Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kalkulacja kosztów usług TP zgodna z prawem

Kalkulacja kosztów usług TP zgodna z prawem

sirmark 23 Sierpnia 2007 17:16

0 0

Audyt zlecony przez UKE potwierdził prawidłowość i zgodność z prawem sprawozdania z rachunkowości regulacyjnej Telekomunikacji Polskiej za rok 2006 oraz kalkulacji kosztów usług TP na 2007 - napisała firma w komunikacie.

TP zgodnie z przepisami prawa telekomunikacyjnego poddała audytowi:
Sprawozdanie z prowadzenia rachunkowości regulacyjnej za rok zakończony dnia 31 grudnia 2006,
Wyniki kalkulacji kosztów świadczenia dostępu telekomunikacyjnego w zakresie połączenia sieci na rok 2007
Wyniki kalkulacji kosztów usług powszechnych i usług dzierżawy łączy telekomunikacyjnych wydzierżawianych użytkownikom końcowym na rok 2007.




Audyt przeprowadził powołany przez Prezesa UKE biegły rewident Ernst &Young Audit, który wydał opinię bez zastrzeżeń stwierdzającą, że sprawozdanie i wyniki kalkulacji kosztów zostały sporządzone zgodnie z prawem i zatwierdzonymi przez Prezesa UKE: Instrukcją rachunkowości regulacyjnej, Opisami kalkulacji kosztów i opisem przeszacowania środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.

23 sierpnia TP przekazała do UKE audytowane sprawozdanie i wyniki kalkulacji kosztów wraz z opinią z badania i raportem biegłego rewidenta.

Źródło tekstu: TP     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~ukenamuniu  2007-08-23 23:03:23  host: nat-go2.aster.pl

    Coś w TP jest zgodne z prawem (telekomunikacyjnym)? UKE powinien zrezygnować z takiego biegłego rewidenta, bo opinia nie jest zgodna ze "słusznie wytkniętą linią".

  • 0

    2. ~nigger  2007-08-23 23:26:06  host: 217.153.171.130

    No no. Pani prezes odniesie sie "w najblizszym czasie". To znaczy ze ze zgodnego z prawem i rozporzedzaniami UKE modelu kosztowego wynika koniecznosc podwyzek stawek hurtowych? Ale bedzie smiesznie. Choc znajac stosunek Anny Strezynskiej do prawa to zaraz okaze sie ze mimo prawidlowej rachunkowosci i tak UKE bedzie opieralo sie na wlasnym widzimisie w ustalaniu stawek.

  • 0

    3.  2007-08-23 23:47:25

    Oj tylko żeby z tego coś się złego nie wykluło. Ale najlepiej zbadać strukturę własności Ernst &Young Audit (przy okazji po & przydałaby się spacja) czy aby franca lub oranżada coś nie miesza. Aibo poczekajcie może TP... po prostu... przestała... KŁAMAĆ! hm. coś mi tu śmierdzi :-)

  • 0

    4. ~matti  2007-08-24 10:20:39  host: dri128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3 - buhahaha... uklad jednym slowem... Takie teorie przekraczaja granice absurdu

  • 0

    5. ~niger  2007-08-24 11:16:53  host: 212.160.172.70

    hainasz: zdziwisz sie. To Pani Strezynska wybiera audytora i ten sam E&A w zeszlym roku w skandaliczny sposob ostatniego dnia audytu zmienil poglady i odrzucil model kosztowy TP. Tak wiec jezeli teraz zatwierdzili to po prostu juz nie mogli sie do nieczego przyczepic. Szykujcie sie na podwyzki.

  • 0

    6.  2007-08-24 12:02:00

    niger: skandaliczny powiadasz. Złożyliście na to skargę do izby biegłych rewidentów? jaka była jej odpowiedź? :))))

  • 0

    7. ~  2007-08-24 19:09:03  host: chello087207040131.chello.pl

    @niger. To powiem Ci jak było, jak jesteś taki mądrala. Widocznie w zeszłym roku audytor czekał do ostatniego dnia na ruch TP (domyśl się jaki) i się nie doczekał. W tym roku tepsa była mądrzejsza o to przykre doświadczenie i być może była miła dla audytora. Jeżeli dla Ciebie ubiegłoroczna decyzja była skandaliczna , to ja mam takie samo prawo mieć wątpliwości do tegorocznej. Pieniądz rządzi światem przecież.

  • 0

    8. ~nigger  2007-08-25 11:03:34  host: 217.153.171.130

    Tak tak. Audytor czekał na to zeby TP zgodzila sie na to, ze liczba central efektywnie dzialajacego operatora bedzie absurdanie niska. Byc moze w tym roku TP sie na to zgodzila, bo UKE i tak obnizyl RIO wiec nie ma o co walczyc. Kluczowe sa i tak koszty utrzymania linii i hurtowego BSA. Pozyjemy zobaczymy :)

  • 0

    9. ~nigger  2007-08-25 11:04:28  host: 217.153.171.130

    at 7 - z takim "niusami" najlepiej udac sie do prokuratury.

  • 0

    10. ~nigger  2007-08-25 11:06:49  host: 217.153.171.130

    Witek: to ze cos nie jest niezgodne z prawem nie oznacza ze nie jest skandaliczne czy zenujace (np nagrywanie swoich rozmowcow bez ich wiedzy :). Ale bijemy piane po proznicy. Jak sie okaze co w modelu i jaka jest reakcja UKE to bedziemy madrzejsi :)

  • 0

    11.  2007-08-25 11:10:13

    nigger: no zaraz, zaraz - odpowiedziałeś wymijająco. ;) Pytam jasno - skoro to było niezgodne z prawem, to czy TP wniosła skargę do izby biegłych rewidentów? No i powiedz nam tu wszystkim głośno jak ta skarga się skończyła. :)

  • 0

    12. ~ATP  2007-08-27 15:40:05  host: 212.160.172.70

    WitekT lepiej sobie przygotuj dwa komentarze: 1. do stanowiska UKE, ze mimo że audytor nie miał zastrzeżeń to model nie może zostac wykorzystany w ocenie ofert i alternatywnie 2. czym będziesz tłumaczył głupie decyzje UKE jak będzie model (przypominam, że zawsze mówiłeś: "nie ma modelu kosztowego, to musza być benchmarki":)

  • 0

    13.  2007-08-27 17:40:25

    ATP: komentarze będą, jak będą stanowiska. Uważasz, że będę twardo stał na swoim? Ja nie mam w tym żadnego interesu, nikt mi nie płaci za to - i nie wiem czemu wstydem miałaby być zmiana zdania pod wpływem pojawienia się nowych faktów.

  • 0

    14. ~kafu  2007-08-30 12:38:31  host: dte241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I co teraz uke zrobi? Nie udalo sie znowu przyczepic... Jak tak dalej pojdzie, to Strezynska straci prace.

  • 0

    15. ~draft  2007-09-03 09:59:34  host: dtf83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dla mnie to polityka uke jest chora. Urzad w ogole nie zastanawia sie nad dlugoterminowymi skutkami swoich decyzji. Ja rozumiem, ze utrzymanie stolka przez szefowa tez jest istotnym celem, ale jednak jest to urzad publiczny i moglby czasem tez pomyslec o interesie spolecznym.

  • 0

    16. ~draft  2007-09-03 10:00:45  host: dtf83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z drugiej strony, to pewnie, gdyby UKE, pod wodza Strezynskiej nie wpisywalo sie w ppolityke walki z ukladem, to p. prezes musiałaby sie juz dawno ze stanowiskiem pozegnac...

  • 0

    17. ~Betty  2007-09-04 10:23:17  host: inet20909na-0.eranet.pl

    Wystarczylo by przestac grac na konflikty bezustannie, tylko zajac sie rzetelna praca...

  • 0

    18. ~nigger  2007-11-22 23:34:25  host: 217.153.171.130

    Witek (i tak pewnie nie przeczytasz bo "troche" zaspalem :) - nie napisalem, ze to co zrobil E&Y bylo niezgodne z prawem. A co skladania skarg do Izb: jak myslisz jaka bylaby skutecznosc skargi wniesionej na tp do izby, w ktorej tp "rzadzi"?

  • 0

    19.  2007-11-22 23:55:01

    nigger: oj, doskonale wiem jak to jest, bo mnie TP pozwała przed sąd polubowny przy PIIT. Tyle, że jak się zna swoje prawa i wie, gdzie zaatakować i jak się bronić, to mimo nie tyle naginania, co wręcz łamania procedur postępowania przez arbitra na korzyść TP, swój cel się osiąga. Podobieństwa są aż nadto wyraźne. :)

  • 0

    20. ~nigger  2007-11-26 01:04:07  host: mimas.cplus.com.pl

    Witek: No to gratuluje :) Zwyciestwo "zwyklego czlowieka" z jakakolwiek biurokracjo-machineria to akurat pozytywna wiadomosc :)

Dodaj swoją opinię