Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kaprysów Apple'a ciąg dalszy

Kaprysów Apple'a ciąg dalszy

LuiN 31 Października 2008 11:25

0 0

apple iphone 3g Opera przygotowała w pełni funkcjonującą wersję przeglądarki Opera Mini dla telefonów i wybranych iPod-ów Apple'a. Opera Mini tradycyjnie miała być oferowana bezpłatnie... No właśnie, "miała" - Apple nie zgodził się na umieszczenie aplikacji w App Store.

Mobilne Safari na iPhone'ach jest bardzo szybką, niesamowicie ergonomiczną i bardzo zaawansowaną przeglądarką internetową. Obsługuje pracę na do 8 stronach WWW jednocześnie, otwiera pliki Worda, Excela czy PDF-y, połączona jest z odtwarzaczem filmów z serwisu YouTube. Nie kompresuje ona jednak treści tak jak Opera Mini, więc dla osób bez odpowiedniego planu taryfowego może okazać się dość kosztowna.

Opera Mini jest jedną z najpopularniejszych na świecie mobilnych przeglądarek. Korzystają z niej zarówno użytkownicy najprostszych telefonów, jak i zaawansowanych smartfonów. Nie zobaczą jej jednak użytkownicy telefonów Apple iPhone - premiera gotowego produktu Opery została zablokowana przez Apple.




Jeśli przeglądarka zostanie mimo wszystko udostępniona - poza App Store - to będzie to wielki cios dla Apple. Opera Mini z pewnością drastycznie zwiększy odsetek użytkowników iPhone'ów, którzy korzystają z odblokowanych telefonów. Co ciekawe, Apple nie mówi nie przeglądarce Mobile Firefox - tylko pytanie, kiedy można spodziewać się jej finalnej wersji? Może w okolicy premiery "iPhone'a 4G"?

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 3G w katalogu.

Źródło tekstu: unwirerview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2008-10-31 12:57:17

    Kurde , jest kosztowne... Moja zona przekroczyla pakiet 500mega na "Japku" i skasowalo ja na ok. 40zl. Nie chodzi o to , ze 40zl to majatek , tylko po prostu wydatek absolutnie nieproporcjonalny do uzycia , czyli ok. 40 megabajtow:-/ Jakkolwiek korzysci plynace z implementacji Flasha sa dyskusyjne (ja nie znam zadnej korzysci jaka z tego wyplywa w mojej Nokii) , o tyle brak Opery Mini to wielka strata , tak jak pisze przedmowcy , mogloby to sie przyczynic do wiekszej popularnosci iPhona. Ale jak to sie mawia "nie ma musu" , jest wybor telefonow.

  • 0

    7.  2008-10-31 13:00:46

    Yyyyy , zaraz , zaraz , jak to Mini na Jablko skoro on nie ma Java2me???

  • 0

    8.  2008-10-31 13:12:28

    Ten tekst to sciemka , moze chodzi o Opere Mobile dzialajaca na Leopardzie? Co specjalnego musialaby przygotowac Opera , skoro dzieki uniwersalnosci Javy(2me) da sie ja uruchomic praktycznie na kazdym telefonie gdzie jest zaimplementowana. Jesli juz Apple MUSIALBY dodac Jave i stworzyc mozliwosc specjalnej obslugi jak to podawali czytelnicy przy newsie o 5800 , dajac za przyklad Viewty. Moze na Jave Apple nie ma ochoty , promujac Objective C bodajze.

  • 0

    9.  2008-10-31 13:29:47

    Ostatnia koncepcja jest taka , ze jet to po prostu wersja Mini napisana w jablkowym C , i wtedy wszystko sie sklada w calosc. Czyli aplikacja bedzie dostepna droga nieoficjalna na pewno. Co do "wylacznika" , ma go i Jablko i androidowy G1 , ja bym sie tej "ostatniej linii obrony" nie pozbywal na wlasne zyczenie , licho nie spi , a skoro uznali , ze cos takiego jest niezbedne , znaczy , ze ryzyko ataku przy uzyciu nieoficjalnej aplikacji jest bardzo duze.

  • 0

    10. ~kwistas  2008-10-31 19:22:43  host: w3cache.wignet.pl

    Apple zaczyna się robić firmą niczym Microsoft czyli tylko kasa i jeszcze raz kasa.

  • 0

    11.  2008-10-31 19:24:46

    u mnie kill switch jest wyłączone, mam nadzieje że niedługo opera trafi do cydii

  • 0

    12. ~  2008-10-31 20:33:12  host: public-gprs70447.centertel.pl

    #6 trzeba było wybrać ofertę Orange - tam po przekroczeniu pakietu się nie dopłaca... spada tylko prędkość, ale za to bez-extra-kosztowo

  • 0

    13.  2008-10-31 21:20:57

    Wolne zarty. Predkosc internetu Orange nie spada... No wierze , dziala on u mnie tak zle , ze pewnie nie zauwazylbym spadku z 9KB/s na edge do predkosci gprs... Druga sprawa - NIGDY nie podpisze umowy z Orange , znam te siec od podszewki , za dlugo bylem ich klientem i juz tego bledu nigdy z abonamentem nie popelnie. Uprzedzajac ewentualne pytanie - zenujaca obsluga klienta (reklamacji) , traktowanie klienta z gory z pozycji sily z rownie zenujacymi wymowkami , nic nie dzialalo jak trzeba , notoryczne bledy billingowe. Drugi raz jakosci tej sieci sprawdzac nie zamierzam.

  • 0

    14.  2008-11-01 00:32:07

    @issa: nie pisz za stronniczo. Ja mam tam pare SIMow i narzekam ani na obsluge firmowa, ani nawet (z paroma wyjatkami) na indywidualna. Owszem, w przypadku indywidualnych sa czestsze bledy, ale koniec koncow wszelkie reklamacje byly rozpatrzone pozytywnie dajac nam w efekcie tak naprawde znacznie wiecej korzysci, niz by to wynikalo z podstawowej umowy. Od podszewki nie znaja tej sieci nawet niektorzy starsi specjalisci tam pracujacy, co dopiero klient ;) Kolejna sprawa - to, ze w niektorych rejonach moze byc taka predkosc, nie znaczy, ze jest taka wszedzie - podobnie mozna pisac o Erze, Plusie czy Playu w konkretnych miejscach kraju. I takze nie uogolniam piszac, ze "nic nie dziala jak trzeba", albo z drugiej strony, ze "wszystko dziala idealnie" (jedno i drugie to jest dla mnie totalitaryzm) - zawsze moze pojawic sie odstepstwo od normy, tymbardziej, ze akurat w moim odczuciu ta jest bardzo wysoka. Ale rozumiem, ze ktos mial inne odczucia, trafil na innych pracownikow, mieszka w innym regionie, gdzie inaczej jest rozwinieta siec, mial inne doswiadczenia i nie chce nawet rozwazac powrotu. Acz powiem takze - tylko krowa nie zmienia zdania (bez obrazy ; ale takze z calym szacunkiem do krow, bo to przemile zwierzaki :)

  • 0

    15.  2008-11-01 00:33:54

    Mialo byc w pierwszym zdaniu oczywiscie "[...] nie narzekam ani [...]".

  • 0

    16.  2008-11-01 09:54:28

    ***PLANET - nie ma sensu specjalnie polemizowac , oczywiscie , ze chodzilo mi o moje doswiadczenia. Znam Orange czy raczej Idee jako klient wlasnie od podszewki , siedzialem tam dlugo , o wiele za dlugo , a to czy tam dobrze placa , albo sie do siebie grzecznie odnosza w pracy mnie nie interesuje. Poza cenami ktorymi zawsze niezle walczyli , ogolnie pojeta jakosc tej sieci , do ktorej dorzuce tez notoryczna niemoznosc dodzwonienia sie gdziekolwiek wieczorem , pozostawia wiele do zyczenia. Co mi po swietnie dzialajacym internecie Orange kilkaset kilometrow odemnie? Wiesz , ze jestem piewca Orange GO i zawsze staram sie byc maksymalnie obiektywny w swoich ocenach , czy jesli ktos zasluzy na pochwale czy wrecz przeciwnie. A co do nigdy - zamieniam to na niezmiernie malo prawdopodobne. Juz kiedys pisalem - socjalizm (Orange) tak , wypaczenia (abonament w Orange) nie:-)

  • 0

    17.  2008-11-01 10:49:58

    Tak, te problemy wystepuja czasami (ale bynajmniej nie co wieczor czy tez pare dni, raczej rzadziej, ostatnio moze raz na tydzien circa), ale zauwazylem, ze rowniez w Plusie dzieje sie dokladnie to samo, wiec Orange nie jest odosobniony :) CholEry nie doswiadczylem i nie zamierzam ^^ W Playu na razie za malo dzwonie, ale sadze, ze u nich pojemnosc nadajnikow JESZCZE starcza swodobnie na uslugi glosowe, zobacze niedlugo jak z danymi ;) A na temat Orange tez moglbym troche napisac, siedze u nich jeszcze dlugo przez migracja z Idei, zreszta z mala przerwa (zwiazana z kradzieza ;P) uzywam ich tak naprawde od poczatku istnienia GSM1800 w Warszawie, czyli juz troszeczke ;) Takze mysle, ze tez swoje wiem ;)

  • 0

    18. ~Michał G.  2008-11-01 11:21:00  host: aasa104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nawet jeżeli powstanie ostateczna wersja Firefox na komórki to i tak nie pobije on popularności opery mini ponieważ nie ma jego wersji na telefony obsługujące javę. A nikt specjalnie nie będzie kupował nowego telefonu, żeby skorzystać z tego programu.

  • 0

    19.  2008-11-01 11:48:32

    Pozostaje tylko współczuć użytkownikom japka, że im życie się utrudnia :)

  • 0

    20. ~kwistas  2008-11-01 15:30:23  host: w3cache.wignet.pl

    Ja w Idei (czy wcześniej w sieci Centertel) jestem. Jeszcze pamiętam jak pierwszy przekaźnik stawiali na politechnice. Tyle lat i zawsze sieć służy mi dobrze teraz to za dużo dzieciarni się dorwało do telefonów zamulają sieć, ale jak od paru miesięcy postawili dodatkowe przekaźniki GSM 900 i UMTS 2100 sieć już chodzi wyśmienicie.

  • 0

    21. ~jakub  2008-11-01 18:48:03  host: adct24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Akurat porównywanie prawdziwej przeglądarki i Opery Mini (nie Mobile) to co najmniej pomyłka. Opera Mini jako program do przeglądania www jest może ok, ale jeśli ktoś potzrebuje w telefonie możliwości łączenia się z serwisami jak banki, konta w domach maklerskich etc. to O Mini odpada z założenia.

  • 0

    22. ~xxx  2008-11-02 15:30:12  host: 77-253-91-232.adsl.inetia.pl

    Nawet jak znajdą sposób żeby zainstalować operę mini na iphone to wyłączy ją wam Apple xD. Czytaj ikill

  • 0

    23. ~empireus  2008-11-02 16:27:20  host: apn-77-115-48-222.gprs.plus.pl

    PLANET*** potwierdzam slowa issa - reklamacje w Orange sa skazane na porazke. Podobnie jak issa, mialem 9 numerow w biznesowce, rachunki srednie po 2,5tys zl (rok 2003-2004), a jak wykrylem razace pomylki w billingu, to Orange rozpatrywalo mi to przez 3 mies, az w koncu oswiadczyli, ze to ja im jeszcze winien jestem jakas tam kwote i ze nie ma odwolania od ich decyzji. Pomylki byly na tyle widoczne, ze nawet w dziale techn. stwierdzili blad oprogramowania, czego dzial reklamacji i tak nie chcial uwzglednic. Jesli chodzi o sama siec Orange, to poza tym incydentem uwazam ich za najlepsza siec pod wzgledem jakosci uslug,jak i dobrych ofert biznesowych, aczkolwiek ja juz tam nie moge wrocic, ze wzgledu na zerwanie umowy... Nie zgodze sie natomiast z issa, ze net w orange jest zly - mam iPlusa i to jest dopiero nedza z bieda - na EDGE Plusa nawet gg nie chce dzialac... Cale szczescie, ze czasami wskakuje w ich HSPA, aczkolwiek maja tylko jeden nadajnik hen hen daleeekooo, a Orange ma dwa, podobnie Era i Play - po dwa....

  • 0

    24. ~empireus  2008-11-02 16:29:40  host: apn-77-115-48-222.gprs.plus.pl

    Dodam tak juz na luzie i dla politowania i posmiania sie, ze moja reklamacje Dzial reklamacji w owczesnej jeszcze Idei rozpatrywal wg. regulaminu Meritum :D ktory to regulamin potrafil sie zmienic chyba ze 3-5x od czasow Meritum ;)

  • 0

    25.  2008-11-03 15:51:16

    empireus - no coz, mam odmienne doswiadczenia. Na szczescie :P, bo pewnie po takich jazdach tez bym juz sie na siec wypial. Rachunki co prawda (po znizkach abo) ponad 5x mniejsze, niz Twoje, SIMow tez jakby 3krotnie mniej, ale billingi sprawdzamy. Tak dla pewnosci, co jakis czas. I wszystko sie zgadza, zarowno w uslugach glosowych, transmisyjnych jak i innych... oby tak dalej :P Tak swoja droga, ciekawe, kiedy wreszcie beda szczegoly tych nowych biznesowek. Skoro nic nie wycieklo, to moze szykuje sie cos wiekszego ? Pozyjemy, zobaczymy.

Dodaj swoją opinię