Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Już wkrótce płatne aplikacje w Android Market

Już wkrótce płatne aplikacje w Android Market

Q! 12 Lutego 2009 14:31

0 0

htc t mobile g1Jeszcze w tym tygodniu Google ma zamiar udostępnić użytkownikom w swoim Android Market płatne aplikacje. Jak dowiedziało się TELEPOLIS.PL, pierwsi z takiej możliwości skorzystają posiadacze telefonu G1 mieszkający w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Austrii.

Kilka tygodni temu Google informował, że w I kwartale bieżącego roku zaoferuje producentom oprogramowania możliwość udostępniania poprzez swoją platformę Android Market płatnych aplikacji. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce tak się właśnie stanie.

Poszerzenie funkcjonalności platformy Android Market ma być możliwe dzięki nowej wersji oprogramowania, która już wkrótce ujrzy światło dzienne. Oprócz płatnych aplikacji, nowa wersja firmware'u pozwoli telefonom pracującym pod kontrolą systemu Android na obsługę Google Maps z Lattitude oraz załata zauważone wcześniej błędy.

W chwili obecnej jedynym dostępnym na rynku telefonem pracującym pod kontrolą systemu Android jest T-Mobile G1. Jednak już wkrótce ich liczba ma znacząco wzrosnąć, co z pewnością przełoży się na popularność Android Market. Google ma również nadzieję, że wprowadzenie płatnych, a więc w założeniu bardziej rozbudowanych, aplikacji przełoży się na jeszcze większą popularność sklepu.
Z takiej możliwości z pewnością ucieszą się również twórcy oprogramowania, gdyż do tej pory jako główną przeszkodę w tworzeniu bardziej rozbudowanych aplikacji podawali oni konieczność udostępniania ich bezpłatnie.

Warto również zauważyć, że jakiś czas temu producenci oprogramowania wystosowali list do szefa Apple'a, Steve'a Jobsa, w którym skarżyli się na zbyt niskie ceny aplikacji oferowanych przez sklep App Store. Argumentowali oni, że ceny na poziomie 0,99 dolarów za większość pobranych programów nie pozwalają im na tworzenie bardziej rozbudowanych aplikacji, gdyż jest to, po prostu, nieopłacalne. W związku z tym Apple poważnie rozważa możliwość wprowadzenia dodatkowego progu cenowego na poziomie 19,99 dolarów. Jednak po pierwsze informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Apple, a po drugie dotyczyłaby ona jedynie największych producentów gier takich jak np. Electronic Arts.

Czy podobną drogą pójdzie Android Market? Wkrótce się okaże.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~V  2009-02-12 15:08:19  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    nie rozumiem. To nie ma innych sklepów w sieci w których można wystawiać stworzone przez siebie aplikacje po właściwych cenach? Mówię oczywiście o Androidzie.

  • 0

    2. ~lee  2009-02-12 17:58:20  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    no cóż to będzie tak jak to jest do tej pory z WM i Symbian wystarczy na torrenty przejrzeć dobrze żeby znaleźć całą mase programów gier itp. na te platformy ;) cóż system darmowy a za aplikacje wybólimy hehe :P PS-a co z linuksem w komórce? Cicho coś ostatnio o nim :(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet