 09:17:16

    15. - oni go nie ukarali dlatego, że brał, a dlatego, że debil dał się złapać ;-) co to tej "schizy"... Wy sobie wyobrażacie, ze gdzie on może dostać mandat i za co? Nie wiem - może w Chinach mandaty w więzieniu też są możliwe... Rosjanie Chororkowskiego będą trzymać dłużej za to, ze dał innemu więźniowi papierosa... Wiec może w Chinach mandat za takie zachowanie spowoduje "odwieszenie" kary śmierci ;-) Szczerze mówiąc mało mnie obchodzi czy gość czapę dostał czy nie... Nie podoba mi się to co tegotypu kraje robią, ale nie mam na to najmniejszego wpływu, chobym nie wiem co robił, więc bardziej mnie przejmują dzieci z głodu umierające w Afryce - i tam chociaż w miarę możliwości mogęc zrobić cokolwiek pożytecznego - i Wam też bym polecał zamiast o d... Maryni gadać przez telefon, wysać esemesa np. na PAH.

  • 0

    23.  2011-09-01 09:18:40

    A tak w ogóle, to jestem za karą śmierci dla sprawców niektórych przestępstw.

  • 0

    24.  2011-09-01 09:19:51

    Albo jeszcze inny powód jego skazania był - oddał, wiec powinni mu złagodzić... Wydaje się, ze prawdziwym powodem nie było nawet to, ze dał się złapać - powodem było to, że się nie dzielił ;-))

  • 0

    25. ~  2011-09-01 09:43:07  host: ddg196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ty nie wiesz za co siedzi Chodorkowski? Poczytaj sobie komu dał udziały swojej firmy przed aresztowaniem. Nie dziwię, że Putin go "slazał".

  • 0

    26.  2011-09-01 11:16:00

    25. - nie mówię za co siedzi tylko o tym, co wczoraj czy przedwczoraj gdzieś przeczytałem, zę złamał regulamin bo dał papierosa innemu więźniowi i za to posiedzi dłuzej... To za co siedzi mało mnie obchodzi w tym przypadku, chcociaż polityka władz rosji wobec tych co brali i się nie dzielili też budzi moje zastrzeżenia ;-)

  • 0

    27.  2011-09-01 11:19:23

    w poście 24 miałem na myśli tego obrotnego Chińczyka oczywście ;-)

  • 0

    28. ~maxandy  2011-09-02 19:53:32  host: 89-73-70-91.dynamic.chello.pl

    Gdyby u nas były takie kary, to by ostały się tylko ryby w rzekach. Te ze stawów szybko by się nauczyły, że aby wypłynąć na szerokie wody to trzeba brać...

Dodaj swoją opinię