Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już za kilka dni przybędzie produktów HTC

Już za kilka dni przybędzie produktów HTC

LuiN 1 Maja 2008 19:11

0 0

6. maja w Londynie odbędzie się zorganizowane przez HTC spotkanie. Im bliżej do tego terminu, tym więcej ciekawych szczegółów trafia do sieci.

HTC Touch Diamond zostanie zaprezentowany już po raz drugi. Pierwsza prezentacja odbyła się podczas targów CeBIT 2008, gdzie pod flagą T-Mobile urządzenie obrało nazwę MDA Compact IV. Telefon jest zdecydowanie produktem z górnej półki o czym świadczą 528 MHz procesor, 128 MB pamięci RAM, GPS, 2,8-calowy ekran VGA (640 x 480 pikseli) i 4GB pamięci wewnętrznej. Do tego dochodzi akcelerometr automatycznie zmieniający orientację obrazu.

compact iv compact iv compact iv compact iv

W porywającej specyfikacji nie zabrakło WiFi, HSPA (7,2 Mb/s down i 1,9 Mb/s up), Bluetooth i USB. Sprzęt pracuje pod kontrolą Windows Mobile 6.1 i mieści się w zaskakująco małej obudowie o wymiarach 102 x 51 x 11,5 mm.

HTC Raphael to następca modelu HTC TyTN II. Spodziewana nazwa rynkowa to HTC Touch Pro. Urządzenie oferuje praktycznie te same funkcje co HTC Diamond, ale dodaje do tego wysuwaną klawiaturę QWERTY. Niestety próżno szukać w Raphaelu 4GB wbudowanej pamięci, zwiększają się też wymiary, które wynoszą 51 x 99 x 17 mm.




HTC Titanium to kolejna z propozycji HTC. W tym modelu dopatruje się kontynuacji linii HTC Touch Dual. Szczegóły dotyczące specyfikacji nie są jeszcze znane, wiadomym jest że urządzenie będzie posiadało wysuwaną w pionie 12-sto lub 20-sto przyciskową klawiaturę. Przewidywana nazwa urządzenia to HTC Touch Dual Pro.

Kolejną z pozycji wywołującą wiele emocji jest HTC Dream Android, który ma być pierwszym urządzeniem wyposażonym w nową platformę programistyczną przygotowaną przez Google - Android OS.

htc touch find Ostatnim z modeli jest HTC Touch Find. Nie znajdziemy w nim ekranu VGA, lecz standardowy ekran QVGA (240 x 320 pikseli) o przekątnej 2,8 cala. Telefon posiada aparat 3 Mpix, GPS, Bluetooth, WiFi i moduł 3G ze wsparciem dla HSDPA.

Oprócz prezentacji urządzeń, 6. maja światło dzienne ujrzy też nowy interfejs użytkownika, określony kodowo jako Manila. Jest to rozwinięcie dotychczasowego interfejsu TouchFLO, przełomowe, jak twierdzi producent.

Źródło tekstu: gsmarena     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2008-05-01 19:36:11

    fani telefonow na kolana!! :D fani N i SE na koniec kolejki!!!

  • 0

    2. ~Templariusz  2008-05-01 20:07:34  host: staticline23090.toya.net.pl

    Dokładnie tak :D HTC ROX :D

  • 0

    3.  2008-05-01 22:34:38

    Raphael jako nastepca Tytana II nie jest, mowiac delikatnie, najlepszy. Sama nazwa juz mowi o innej serii, ale to detal. Przede wszystkim design jest - ocenie to skrajnie subiektywnie - zchrzaniony :) No to juz kwestia indywidualnej oceny... jak ale dla mnie jest za cienki, ma w inna strone wysuwana klawiature, dalej tej samej wielkosci ekran (mogli dac choc 3" miast 2,8) i UWAGA - hit: baterie (sporo zrodel mowi o wlasnie takiej) - 700 mAh !... Inne podaja 900 mAh, ale to i tak dwa kroki wstecz - toz to nie wytrzyma nawet polowy dnia przy dobrym obciazeniu, tam jest przeciez VGA, HSPA, nieco szybszy procek (Qualcomm 528 vs 400 w Kaiserze), wyjscie TV, akcelerometr, radio FM (bez RDSa raczej)... i wszystko to, co bylo poprzednio (wystarczy wspomniec o GPS, WiFi zeby sie zalamac). W takim ukladzie biznesmen bedzie ze swoim Touch Pro musial nosic nie jedna, a dwie dodatkowe baterie :) Wspolczuje... co nie zmienia faktu, ze HTC rzadzi :) Inna sprawa, ze przeciez SE X1 (Xperia) jest tez spod reki HTC :)

  • 0

    4. ~artek  2008-05-02 08:05:22  host: abnb190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    HTC moze nie zajmie pozycji Nokii natomiast w niszy biznesowej ma szanse na lidera. Bez przekonania wydalem sporo kasy na TyTN II ale po tygodniu uzytkowania nie zaluje tych pieniedzy. Lepiej miec cos co dziala w 110% niz zabawke od Nokii

  • 0

    5. ~mateo  2008-05-02 09:56:10  host: aagt47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja dokupiłem ostatnio Tytana II do E90...w zasadzie to ma być jako drugi telefon. W takiej kombinacji nie żałuję. Tytan mi się podoba. Mimo odwiecznego bycia Symbianoholikiem... Dobrze mieć dwa systemy pod ręką.

  • 0

    6. ~Gogosoft  2008-05-02 11:14:53  host: publiczny110.sysnet.pl

    Mam mały problem. Z oferty w Orange dla indywidualnych wynkia, ze najlepszym smartfonem jest LG KS20. TyTN i Touch Dual mają gorsze parametry. Nie ma w ofercie Touch Cruisa ale rozważam zakup na wolnym rynku. Touch Cruise, praktycznie rzecz biorąc jest lepszy od LG tylko tym, że ma TouchFLO i GPS. GPS chyba mogę sobie podarować, bo prawdopodobnie nie będę go używać. Zastanawiam się czy wziąść w czerwcu LG przy przedłużaniu za grosze, zeby mieć wypasa a potem zaatakować np. HTC diamonda. W iPhonie jaki by nie był znając życie zawsze będzie czegoś brakowało, choćby radia - jak radio będzie toi nie będzie RDSu, itd. Zresztą już mają chyba w 3G zmniejszyć ekran z 3,5 na 2,8 w iPhonie, to sugeruje regres. Powiem szczerze, że jestem zdziwiony na maxa LG KS20, ponieważ w jednym designerskim opakowaniu jest wszystko (nie wiem czy TVout - sprawa niejasna). Patrzę subiektywnie: pomijam brak GPS, aparat jest 2Mpix (ew. może być), sprawa baterii jest względna, klawiatury nie potrzebuję -nastawiam się na ekranową. Ośmielam się powiedzieć, że LG to high end wśród fonów bez GPS i NIE MA KONKURENCJI. Poza tym postęp w tych HTC jest też jakiś nijaki, HSDPA 3,6 na 7,2, QVGA na VGA, proc trochę szybszy. Może jedynie ta Manila coś ciekawego wnosi. Coś takiego jak N95 do mnie nie przemawia, jakoś kojarzy mi się ze klimatem retro w komórkach. Zgłupiałem bo do tej pory LG kojarzyło mi się z magnetowidem GoldStar o jakości pożal się boże, ale jak miałem w rękach Pradę i Shine to to dopiero uświadomiłem sobie jaką tandetą (NA MAXA TANDETĄ) jest nokia - jakość wykonania. Potrzebuję mieć wszystko oprócz GPS i chcę mieć WM a nie to coś zwane symbianem - istotny jest dla mnienawet RDS i rozpoznawanie pisma odręcznego. I mówi to użytkownik głównie Nokii. Proszę o poradę czy warto brać ten LG i cyro na 24??? Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam

  • 0

    7. ~ma  2008-05-02 13:29:33  host: aagt47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6: z tą tandetą w Nokii przesadzasz...aczkolwiek nie powiem: są telefony Nokii, których jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Cena Nokii? Zawsze była wyższa, jak dla mnie to chyba normalne. Porównajmy Mercedesa (Nokia) i Hondę (np. HTC/Sony Eryk i wiele innych). Za Mercedesa trzeba zapłacić dużo więcej niż za Hondę, mimo że np. Accord jest dużo mniej awaryjna niż jakiś Merol...Jakość wykonania...w obu idealna. Mercedesem nie jeżdzę - ba, wybrałbym Accord'a, no ale Nokii używam i sobie chwalę. Kupiłem ostatnio TyTNa II, jako dodatek do E90 i powiem Ci, że nie zamieniłbym E90 na Tytana II. Jako dodatkowy - sprawuje się świetnie.

  • 0

    8. ~  2008-05-02 13:45:48  host: cay82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I dalej marne 3.1 MPx w najlepszym telefonie HTC :/ Chyba na zawsze bede uzywal N95, mimo ze w HTC wszystko poza aparatem jest lepsze :|

  • 0

    9. ~  2008-05-02 14:30:53  host: inet20908nb-0.eranet.pl

    PLANET: wymień więc zmiany/różnice między TyTN-em I i TyTN-em II - też rewolucji nie było. Jak dla mnie bardziej przełomowe jest HSUPA i ekran VGA niż dodanie GPS-u i zwiekszenie RAM-u (przy rynku aplikacji przystosowanych do 64 MB). Cała reszta (akcelerometr, uchylny ekran etc) to już tylko gadżety, tak samo jak zwiększenie ilosci MPIX w tyn 2, które praktycznie nic nie zmieniło w jakości zdjęć. TyTN II rewolucją się nie okazał i bardziej teraz rewolucji szukam w MDA IV i niż w Rafaelu.

  • 0

    10.  2008-05-02 18:00:07

    #9: rewolucji nie bylo, ale byly moim zdaniem bardziej istotne :) Przede wszystkim kwestia RAMu i ROMu - szczegolnie RAM jest najwazniejszy - wystarczy odpalic program do nawigacji i przegladarke i majac 64 MB masz problemy (nie uzywajac niczego innego), zapomnij o bardziej rozbudowanym multitaskingu. GPS ? Cholernie istotny, tylko ze trzeba korzystac - jak sie nie uzywa, to mozna dokupic z czasem opcjonalny na BT na SS3 (ktory daje roznice tylko w warunkach slabej widocznosci nieba) i tylko wtedy nie robi to roznicy. HSUPA - istotne, zgadzam sie - ale tylko czasami :) Mimo to, ze mam zasieg tegoz praktycznie caly czas, nie czuje strasznego parcia na HSPA... bedzie - to bedzie, ale aktualnie przenosne 384 kbps mi wystarczy. Z VGA oczywiscie sie zgadzam - jest jednak trzy 'ale'... pierwsze: czy HTC uda sie przy czterokrotnie wiekszej ilosci pikseli i tylko troche szybszym procku (nie wiadomo do konca jak to bedzie tym razem z ukladem graficznym...) zachowac plynnosc pracy - przy pieciokrotnie wiekszym nie udalo im sie to jak na razie (X1) ; po drugie: za male dpi. Ekran jest caly czas ZA MALY - dla VGA i wyzszych rozdzielczosci powinno byc przynajmniej 3", jak nie 3,5" - w dupie mam obowiazujacy trend zmniejszania wymiarow ekranow (wraz ze zmniejszaniem urzadzenia, oczywiscie). Przy 3,5" to nie bedzie od razu UMPC, a mobilnosc zostanie z powodzeniem zachowana ; po trzecie, nie wiem czy nie najwazniejsze - BATERIA ! Przeciez to, co lansuje teraz HTC wola o pomste do nieba. Przeciez nie od dzis wiadomo, ze wieksze rozdzialki wymagaja: wiecej pamieci (tutaj brak zmian), szybszego procka, lepszego ukladu graficznego z akceleracja i sterownikami (ekhem) i wlasnie pojemniejszej baterii! Moze tobie bedzie odpowiadac noszenie co najmniej jednej (jak nie dwoch) dodatkowej baterii, ale mnie to srednio odpowiada - i tak jest codziennie ladowany w domu i w samochodzie, czasami takze przez USB.

  • 0

    11.  2008-05-02 18:26:46

    #6: Nie mozna ocenic jednoznacznie, ktory telefon jest lepszy, czy KS20 czy Kaiser - z prostej przyczyny - kazdy ma troche inne wady, a inne zalety, poprzez co jest adresowany do innego targetu, ale moim zdaniem mylisz sie POWAZNIE twierdzac, ze LG jest jednoznacznie lepszy (zdecydowana pomylka). LG jest mniejszy i lzejszy, ma wiecej kolorow ekranu (co jednak nie robi az tak duzej roznicy, jak by sie to moglo wydawac... :), ma wbudowane radio FM oraz wyjscie TV i o dziwo, wyzsza klase EDGE (12 vs 10). Ale w wielu decydujacych aspektach jest gorszy - pomijam kwestie zakresow 850 w GSM oraz dwoch dodatkowych w UMTS, bo tego przecietny uzytkownik z Polski tego nie wykorzysta, oraz aparat 2M vs 3M (choc 3M na Tytanie sa uznawane za najlepsze zdjecia uzyskane na WM, mimo ze i tak sa kiepskie IMHO :P), ale inne wady sa miazdzace: bateria mniejsza o 300 mAh - to juz jest spora roznica ; DWUKROTNIE (!) mniejsza pamiec ROM i bodajze takze RAM - dyskwalifikacja... ; brak QWERTY! (jesli ktos twierdzi, ze jest niepotrzebne, to nigdy chyba nie uzywal takowego w wersji mobilnej ; ja po przejsciu z ekranowej (i to na 3,5") zdecydowanie preferuje QWERTY sprzetowe... lepsze sa tylko pelne przenosne klawiatury na BT :), brak GPSu (wg mnie bardzo istotny), wreszcie obsluga kart microSD, ale juz nie microSDHC - czyli musimy sie bawic z objetosciami maksymalnie 2 GB, miast maksymalnie 32 GB... Innymi slowy - nawet, jesli nie zamierzasz korzystac z GPSu (a majac samochod, a nawet podczas pieszych wycieczek po obcych terenach bedzie sie go wykorzystywac czesciej, niz sie wydaje), to i tak HTC jest IMHO lepszym rozwiazaniem dla Ciebie. Oczywiscie cena jest istotnym czynnikiem, ale... to juz kazdy musi sobie sam rozwazyc, czy odpowiada czy tez nie. W wolnej sprzedazy juz ponizej 2100 ;)

  • 0

    12. ~Gogosoft  2008-05-02 20:24:57  host: publiczny110.sysnet.pl

    PLANET dziękuję za fachową wypowiedź. Podobno jest patch do KS20 i po tym obsługuje karty nawet 8GB, ale musiałbym to zweryfikować. Przede wszystkim sprecyzowałbym swoją opinię na temat LG KS20 i 3 produktów HTC (Touch Dual, Kaiser(TyTN) i Touch Cruise (Polaris))- może w moim natłoku informacji nie jest to do końca jasne. Jestem pod wrażeniem profesjonalnej i "chłodnej" oceny tu konkretnie LG i Kaisera a to w tym przypadku ma dla mnie znaczenie kolosalne, ze względu na Propozycję w Orange. Jeśli chodzi o Cruisa, nie ma go w ofercie Orange, na tą chwilę eliminuję go. Pozostałe 3 modele są w Propozycji (P). Kaiser jest dla mnie w cenie zbliżonej do ceny wolnorynkowej więc eliminuję go z P. Wolę nie przedłużać umowy i dodać kasę i kupić Cruisa. Touch Dual jest za grosze ale do mnie nie przemawia: wygląd, mały ekran, slider. KS20 jest też za grosze... I tu głupieję - co ja tak naprawdę mam zrobić? Wiem jedno - chcę radia (może to głupie ale po prostu słucham :), nie chcę ruchomych części ala slider, GPS mógłby być ale nie będę się zabijał o niegom jestem w stanie znieść brak sprzętowej klawiatury. Podsumowując: 1. Czy brać telefon w P i jaki wybrać jeżeli tak; TyTN odpada za drogi, KS20 czy Dual Touch? 2. Czy nie przedłużać umowy (ew. usługi) i kupić Cruisa (którego traktuję w tym momencie jak naj)? Nie wiem czy na tą chwilę a propos artykułu powyższego nie wziąć na przeczekanie czegoś z pkt.1 a potem rozkminić temat następnych smart z 3D np. Przepraszam za chaos, sam zgłupiałem. Proszę PLANET jeśli możesz mi podpowiedzeć: co TY byś zrobił??? Dzięki i pozdrawiam.

  • 0

    13.  2008-05-03 15:37:12

    Może równocześnie SE zaprezentuje p5i/Paris..

  • 0

    14. ~  2008-05-03 17:09:17  host: inet20909ni-2.eranet.pl

    11, PLANET - alez KS20 ma 128MB RAM i 256 ROM - tyle samo co tytn 2. Gdy zas chodzi o zdjecia, to wlasnie to LG zdetronizowalo tytn-a 2. Mimo mniejszej ilosci megapikseli, zdjecia wychodza znacznie lepiej. Do tego nalezy pamietac o wydajnosci - nieporownywalnie wiekszej w multimediach w przypadku ks-a, bo tam dziala prosty akcelerator graficzny, do ktorego nie ma sterownikow dla kaisera.

  • 0

    15.  2008-05-03 20:37:37

    #14: OK, musze w takim razie sprawdzic ta pamiec... na forum PDAClubu czytalem wlasnie taka wersje... inna sprawa, ze po hard resecie bez optymalizacji ROMu wolnego zostaje okolo 30 MB... czyli tyle, ile by bylo przy kosci 64 MB na pokladzie :) Co do zdjec - w subiektywnym odczuciu moze i lepsze (biorac pod uwage mniejsza interpolacje (tylko na 2M, a nie na 3M) przy takim samym gownianym sensorze, ma to pewien sens :), ale w moim odczuciu i tak kiepskie - innymi slowy malo przekonujacy argument :) Co do multimediow - roznica jest tylko w emulatorach/niektorych grach/aplikacjach 3D (aparat foto mozna obejsc sterami nadavi albo sztuczka z zaslanianiem wizjera i wlaczaniem/wylaczaniem obiektywu ; pozostale bugi tez maja obejscie, czesto przez KaiserTweaka), bo jak zapewne powinienes wiedziec w Kaiserze w TCPMP na sterowniku Raw FrameBuffer (a nawet GAPI) osiagi sa porownywalne do KS20... Generalnie modele sa bardzo podobne i duzo zalezy od docelowego uzytkownika - kobietom polecilbym w zdecydowanej wiekszosci LG :) Choc... nie wszystkim :)

  • 0

    16.  2008-05-04 23:43:07

    #12 @Gogosoft: Kaiser to oczywiscie TyTN II :) (bo TyTN (I) to jednak inny model :) Rozumiem, co masz na mysli i postaram sie pomoc rada. Sam stalem przed podobnym wyborem (tylko, ze w przeostatnim abo w firmowce, wiec realia cenowe zupelnie inne, a koniec koncow dostalem oprocz tanszego niz w cenniku telefonu jeszcze znizke (prawie polowe) na abo i "Tanie Polaczenia" za 1 zl netto miast 5 zl (a przy okazji mam wlaczone Rowne Stawki dla Firm, wiec jest naprawde dobrze) i wybralem Kaisera - jeszcze na poczatku grudnia ; teraz sa problem z dostepnoscia w magazynach Orange (na wymiane praktycznie go nie ma ; przy nowych umowach jedynie, czasami jest w salonach). Wyboru nie zaluje, bo byl przemyslany. Zeby poznac pelny obraz, musialbym Cie poprosic o podanie wysokosci abonamentu, ktory placisz (najlepiej srednia z ostatnie 3 miesiace - choc nie jest to jedyne kryterium ; jesli umiejetnie rozmawiasz i nie akceptujesz poczatkowych ProPozycji, a wrecz skladasz wypowiedzenie (w moim przypadku skonczylo sie na rozmowach o konkurencji, ale troche musialem czekac na dobra ProPozycje...) i rozmawiasz z nimi zachowaczo, to przechodzisz na drugi stopien negocjacji (co najmniej drugi, precyzujac - zasadniczo lepiej rozmawiac z biurem ProPozycji przez telefon, maja czesto lepsza oferte od salonow choc... nie zawsze). Wtedy tez masz prawie zawsze lepsza oferte. Ale jesli nie masz wysokiego abonamentu, to naprawde warto rozwazyc kupno na wolnym rynku, w sklepie internetowym, na raty (warto poszukac tych sklepow, gdzie mozna zrezygnowac z ubezpieczenia kredytu - czasami tez zdarzaja sie raty REALNE 0 % i wtedy za kredyt de facto nic nie placisz - np. notebooki.pl mial swojego czasu takie promocje - ale u nich warto kupowac osobiscie, wiem z doswiadczenia).

  • 0

    17.  2008-05-05 00:12:15

    Kaiser na wolnym rynku kosztuje od 2070, wiec moge przyjac na podstawie cennika z orange.pl, ze placisz mniej-wiecej max 65 zl brutto srednio rachunek miesieczny. Choc prawde mowiac, tylko cena w Premium Platinum jest dobra dla tego modelu... umowa 30to miesieczna takze nie zmienia w podstawowych taryfach sprawy (pomijajac wlasnie Premium Platinum, ale nie kazdy uzytkownik indywidualny chce raczej placic 210 zl brutto miesiecznie za telefon :). Touch Dual srednio Ci sie oplaca w Orange, bo kosztuje od ok. 1300 zl w wolnej sprzedazy, a w Orange od okolo tysiaca - pomijam oferty orange.pl, bo dotycza one tylko nowych aktywacji. A przy 30to miesiecznej umowie cena bylaby mniej-wiecej 850 zl lub odrobine mniej - i to w najwyzszym zakresie (powyzej 90 zl) oczywiscie nie liczac Orange Premium, gdzie przy abo min. 110 zl kosztowalby max 600-750, w zaleznosci od dlugosci umowy (24-30) (pomijam oczywiscie umowe 12to i 36to miesieczna, pierwsza zbyt droga, druga zbyt dluga - truizmy). Cruise'a nie ma i jest aktualnie relatywnie drogi - od 1650 zl - innymi slowy bym go nie polecal. Z brandowanej linii SPV jedynie M650 jest godny uwagi, jest jednak troche drozszy niz Touch Dual, rowniez na wolnym rynku (HTC Artemis) - od ok. 1400 zl. Pozostaje wiec LG KS20. Wolna sprzedaz - od 1450. W Orange - zakres 900 (30 miesiecy, powyzej 90 zl) do 1600 zl (24 miesiace, ponizej 30 zl). Generalnie jesli zalezy Ci z okreslonych wzgledow na pozostaniu w Orange (wydzwaniasz tam wiekszosc minut, masz tam najwiecej ludzi), to wstrzymaj sie (nie wypowiadaj jeszcze umowy - choc mozna ten proces wstrzymac i czesto to najlepsza metoda rozmowy :) i przede wszystkim zbadaj taka kwestie - jesli przedluzysz umowe BEZ telefonu, to ile dostaniesz % obnizki abo. Albo inaczej (bo czasami nie ma dostepnej tej opcji) - ile dostaniesz bonusowych srodkow do WSZYSTKICH sieci (bo tylko takie sa pelnoprawne...) w aktualnym i NIZSZYM abonamencie.

  • 0

    18.  2008-05-05 00:24:39

    Policz, ile oszczedzisz na tej obnizce abonamentu (pamietaj, ze umowe masz wtedy na 12 miesiecy i czesto dostajesz jeszcze dodatkowe bonusowe minuty do Orange i ewentualnie jeszcze stacjonarek NIEZALEZNIE od obnizki abo - tak jest w firmowce) - za rok warunki nie beda zapewne takie same, ale mozesz zrobic kalkulacje w skali dwoch lat po prostu podwajajac kwote oszednosci na obnizce abo. W drugim przypadku (brak obnizki abo, ale dodatkowe srodki) wybierz raczej ten NIZSZY abonament tak, aby ilosc minut byla jak najbardziej zblizona do aktualnego abo (innymi slowy takze obnizka abo, tylko ze na innej zasadzie) i rowniez policz, ile oszczedzisz na abonamencie w stosunku do podstawowego. Jesli sa dostepne obie powyzsze mozliwosci, zrob symulacje dla obydwu przypadkow. Otrzymana calkowita, sumaryczna kwote abo (z calych nastepnych 24m umowy) dodaj do ceny na wolnym rynku (bardziej polecam sklepy internetowe poprzez pewna gwarancje i to, ze przedmiot jest nowy, nie kradziony etc. - mimo wyzszej ceny, niz na aukcjach). Potem to samo zrob z tym, co proponuje Ci Orange - 24 x aktualne abo (albo takie, jakie zamierzasz miec przez nastepne dwa lata) + cena telefonu w ProPozycji zaproponowana przez operatora. Oczywiscie wez pod uwage wszystkie dodatkowe uslugi - nie zawsze kalkulacja jest taka prosta - poprzez wlasnie dodatkowe opcje (nawet, jesli przedluzasz umowe bez telefonu). PRZEWAZNIE wyjdzie Ci wyzsza cena wlasnie w Orange - im nizszy abonament i im tanszy telefon, dysproporcja sie powieksza. Oczywiscie w Orange mozna wziac telefon na raty, ale te raty sa drozsze, niz w sklepach netowych (oczywiscie nie wszystkich). Summa sumarum: z telefonow dostepnych w ProPozycji Orange, bardziej pasowalby Ci LG KS20 - zaden HTC nie ma radia, a na tym Ci zalezy. I poprzez cene, raczej mimo wszystko w wolnej sprzedazy, a abo bez telefonu na 12m.

  • 0

    19.  2008-05-05 00:25:14

    Albo to - albo wstrzymaj sie i poczekaj na SE Xperie X1, ktora co prawda ma wysuwana klawiature i bedzie raczej droga, ale ladnie powinna zbic ceny pozostalych modeli (szczegolnie Kaisera).

  • 0

    20.  2008-05-05 00:34:02

    Tymbardziej, ze z tej dwojki - tj. Touch Duala i KS20 - bralbym osobiscie LG, jesli musialbym decydowac miedzy nimi. (QWERTY w akurat tym HTC jest takie, ze wolalbym go nie miec ; bardziej istotne sa dla mnie normalne klawisze numeryczne na sliderze, ale z kolei Ty wspominasz, ze nie trawisz czesci ruchomych ; wybor wiec wydaje sie byc prosty). Jesli mozesz, napisz mi na GG (masz w moim profilu) jaki masz abonament, rachunki, co Ci proponuja w Orange i mniej-wiecej gdzie mieszkasz (od tego zalezy wybor lokalnego sklepu netowego ; lepiej jest mimo wszystko kupowac lokalnie) i co jeszcze uznasz za stosowne, a ja postaram sie blizej pomoc. Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Dodaj swoją opinię