Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kara dla Polkomtela za utrudnianie przeprowadzenia kontroli?

Kara dla Polkomtela za utrudnianie przeprowadzenia kontroli?

Ringu 8 Marca 2011 11:18

0 0

Według nieoficjalnych informacji UOKiK nałożył na Polkomtel karę kilkudziesięciu milionów euro za utrudnianie przeprowadzenia kontroli w siedzibie spółki. PTC w listopadzie została ukarana w analogicznej sprawie kwotą 123 milionów zł.

UOKiK nie chce się jeszcze wypowiadać na ten temat, ponieważ operator nie otrzymał jeszcze zawiadomienia w tej sprawie.

PTC, operator sieci Era, w listopadzie został ukarany grzywną 30 mln euro za utrudnianie pracy urzędnikom UOKiK, którzy mieli dokonać kontroli w siedzibie firmy. Według nieoficjalnych informacji zanim zostali wpuszczeni do środka, musieli znacznie dłuższy czas oczekiwać na recepcji. Więcej na ten temat można przeczytać w tej wiadomości.




Mówi się, że kiedy pracownicy UOKiK chcieli skontrolować Polkomtel, musieli czekać jeszcze dłużej niż wtedy, kiedy przyjechali na kontrolę do Ery, dlatego najprawdopodobniej kara nałożona na Plusa będzie wyższa niż 30 mln euro.

Kara nałożona na Polkomtel może negatywnie wpłynąć na wycenę spółki, która obecnie jest wystawiana na sprzedaż (o czym pisaliśmy więcej w tej wiadomości).

Sprostowanie
Redakcja TELEPOLIS.PL przeprasza za wprowadzenie w błąd we wcześniejszej wiadomości, w której pisaliśmy o ukaraniu Polkomtela za czyn nieuczciwej konkurencji. Kara dotyczy utrudniania przeprowadzenia kontroli przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który podejrzewał spółkę o zmowę z innymi operatorami związaną z rynkiem telewizji mobilnej.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • -1

    10. ~  2011-03-08 11:54:54  host: z26-14.opera-mini.net

    ps czy w swiecie telekomunikacji przyznaniue ze newsa zdobylo sie od uzytkownika jest hanba??? Bo z twojej wypowiedzi ringu wnioskuje ze tak

  • -1

    11. ~Dematerializator  2011-03-08 11:55:01  host: hsa122.internetdsl.tpnet.pl

    `6-loterii sms w Erze nie ma juz ponad miesiac wiec nie wprowadzaj ludzi w blad

  • 1

    12.  2011-03-08 12:04:17

    @9 - Twoja postawa jest jak najbardziej godna pochwały, dziękuję Ci bardzo za zaangażowanie w rozwój naszego serwisu. Jeżeli znajdziesz coś ciekawego, o czym warto napisać - proszę, wyślij krótką informację na nasz adres e-mailowy. Komentarz można zawsze przeoczyć. Informacja o karze na Polkomtel pojawiła się ok. 2 w nocy, ja ją przeczytałem ok. 9 rano.

  • -1

    14. ~  2011-03-08 12:10:37  host: z26-14.opera-mini.net

    btw jakim cudem informacja pojawila o 2 w nocy to czemu pisze zrodlo rzeczpospolita?

  • 0

    16. ~  2011-03-08 12:49:03  host: 91-220-205-202.ittmedia.pl

    jeden wielki bajzel ...

  • 1

    17. ~  2011-03-08 12:54:57  host: 77-254-69-104.adsl.inetia.pl

    Jak nie mają czego ukrywać, to było na recepcji zostawić cynk - tych klientów obsługujemy w pierwszej kolejności :-). Ciekawe, czy to faktycznie wina zmowy, czy raczej problemy z dostaniem się do ważniaków :-).

  • -1

    19. ~  2011-03-08 13:01:39  host: z23-05.opera-mini.net

    TYTUL JEST WPROWADZAJCY W BLAD! Powinno byc "Kara dla Polkomtel za utrudnianie kontroli" a nie za znowe. Chyba ze Telepolis ma jakies inne, jeszcze tajne przecieki z biura UOKiK

  • 0

    20. ~Ronny  2011-03-08 14:07:46  host: w3cache.dialog.net.pl

    @20 Masz racje! Aktywnie śledze informacje na Telepolis ale o nowej SIMDACIE z dodatkowymi gigabajtami nie czytałem bo jej nie było. Mam nadzieje, że redaktorzy z Telepolis są fair wobec wszystkich operatorów. Wracając do news-a jak UOKiK zbada i prawnie udowodni, że takie czyny miały miejsce to kara jak najbardziej zasadna.

  • -2

    21. ~  2011-03-08 15:13:05  host: z03-06.opera-mini.net

    ZNOWU BLAD! Przeciez PTC zostala w listopadzie ukarana w analogicznej sprawie kara 30 a nie 123 mln zl! Czy wy w ogole czytacie swoje newsy przed publikacja?

  • 2

    22.  2011-03-08 15:28:19

    @21 - zwróć uwagę na walutę.

  • 0

    23. ~  2011-03-08 16:45:42  host: p20-09.opera-mini.net

    Za stawkę do play powinni im walnąć taką kare. Nie rozumiem o co tu chodzi, jaka zmowa z tv. Po mojemu to te urzędy powinny się od nich odpi**lić w tym temacie. Kara za utrudnianie pracy inspektorom zdecydowanie za wysoka.

  • 1

    24. ~  2011-03-08 17:27:38  host: 77-254-69-104.adsl.inetia.pl

    @23 - przejdź do Play, jak ci Plus nie pasuje. "Problem" rozwiązany. Jak jesteś terminowo uwiązany, cóż, zgodziłeś się na pewne warunki.

  • 1

    25. ~  2011-03-08 17:39:50  host: t19-12.opera-mini.net

    24 myślisz że jestem takim egoistą jak ty? Ja mam tanio do play, co nie znaczy że mi się podoba co tamci robią.

  • -1

    26. ~  2011-03-08 17:42:19  host: z26-09.opera-mini.net

    kara za utrudnienie pracy? To jakies chore jest. Nie mozna na sile zmuszac zeby kupowali usluge tv. Plejowi taka ka sie nalezy za jesienna fieste. Plus to mocna marka i da sobie rade

  • 0

    27. ~efsdg  2011-03-08 17:44:01  host: user-109-243-76-99.play-internet.pl

    Budżet w potrzebie ;)

  • 1

    28. ~M.  2011-03-08 17:56:54  host: 77-236-5-213.home.aster.pl

    Jakie nieoficjalne informacje? Czy Szanowny Pan Redaktor raczy zaglądnąć na stronę UOKiK i sciągnąć wersję jawną postanowienia o karze dla PTC? Tam jest opisana cała historia wydarzeń na recepcji PTC

  • 1

    29. ~aszxzas  2011-03-08 18:32:05  host: etth-195-211-10-39.telesim.com.pl

    123> raz ,dwa,trzy -bulisz ty

  • 1

    30. ~  2011-03-08 19:17:47  host: 146.etlink.pl

    @28 dziennikarstwo w dobie web 2.0 nie wymaga sprawdzania w zrodlach ani ich poszukowania

  • 0

    31. ~zorro  2011-03-08 19:46:46  host: 188.137.80.188

    Ciekawe jakie wałki muszą robić operatorzy, że opłaca się im zapłacić 100 baniek kary...

  • 0

    32. ~Maciek  2011-03-08 20:09:30  host: ip-94-42-2-67.multimo.pl

    A podobno urzędnicze pensje są niskie. A tu proszę, wychodzi jakieś 2 miliony za minutę czekania. Swoją drogą szkoda, że nie ma kar na odwrót, kiedy to ja muszę czekać az urzednik raczy zająć się moją sprawą ;-)

Dodaj swoją opinię