Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kaczyński: Streżyńska wpisuje się w działania IV RP

Kaczyński: Streżyńska wpisuje się w działania IV RP

WitekT 19 Lipca 2007 20:47

0 0

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Jarosław Kaczyński poświęcił trochę czasu na opis działalności Anny Streżyńskiej jako Prezes UKE.
Wymienię jeszcze jedną sprawę, którą można by wymienić mówiąc o kwestiach gospodarczych, tak jak np. uporządkowanie spraw własnościowych Państwa można też zaliczyć do spraw IV Rzeczpospolitej. Mówię tutaj o nowych działaniach kontrolnych, o pani Streżyńskiej, o tym wszystkim, co ona robi, jeśli chodzi o telekomunikację. To jest klasyczny przejaw nowej sytuacji w Polsce, bo to pokazuje, ze ta władza jest immunizowana wobec różnego rodzaju nacisków lobbystycznych. Trudno o takich rzeczach mówić w kategoriach ogólnych, bo każdy może o sobie powiedzieć, że jest immunizowany, ale ja tutaj odwołuję się do pewnego bardzo konkretnego przykładu. Władza, która by podlegała takim naciskom, w żadnym przypadku nie mogłaby podejmować tego rodzaju decyzji - często rzeczywiście drastycznych i oprotestowywanych nawet w Brukseli. Powiem Państwu o czymś, o czym Państwo nie wiecie, ale w pewnym momencie w Brukseli się domagano zgoła kar penalnych dla pani Streżyńskiej za to, że nakładała tego rodzaju ograniczenia i tego rodzaju kary na wielkie przedsiębiorstwa. To jest ewenement nawet w skali europejskiej, ale w Polsce gdzie była pod tym względem anarchia i zasada "kto silniejszy ten lepszy", no i wykorzystywanie obywateli - bo były zdecydowanie zbyt wysokie ceny a w tej chwili spadają, tego rodzaju operacja była bezwzględnie potrzebna i bezwzględnie potrzebne jest jej kontynuowanie. To też spokojnie możemy zaliczyć do działań z zakresu budowy IV Rzeczpospolitej - powiedział premier Jarosław Kaczyński.

Źródło tekstu: TVN24     

Dodaj do:
w sumie: 51
 • 0

  32.  2007-07-20 09:56:08

  ludzie zapomną o aferach, stara gwardia wróci, a stołek znowu dostanie jakis goguś w stylu Grabosia, który będzie kręcił lewe interesy z kumplami i brał wysokie pensje za nic nie robienie

 • 0

  33. ~dark  2007-07-20 10:09:39  host: nat-tar.aster.pl

  xyzbingo: Święte słowa: Tak niewiele czasu minęło i już nikt nie pamięta afery z oczyszczalnią ścieków w Białymstoku, albo próby przekupowania posłów.

 • 0

  34. ~issa  2007-07-20 10:31:06  host: inet20908na-1.eranet.pl

  ***dark - "oddano za darmo"? Twoje słowa nie mają pokrycia w rzeczywistości , wręcz przeciwnie , była to jedna z najbardziej udanych prywatyzacji.

 • 0

  35. ~dark  2007-07-20 10:43:08  host: nat-tar.aster.pl

  ~issa: Chyba nie zrozumiałeś. Chodzi o to, że częściowo TPSA kupiła sama siebie. FT przejął TPSA wraz z jej środkami na koncie, czyli kupił TP za jej własne pieniądze (oczywiście w pewnym zakresie). Ale jest to mało istotny szczegół w całej prywatyzacji i w żaden sposób nie nazwałbym jej udaną skoro jest tak jak jest.

 • 0

  36.  2007-07-20 10:45:20

  @dark- Zapytaj się Kulczyka, kto mu załatwił wtedy TEPSę. Z natury rzeczy Szeryf musi się zajmować Tepsą, bo ona dyktuje warunki na polskim rynku- jest nadal monopolistą...

 • 0

  37. ~issa  2007-07-20 10:50:56  host: inet20908na-1.eranet.pl

  ***dark - ale napisz konkretnie jakie to były sumy , ile miała TP na koncie i ile zapłacili Żabojady za TP. Bo innaczej są to tylko słowa bez pokrycia , z których słyną politycy. Łatwo mówić "złodziej" , "pół darmo" , "za darmo" , trudniej uzasadnić.

 • 0

  38. ~  2007-07-20 11:36:05  host: nat-tar.aster.pl

  arnie: No właśnie kto? Pytanie retoryczne, oczywiście AWS. Zgadzam się z Tobą, że trzeba się zajmować TPSA, ale nie tylko. issa: Nie wiem ile mieli na koncie, ale mieli. Twoje słowa odnośnie najbardziej udanej prywatyzacji są ta samo bez pokrycia. Jak zapewne wiesz wycena TP przez zagranicznych ekspertów była wyższa o ok. 4mld zł. Ale to mało ważne. Ważne, że przy okazji nikt nie zadbał o stworzenie konkurencji. I nie piję tu do jednej partii, a do kilku. Kolesie są w każdej z nich, a jak jeszcze tego nie rozumiesz to znaczy, że jesteś zbyt młody by o tym wiedzieć. Osoby w pewnym wieku pamiętają wystąpienia wielu polityków i potrafią dostrzec podobieństwa.

 • 0

  39. ~ATP  2007-07-20 12:04:11  host: 212.160.172.70

  łatwo się tworzy konkurencję, jak firma jest prywatna i można sobie po niej jeździć; z tego punktu widzenia może i sprzedana za bezcen ale w sumie rynek jest czego nie można powiedzieć o trzymanym w ramach państwowych synekur branżach petrochemiczej, energii, czy chocby poczty - może pani minister która tak doskonale dba o interesy szarych obywateli zajmie się pocztą i sprawi że będzie taniej i o czasie, w końcu to leży w zakresie jej sił; tylko jest pewien szkopuł - Poczta jest państwowa a państwu pani minister krzywdy cenami maksymalnymi itp. krzywdy robić nie bedzie, do bicia lepiej nadaje się sterowana przez FT Unia

 • 0

  40. ~  2007-07-20 12:18:12  host: p09-13.opera-mini.net

  ***38 - slowami bez pokrycia jest sugerowanie ze wyceniono na tyle i tyle , a fakty sa takie , ze Zabojady DALY NAJWIECEJ a nikt nie byl w stanie dac wiecej. O reszcie moznaby tylko gdybyac , podobnie jak o tym , ze nalzalo podzielic TP i sprzedac w kawalkach. Tyle , ze dopiero bys krzyczal ile mozna bylo dostac za TP gdyby sprzedano ja w jednej czesci , a autorzy tej prywatyzacji staliby juz zapewne przed Trybunalem Stanu.

 • 0

  41. ~issa  2007-07-20 13:55:26  host: inet20908na-0.eranet.pl

  "Za 35-proc. pakiet akcji Telekomunikacji polsko-francuskie konsorcjum zgodziło się zapłacić ponad 4 mld dol., z tego 2,4 mld ma być wpłacone wprost na konto walutowe rządu w NBP, a reszta przekazana w złotych. Po podpisaniu kontraktu ówczesny minister skarbu Emil Wąsacz mówił, że do zapłaty ma dojść do końca września. W ostatni piątek okazało się jednak, że rząd ma duże obawy o dotrzymanie tego terminu przez inwestora. Pieniądze z prywatyzacji TP SA miały być w dużej części przeznaczone na łatanie budżetowej dziury oraz spłatę zadłużenia zagranicznego (wkrótce Polska musi zapłacić wysoką ratę Klubowi Paryskiemu)"

 • 0

  42. ~issa  2007-07-20 13:56:27  host: inet20908na-0.eranet.pl

  "Zwycięski France Telecom brał udział w poprzednim, zeszłorocznym przetargu. Jednak resort skarbu w grudniu ów przetarg unieważnił. Francuzi zostali bowiem jako jedyni na placu boju (amerykański SBC wycofał się), a ich ofertę minister skarbu Emil Wąsacz uznał za "całkowicie niesatysfakcjonującą". Według nieoficjalnych informacji France Telecom zaproponował wtedy za każdą akcję TP SA zaledwie 23 zł. Aby podbić cenę TP SA, rząd zgodził się, by inwestor strategiczny mógł później dokupić jeszcze 16 proc. akcji spółki, co dałoby mu pakiet większościowy. Obiecał też TP SA licencję na najnowszy system telefonii komórkowej UMTS. Mało tego - spowolnił planowaną na przyszły rok liberalizację telefonii lokalnej, która mogłaby osłabić pozycję narodowego operatora."

 • 0

  43. ~issa  2007-07-20 13:59:01  host: inet20908na-0.eranet.pl

  "Kiedy w lipcu ubiegłego roku ówczesny minister skarbu Emil Wąsacz sprzedawał 35 proc. akcji narodowego operatora konsorcjum France Telecom i polskiej firmy Kulczyk Holding (objęły odpowiednio 25 i 10 proc.), miał powody do radości. Wynegocjowana cena - 38 zł za akcję - była prawie dwukrotnie wyższa od proponowanej przez Francuzów jeszcze pół roku wcześniej. "

 • 0

  44. ~issa  2007-07-20 13:59:49  host: inet20908na-0.eranet.pl

  "Otrzymana kwota (18,6 mld zł) BYŁA TAK WIELKA, że rząd zdecydował - chcąc zapobiec gwałtownemu umocnieniu się złotego - o utworzeniu specjalnego konta walutowego w NBP, na które wpłynęła część pieniędzy."

 • 0

  45. ~issa  2007-07-20 14:00:45  host: inet20908na-0.eranet.pl

  Cytowałem to już kiedyś , więc naprawdę , prosze , nie wypisujcie niedorzeczności o sprzedaży TP za bezcen , czy za darmo.

 • 0

  46. ~dark  2007-07-20 15:57:54  host: nat-tar.aster.pl

  issa: Naprawdę nie rozumiesz co czytasz. Jak napisałem jest mniej ważne za ile została sprzedana. Uważasz, że osiągnięte dochody ze sprzedaży TP były rewelacyjne. Otóż nie! FT zrobił dobry interes z powodu braku konkurencji, a nawet braku fundamentów jej powstania. Jej brak był powodem mocno ograniczonego wchodzenia nowych operatorów, a ci co weszli nie inwestowali w infrastrukturę, bo ich na to po prostu nie było stać. Koń jaki jest każdy widzi. Brak konkurencji przez tyle czasu i wysokie ceny. Podział TP na kilka spółek regionalnych, albo na część infrastrukturalną i usługową załatwiałby sprawę. Wejście większej liczby operatów zwiększyłoby dostępność usług, zwiększyłoby zatrudnienie, a co za tym idzie zwiększyłyby się wpływy z podatków. To niewątpliwie korzystniej wpływałoby na gospodarkę. Wszyscy się w rządzie ucieszyli, że wpłynęło trochę kasy. Pytam! I co z tego? Teraz trzeba z tym walczyć. Krótkowzroczność rządzących to u nas jest rzeczą powszechną i jak pisałem wcześniej pamięć lubi być wybiórcza. Różnica między nami jest istotna. Ja mam na ten temat własne zdanie, a Ty kopiujesz internet. Pozdrawiam. Bez odbioru

 • 0

  47. ~  2007-07-20 16:28:19  host: p09-13.opera-mini.net

  ***dark - juz Ci napisalem , ze za podzielona TP na pewno nie byloby tyle pieniedzy ile za sprzedana w calosci. Podobnie jak napisalem Ci , ze ten kto by sprzedal TP w kawalkach gnilby pewnie juz w wiezieniu za "sprzedaz majatku narodowego za bezcen". Ty teoretyzujesz , bo jest Ci latwo , jakbys reprezentowal 38 milionowy narod i w jego imieniu podejmowal tak brzemienne w skutkach decyzje , majac przy okazji na karku czekajaca na najmniejsze podkniecie opozycje , mowilbys zapewne co innego.

 • 0

  48. ~  2007-07-20 16:31:01  host: p09-13.opera-mini.net

  Co do kopiowania internetu - ja nie pracuje w Ministerstwie Skarbu i zdanie wyrabiam sobie na podstawie tego co dociera poprzez media do zwyklych smeirtelnikow. Podaje Ci fakty , NIEPODWAZALNE fakty , ktorych nie jestes w stanie obalic. Co do opoznienia liberalizacji - nalitosc Boska , a) nie myslisz chyba na powaznie , ze gdyby TP pozostala w rekach panstwa ktosby sie przejmowal jakims tam klientem i szykowal sie do liberalizacji rynku?

 • 0

  49. ~  2007-07-20 16:36:05  host: p09-13.opera-mini.net

  b) mniej hipokryzji - nikt przy zdrowych zmyslach , a chyba nie podejrzewasz Zabojadow o jakies sentymenty , nie zgodzilby sie na wylozenie kilku milardow zlotych z perspektywa natychmiastowej liberalizacji. Ty bys wszedl w taki interes? To czego wymagasz od innych?

 • 0

  50.  2007-07-24 18:37:32

  ja bym tam podłożył bombę...

 • 0

  51. ~aaa  2007-07-26 14:48:35  host: xd196.internetdsl.tpnet.pl

  tak naprawdę to nie wiemy za ile sprzedano TP.Konsekwencje jednak dla rynku są tragiczne. Wszystkie zyski pompowane są do Francji a u nas brak inwestycji i najdroższe ceny. Dlatego sprzedaż ta była i jest podejrzana. To była draństwo i okradzenie Polski

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet