Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kanada kończy z simlockami

Kanada kończy z simlockami

orson_dzi 16 Czerwca 2017 13:53

6 0

phone locked

Kanada chce ułatwić życie osobom korzystających z telefonów komórkowych. Zakaz blokowania telefonów ma związek z lokalnymi cenami usług.

Od 1 grudnia kanadyjscy operatorzy nie mogą sprzedawać zablokowanych telefonów. Zdjęcie simlocka po tej dacie ma być całkowicie bezpłatne. Zmianę uchwalił kanadyjski regulator rynku (CRTC), motywując ją wysokimi cenami usług.




Ceny w Kanadzie są naprawdę wysokie. Abonament, w którym użytkownik ma do wykorzystania kosmiczne 150 minut kosztuje średnio aż 41,08 dolarów, podczas gdy w Niemczech jest to średni wydatek 17,15 dolarów. W Polsce? Magicy od łączenie promocji w ofertach na kartę mają pełny no limit z pakietem danych, ale nie za 17 dolarów, a za 17 zł.

Zdjęcie simlocka w Kanadzie to obecnie wydatek rzędu minimum 50 dolarów. Operatorzy rocznie zarabiali w ten sposób nawet 28,5 mln dolarów.

Źródło tekstu: CBC; wł     

Dodaj do:

Tagi: kanada | simlock

w sumie: 29
  • 0

    10. ~  2017-06-16 15:30:22  host: 89-79-228-79.dynamic.chello.pl

    @6 Poważnie piszesz? Myślałem, że tylko Orange jest takie mądre....

  • 0

    11.  2017-06-16 15:43:01

    U nas chyba tylko Orange sprzedaje telefony z blokadą

  • 0

    12. ~Abonent  2017-06-16 15:52:16  host: apn-31-0-68-127.dynamic.gprs.plus.pl

    Porównanie do tak odległego kraju jest trudne. Jednak dla równowagi dodać trzeba, że zazwyczaj te limity w Kanadzie dotyczą też połączeń do USA. 4 lata temu była u mnie rodzina ,która od 20 lat mieszka w Kanadzie. Ciotka rozpoczęła w Polsce maraton po sklepach. Wtedy najniższa płaca kanadyjska dolarach była równa polskiej w złotówkach. Zaczęła więc porównywać jeden do jednego ceny w naszych sklepach. Wniosek był jeden, że w Polsce jest potwornie drogo w stosunku do zarobków i dotyczy to podstawowych dóbr konsumpcyjnych takich jak żywność chemia i odzież. W Kanadzie niemal wszyscy mają telefony stacjonarne, a u nas? Po prostu inny kraj i inny świat.

  • 0

    13. ~Piotrmak  2017-06-16 15:52:51  host: apn-37-248-165-203.dynamic.gprs.plus.pl

    Marcin.503 : To dużo czy mało???

  • 0

    14. ~.rara  2017-06-16 16:00:29  host: 186-107-153-77.baf.movistar.cl

    czemu ludzie zawsze radośnie przeliczają ceny bez brania pod uwagę zarobków i od razu bulwers, że drogo... nie trzeba jechać do Kanady - zobaczcie sobie ceny w Szwajcarii i też wam szczęka opadnie... no ale tam minimalna krajowa to prawie 5tys franków (a i tak 95% ludzi zarabia więcej)... ale zawsze można się dowartościować bez sensu że u nas 'tanio' a u innych 'drogo' ;-)

  • 1

    15. ~Orany  2017-06-16 16:54:19  host: 212.180.203.6

    @14 Co kogo obchodzą zarobki? Koszt prowadzenia biznesu telco w Kanadzie jest podobny jak w PL, stąd bulwers, że tak drogo.

  • 0

    16. ~Marcin.503  2017-06-16 17:13:58  host: public-gprs185704.centertel.pl

    @13 Piotrmak. Dużo, ja w wtedy miałem ok80zł za dniówkę (ok8-10godz)

  • 1

    17. ~.rara  2017-06-16 17:36:08  host: 186-107-153-77.baf.movistar.cl

    @15 jest podobny? może jakieś konkrety poza pustym stwierdzeniem?

  • 0

    18. ~  2017-06-16 19:02:35  host: public-gprs414223.centertel.pl

    @11, Orange już nie sprzedaje telefonów z simlockiem od co najmniej początku 2016r.

  • 1

    19.  2017-06-16 19:10:11

    @17 Sprzęt i systemy kosztują ich tyle samo, albo i mniej biorąc pod uwagę zniżki jakie dostają za wolumen. Koszt rezerwacji pasma w przeliczenia na użytkownika też jest niższy, w szczególności porównując to do (nie)sławnego LTE800 w Polsce. Otoczenie polityczne o wiele bardziej stabilne, co też obniża koszty prowadzenia biznesu. Utrzymanie systemów to w większości i tak Indie. Mam wymieniać dalej? Jedyne co jest droższe to człowiek, który musi pracować z Kanady, ale tego, biorąc pod uwagę automatyzację i outsourcing czego się da do "low cost countries", jest tak na prawdę niewiele.

  • 0

    20. ~Tomcio  2017-06-16 19:28:07  host: 178.43.98.166.ipv4.supernova.orange.pl

    Niedawno opchnąłem dwie lumie 735 z orange z początku 2015 roku. Sprzedając pisałem, że mają simlock - tak pisało w umowie, a ja nawet nie sprawdziłem. Okazało się, że na obu simlocka nie było. Kupiłem przez orange w 2016 samsunga a5 i s7. A misiąc temu a5 2017 i huawei p10. Wszystkie bez simlocka. Wbrew temu co piszecie z simlockami w oranange wygląda, że jest to loteria, albo jednak simlocków nie ma.

  • 0

    21. ~Partyzant  2017-06-16 21:53:52  host: apn-95-40-86-104.dynamic.gprs.plus.pl

    Czyli Polska to tak nie do końca trzeci świat....

  • 0

    22.  2017-06-16 21:55:17

    @21 - Za oceanem ogólnie jest sporo technologicznych archaizmów. W ostatnich wyborach prezydenckich tematem przez moment był fakt, że internet w Rumunii jest o niebo szybszy od tego w USA ;)

  • 0

    23. ~Orany  2017-06-16 22:04:00  host: 212.180.203.6

    @22 Za oceanem nie wierzą, ze w Polsce 60 Mb/s jest w cenie pizzy.

  • 0

    24. ~  2017-06-16 22:57:06  host: public-gprs682453.centertel.pl

    Ad 19 porównaj sobie powierzchnię Kanady i ilość ludzi zobaczysz jaka wychodzi różnica. Te koszty nie są porownywalne

  • 0

    25.  2017-06-16 23:29:35

    @2
    "u nas magicy od promocji płaca nawet 6,25 lub 10,66."
    gdzie :f

  • 0

    26.  2017-06-16 23:38:20

    @15 Porównaj sobie topografię, ludność i powierzchnię Kanady oraz Polski ;)

  • 0

    27. ~lookaty  2017-06-18 12:11:53  host: public-gprs383011.centertel.pl

    Od 2011 w Orange nie spotkałem się z simlockiem. Nokia n8, HTC desire, Lumia 735

  • 0

    28. ~Marcin.503  2017-06-18 12:19:52  host: 77-255-192-28.adsl.inetia.pl

    @27. W 2012r. Kupiłem htc cha cha i nokie 302 w Orange nokie nie ma simlocka, a htc ma, w dodatku kiedyś chciałem ściągnąć blokadę to salonie Orange 77zł taka usługa, a komisach podobna cena. Także jak się trafi...

  • 0

    29. ~  2017-06-18 17:06:09  host: host-176-221-122-172.dynamic.mm.pl

    Świetna wiadomość. Najdalej z Polski jeździłem do Norwegii i Anglii, ale to było ponad 10 lat temu. Dziś za stary jestem na podróże za chlebem, ale informacja o tym co dzieje się w Kanadzie jest bezcenna. Aha, to jest ta kraina zaje*bana przez żabojadów od indian, tak?

Dodaj swoją opinię