Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kandydaci na nowych wiceprezesów URTiP

Kandydaci na nowych wiceprezesów URTiP

WitekT 6 Grudnia 2005 16:07

0 0

Decyzją Ministra Transportu i Budownictwa zostali odwołani dotychczasowi dwaj zastępcy Prezesa URTiP - Krzysztof Kwiecień, odpowiedzialny za rynek telekomunikacyjny (29. listopada) oraz Emil Płodzień, nadzorujący rynek pocztowy (1. grudnia).

Aby nie dopuścić do paraliżu pracy Urzędu, Prezes Witold Graboś przedłożył 6. grudnia Ministrowi Transportu i Budownictwa dwie kandydatury na wakaty po wymienionych zastępcach. Są to: Janusz Piechociński – kandydat na Zastępcę Prezesa ds. rynku telekomunikacyjnego i Stanisław Popiołek – kandydat na Zastępcę Prezesa ds. rynku usług pocztowych.

Janusz Piechociński jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Wydział Elektroniki oraz SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa), Wydział Ekonomiki Handlu i Usług. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Poseł na Sejm I, II i IV kadencji. W latach 2001-2005 był przewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury. Obecnie jest zatrudniony jako doradca Prezesa URTiP.
Stanisław Popiołek pracuje w łączności od 1961 r. Pełnił funkcje zastępcy dyrektora generalnego przedsiębiorstwa Polska Poczta Telegraf i Telefon, dyrektora generalnego w Ministerstwie Łączności, podsekretarza stanu w Ministerstwie Łączności. Ekspert ONZ ds. telekomunikacji i poczty. Uczestnik kongresów Światowego Związku Pocztowego UPU oraz posiedzeń Rady Światowego Związku Pocztowego. W latach 1998-2000 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Radia SA. Od 18. kwietnia 2002 r. jest doradcą Prezesa URTiP, a od 4. października 2002 r. jest Przewodniczącym Rady Usług Pocztowych.

W opinii Prezesa Witolda Grabosia obu kandydatów wyróżnia profesjonalizm najwyższej jakości, a także właściwe cechy osobowe i wyjątkowe doświadczenie zawodowe. Obaj kandydaci są obecnie pracownikami Urzędu. Ich powołanie na stanowiska zastępców Prezesa URTiP pozwoli na płynne przejęcie nowych funkcji, a także na pewne oszczędności etatowe i finansowe, co wpisuje się w koncepcję taniego państwa.

Zgodnie z art. 190 ust. 8 ustawy Prawo Telekomunikacyjne minister właściwy do spraw łączności (obecnie jest to Minister Transportu i Budownictwa), na wniosek Prezesa URTiP, powołuje zastępców Prezesa URTiP do spraw telekomunikacyjnych i pocztowych.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-12-06 21:22:43

    ja sie zglaszam moje warunki to 1200pln na renke i laptop bo bede pracowac zdalnie :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet